Kedy volať k doktorke, ak mám 2 čiarky na teste?

janka_266
8. jún 2020

Ahojte, chcela by som sa spýtať, tento víkend mi test ukázal dve čiarky. Všade čítam, že k doktorke stačí ísť 6-8.tyzden, ale doteraz pred tehotenstvom sa stavalo, že som špinila aj počas ovulácie, niekedy viac, niekedy menej, a neviem či by to mohlo mat vplyv na tehotenstvo a teda by som mala volať doktorke už teraz alebo stačí počkať ešte tie 2 týždne? Ďakujem za odpovede.

luccija
8. jún 2020

@janka_266 aký vplyv?keď si tehotná nebudeš mať ovulaciu nie?😅

denden77
8. jún 2020

@janka_266 zavolat mozes aj hned.. termin ti urci ona 😊 gratulujem 😊🍀

simonkaba
8. jún 2020

ja som volala ked som si nasla 2 ciarky, spytala sa na poslednu MS a podla toho mi urcila termin na zaciatok 8 tyzdna

janka_266
autor
8. jún 2020

@denden77 dakujem 😊

@luccija To nie, ale niekedy to trvalo aj mesiac, tak preto ma to trochu máta.

luccija
8. jún 2020

@janka_266 ale veď si tehotná nepríde k ovulacii a nebudeš krvácať.Este je možnosť, že máš cystu, myom ja som mala a vždy pri ovu som spinila

diaalex
8. jún 2020

@janka_266 ja som šla k lekárovi v 9.tt 🙂 skôr zbytočne

silviazlat
8. jún 2020

@janka_266 Ahoj. Ja osobne som si spravila 2 testy - oba 2 čiarky. Počkala som 7 týždňov a potom mi doktor pekne z ultrazvuku potvrdil graviditu. Skôr je to podľa mňa zbytočné - ešte nič neuvidí.

ckatka
8. jún 2020

Záleží...ci máš nejaký problém alebo nie. Ja som užívala lieky ktoré bolo treba v prípade tehotenstva zmeniť a roky sa nám nedarilo otehotnieť ani cez IVF ani nijak. Takže lekárovi som volala.okamzite ako som si našla dve čiarky. Na druhý deň na to už má aj bral. Zmenil lieky a spravili sme plán co ďalej. Na utz už bolo vidno fliacik. Zavolaj a povedia ti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre