Koľko by som mala pribrať v 1. trimestri?

domuskaa
7. apr 2015

ahojte baby , chcela by som sa spýtat že kolko by som mala pribrat nakolko som len cca v 4 týždni este neviem presne kolkom bo idem az teraz na ultrazvuk a už som pribrala 2 kila a známa mi povedala , že je to vela ale ked mne moc chuti čo si myslite Vy ? je to v pohode ? nechcem aby sa nieco babätku stalo , dakujem

okataivana
20. apr 2015

@domuskaa ano je to pravda
mna při synovi pichalo cele tehotenstvo v podbrusku a tiez mi povedali ze je to kvoli maternici ze sa zvačšuje. pichalo ma az do porodu, som sa s tym vzila a uz som to potom nebrala tak zle.
si pod dohladom doktorov tak sa neboj, vsetko dobře dopadne!

domuskaa
autor
22. apr 2015

baby som v 8 týždni a od rana mi skvrka v bruchu pritom som sa najedla neviete co to moze byt?

adulienka92
24. apr 2015

Ahojte,ja som 8tt+4 a schudla som 6,5 kg.....chcela by som vedieť,či to je nejako nebezpečné,lebo naokolo ma strašia,že to je veľa......v pondelok som mala asi virózu,neviem....len som videla,že tu písala jedna žienka,že za 1.trimester schudla 10kg...ďakujem za každú reakciu

milota164
27. apr 2015

ja som v prvom nepribrala nic, hlavne je aby rastlo babo nie aby si Ty priberala, pri priberani a najlepsie uz pred nim treba brusko natierat aby nepopraskalo. ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu nemala som po nom vobec suchu a napatu pokozku

zuzanka3381
30. apr 2015

@domuskaa ahoj, mne môj gynekológ tiež povedal, že nemusím brať žiadne vitamíny, že radšej v prírodnej forme - teda viac ovocia a zeleniny. Jediné čo som brala už aj pred tehu bola kyselina listová, tá je veľmi dobrá aj pre zdravý vývoj bábatka. Tú beriem až doteraz a to som v 23 tt. Malinká je v poriadku. Žiadne iné som nebrala. Ale mne celkovo chutí viac teraz zelenina aj ovocie. Takže pokiaľ ti lekár povedal, že nemusíš nič brať, tak neber.

zuzanka3381
30. apr 2015

@adulienka92 Neboj sa, ak je malinké ok a rastie, tak je všetko ok. Ono si berie z teba čo potrebuje. Ja som v 23.tt a pribrala som doposiaľ iba 4 kilá. Malinká pekne rastie, skáče, hýbe sa, to je základ 🙂 Len pekne papaj - pomenej a častejšie a veľa ovocia a zeleniny.

mia2013
13. máj 2015

@domuskaa Palec hore pre tvojho gynekologa...plne s ním súhlasím. Úplne postačia vitaminy v ovocí a zelenine. Všetko ostatné je chemia a biznis pre farmaceuticky priemysel.

rudkocam
13. máj 2015

@domuskaa mne moj gynekolog povedal to iste, ze je to len farmaceuticky biznis. Vitaminy a aj kyselinu listovu, aby som cerpala z prirodnych zdrojov 🙂

domuskaa
autor
13. máj 2015

BAby chcem sa len spytat , je tu niektora ktora ma atopicky ekzem ? ja ho mam už tri roky ale nedavno mi to zistli mam ho na dlaniach a bojim sa , že to bude mat aj malicke neviete aka vysoka je tu pravdepodobnost , zdelila som ho po otcovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre