Fajčiarka a začiatok tehotenstva

sara_noe800
28. okt 2018

Dobrý deň, ahojte!
Mám taký problém, bola som u gynekológa a potvrdil mi tehotenstvo je to len pár dní kedže mi len týždeň mešká ms. Len mám taký problém som fajčiarka.. a neviem nijako si to odoprieť. Fajčím už nejakých 7 rokov, teraz sme prežili dosť stresovú situaciu lde som vo fajčení dosť zabrala a padne mi krabička cigariet denne. Odkedy som sa dozvedela že som tehotná tak som to nejako dala na polovicu.. ale ako sa mám donútit prestať fajčiť úplne? Zo všetkých strán som v strese, či sa to týka domu, práce.. prosím poraďte mi... 😥😥

simcika
1. okt 2020

@marisha99 ja som fajčila a fajčila som dlho ale v tehotenstve nikdy!

miniminka
6. nov 2020

Neporadím ti ako prestať úplne. Pri dcére 7 rokov do zadu mi bolo z cigariet na vracanie tak som prestala fajčiť. Po pôrode som však hneď začala. Pri synovi mi pri fajčení nič nebolo preto bolo ťažké si ho odoprieť zredukovala som teda na polovicu viac som nezvládla. Chvalabohu je všetko ôk. No mala som pochybnosti a výčitky. Potom ma sestrička na gynde upokojoval že síce najlepšie by bolo prestať ale aj ta polovica je lepšie. A ze dokonca gynekologyckina dcéra pri tehotenstve fajčila jednu od druhej tak ze sa nemám trápiť. Neporadil som ti no mne pomohlo že ma hneď v ambulancii neodsudili. Dokonca pri dcére som pribrala 27 kíl, pri synovi len 7. Dcéra šla akútnym cisárskym rezom. A to som nefajčíla.

mischell333
19. dec 2021

@errinye ja som fajčila pri oboch a tu sú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre