Interupcia v 10. týždni

kika26785
23. máj 2013

ahojte, som v 10 tt tehotenstva a stale rozmýšľam nad interupciou.s priateľom si nerozumieme ani si neviem s ním predstaviť spoločný život...poraďte ako sa zachovať

xevulax
24. máj 2013

Podľa mňa na potrat ísť nechceš, iba si tó nechceš priznať. Možno o tonm uvazujes ako o ľahšej ceste. Poznám ženy, ktoré na potrat šli a nikoho sa na názor nepytali. Jednoducho tak urobili a basta. Boli rozhodnuté a nepotrebovali názory niekoho iného. Ja osobne ženy, ktoré tó urobili neodsudzujem. Ale zároveň ich nechápem. Áno budem moralizovat. Ten cloviecik v tebe už nazývaný plod má bijuce srdiečko, mozog, ruky, nohy atď.... Aký je rozdiel medzi ním a novorodencom? Iba tó, že je este maličký a nedokonalý, ale predsa je to už človek. Niektoré sa tu pohorsuju, že to baby nazvali vražda. Ja sa pýtam, čo iné tó je, ked sa surovo ukončí niekoho život? Ten cloviecik je predsa živý, bije mu srdce, cíti bolesť, pravdepodobne už začína rozoznavat chute. Čo tó potom je ak nie vražda? Nikto nemá právo rozhodovať o živote druhého človeka, ani matka nie o živote svojho este nenarodeneho dieťaťa. Podľa zákona možno, ale z etickeho a morálneh hľadiska nie. Ja mám doma jedno dieťatko, chceli sme druhé, a prihodili sa nám dvojicky. Budeme tó veľmi ťažko finančné zvládať. Predsa je rozdiel 2 deti a 3 deti, hlavne dvojicky. A čo mám robiť? Teším sa, radšej nebudem chodiť kadernicke, kupovať si handry, ale tie detičky si vychovam a postaram sa aby im nič nechýbalo. Myslím, že vždy sa da každá situácia riešiť, len treba hľadať skutocne riešenia a možnosti, nie byť zbabelec a voliť vždy tu pre teba najľahšiu cestu. Je tó tvoje rozhodnutie, ja tí len prajem, aby si sa rozhodla správne. V každom pripade tí tvoje rozhodnutie ovplyvní celý život. Preto vaz veľmi dobre čo urobíš.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trish31
24. máj 2013

@fidka79 to,ze ma niekto sex v 17 alebo 18 rokoch podľa Teba znamena,ze skáče po posteliach,nemá životné ciele a nikam to nedosiahne?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trish31
24. máj 2013

@fidka79 ja nehovorim o pareni sa od 12 a osobne takych ludi ani nepoznam,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre