Je bezpečný sex na začiatku tehotenstva?

silvia1297
8. máj 2021

Ahojte je bezpečný sex na začiatku tehotenstva? Dlhšie sme sa snažili o babo, preto nechcem nič riskovať. Ďakujem. Pripadne by som. Poprosíla rady čomu sa vyvarovať v prvých týždňoch tehotenstva.

diana999
8. máj 2021

@silvia1297 nie som expert ale myslím ze by to nemal byt problém

hennyinnsbruck
8. máj 2021

Kym lekár nezakazal, nemáš po sexe bolesti, špinenie atd kľudne majte sex 👍

deti95060810
8. máj 2021

Sex sa zakazuje pri krvácaní - vtedy hrozí potrat.
Známa mala od lekára takéto odporúčanie - do konca tehu žiaden sex

lylyjana
8. máj 2021

@silvia1297 kym lekar nezakaze, je to bezpecne cele tehotenstvo, akurat si mozes nastudovat, ktore polohy nie su vhodne.

kkovacovak
8. máj 2021

@silvia1297 ja mám zakázaný kvôli hematomu ale ak nemáš žiadne nepríjemnosti a je ti to príjemné tak môžeš. Len sa nezlakni, po styku môžeš trošku krvácať kvôli citlivému krčku

tosomja
8. máj 2021

Tvoj gynekológ pozná tvoj zdravotný stav.
Ak ti nič nie je, tak je bezpečny sex, počas celého tehotenstva. Vynechala by som pomôcky 😄 a alkohol. 😉

silvia1297
autor
8. máj 2021

@tosomja alkohol u mňa neexistuje. Nikdy som nepila a ani nebudem.

19mia88
9. máj 2021

@silvia1297 ahoj, ja som mala po sexe špinenie, potom silnejší výtok, tak som to konzultovala hneď s Dr. a nám v prvom trimestri teda styk zakázal...plus hneď som dostala duphaston

summersunny94
16. máj 2021

Žienky a stalo sa Vám na začiatku tehotenstva že ste krvácali? Teda skôr také špinenie (jemne krvácanie , len pár min a potom už nič) ? Mne vyšla slaba druhá čiarka teda neviem ešte určite či som tehotná, skúsim o 2 dni otestovať znovu . A mala som 2 dni pre ocakavanou MS to slabé , chvíľkové krvácanie 🤔

kkovacovak
16. máj 2021

@summersunny94 mohlo to byť uhniezdenie alebo to mohlo byť špinenie kvôli ms ktorá mala prísť

summersunny94
16. máj 2021

@kkovacovak a nože byť uhniezdenie aj v čase očakávanej MS? A vraj to zvykne niekedy byť v čase začínajúceho tehotenstva špinenie keď má prísť MS, je to pravda? Vidím teda že to aj ty tak píšeš, ale ešte som sa s tým nikde nestretla len som tu čítala tu na MK 🙂

kkovacovak
16. máj 2021

@summersunny94 ak bola ovulacia posunutá, čo sa môže stať, tak ano môže byť v čase ms. Ovulácia môže prísť aj hneď po ms a aj tesne pred. Ak to podrobnejšie nesledujete tak to tak môže byť a ani o tom neviete. A ano sú ženy čo majú aj klasickú ms aj niekoľko mesiacov aj keď sú tehotné. Poznám takú čo mala do tretieho mesiaca. Takže to mohlo byť špinenie ako náhrada za ms.

summersunny94
16. máj 2021

@kkovacovak ďakujem za vysvetlenie no som zvedavá ako nakoniec dopadnem ja tento mesiac. Každopádne zajtra si kúpim Inofolic , v minulosti pomohol (upravil aj cyklus a aj cesta k dieťatku bola rýchlejšia )🙂

kkovacovak
16. máj 2021

@summersunny94 ja som tiež brala inofolic ale cyklus moc neupravil. Aj tehotenstvo mám o dva týždne posunuté. Ja som kvôli otehotneniu začala cvičiť jogu na podporu plodnosti. Myslím že aj to pomohlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre