Kedy robí lekár USG cez bruško?

michaela9751
22. nov 2021

Ahojte chcem sa spýtať ako to chodí som teraz 12tt a chcela by som sa spýtať kedy lekár robí usg cez bruško? Som tehotná prvý krát tak som zvedavá 🙂 doteraz som mala usg zo spodu. Najbližšiu poradňu mám keď budem cca 14tt tak by som chcela vedieť ci už je to možné že bude cez bruško alebo záleží od lekára 🙂 vopred ďakujem za reakcie 🙂

pribinak
22. nov 2021

@michaela9751 zalezi od lekára, vybavenia ambulancie

michaela789
23. nov 2021

@michaela9751 to závisí od doktora. Môj ma zospodu pozeral len raz - ale to bolo na konci tehotenstva a chcel vidieť lepšie krčok, či ša náhodou neotvaram. Od začiatku ma inak pozeral cez brucho, odôvodnil to tým, že aby sme sa vyhli prípadnému prenosu baktérií.
Ale zas viem, že kamoškina lekárka ju pozerala zospodku úplne na každej poradni, aj jej vždy palpačne kontrolovala krčok.... Každý má iné postupy.

barus26
23. nov 2021

@michaela9751 mne robila zo spodu len úplne na začiatku, na potvrdenie tehu. Potom už vždy len cez brucho

michaelamomla
23. nov 2021

mne zacala gyn. robit sono cez brucho od 13tt.

alexandra2468
23. nov 2021

Mne po 12tt tiez cez brucho.

tamara456
23. nov 2021

@michaelamomla
@alexandra2468 a ked ste išli teda potom na poradňu tak už ste sa nechystali ako klasicky ? myslím stačilo tam prísť aj v nohaviciach a len ich rozopnuť? :D či treba sa aj tak chystať že si dám suknu napr :D

michaelamomla
23. nov 2021

ja sa chystam stale ako klasicky. Pretoze mi vysetruje na kazdej poradni krcok maternice, ci sa neotvara. Len ultrazvuk uz sa robi cez brusko. Takze si beriem saty, dam dole silonky a gatky a sup na kozu.

adrbat
23. nov 2021

@michaela9751 Mne robil od 13tt, dovtedy vaginálne. Takže keď budeš 14tt, už by ti mal cez brucho, ak bude všetko v poriadku.

ailiba
23. nov 2021

@michaela9751 od 16tt cez brusko. Ale od 6.mes mi kontrolovala krcok.

alexandra2468
23. nov 2021

@tamara456 chystala som sa vzdy klasicky, lebo nikdy nevies 😃 a potom neskor aj kontroluje krcok.

michaela9751
autor
23. nov 2021

Super ďakujem Vám veľmi pekne 🙂

basska_b
23. nov 2021

@michaela9751 Môj robí cez brucho už od začiatku. Ale ma veľmi dobré sono. Dokonca po 6nedeli mi robil cez brucho, som bola prekvapená. Ani nepozeral sitie

ailiba
24. nov 2021

@michaela9751 teraz najnovšie opravujem... Bola som v 11.tt na kontrole a bolo to už cez brusko. Ale asi záleží na ultrazvuku a zvyklostiach lekára.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre