Kedy sa napája embryo na krvný obeh?

16. feb 2024

Ahojte,

V ktorom tyzdni sa napaja embryo na krvny obeh matky? Je pravda, ze prvych 21 dni absolutne nema ziadny vplyv vonkajsie prostredie na embryo? Ja som na siedmy den od oplodnenia cca uzila antidepresiva - typ benzodiazepam - 1 tabletku - 0,5mg. Inak som necitila ulavu pri nom. Vypocitala som teraz, bola som presne 3+0tt.

Mohol uskodit na delenie buniek? Alebo na buducu nervovu sustavu? Alebo je to naozaj este v ramci bezpecneho obdobia? Schvalne to takto priroda zariadila? Alebo mozem sa zacat bat.

Dakujem!

deti95060810
16. feb 2024

benzodiazepam - to je ukľudňovák.
nebol to Neurol?
Neboj sa nič sa nestalo, dokonca jedna tabl. neuškodí ani v tehu vo vyššom tt.

januska12323
16. feb 2024

3+0 neublíži ešte ani alkohol, nie to 1 tabletka

anjelicek26
16. feb 2024

7.den po oplodnení pravdepodobne ani uhniezdovanie nie je ukončené,nie to napojenie na krvný obeh matky a funkčná placenta...

stellarstar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasneleto
16. feb 2024

ak si dobre pamatam tak cca v 8 tyzdni... ale mozno sa mylim, v kazdom pripade kym zena zisti , ze je tehotna urcite nie...

krasneleto
16. feb 2024

je to presne tak zariadene, aby zena kym nevie, ze je tehotna sa este mohla chovat " nezodpovedne"... to pisem samozrejme nadsadene.. mne sa podarilo docela dost strieskat a po vikende som zistila ze som uz dva tyzdne tehotna. nemusis sa bat

cookie29
16. feb 2024

tusim okolo 9tt

mia_von_prag
16. feb 2024

Ja som to riešila s obvodnou, keď mi predpisovala atb, vraj sa napája po 14 dňoch. Takže od 4 +0.
Ublížit si nemohla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre