Koľko mám jesť?

piskotka128
20. jan 2016

Ahojte, som v 6 tt. a som častejšie hladná. Pred tehu som zjedla normalne ranajky, obed a niekedy som az do večera nebola hladna tak som zjedla len niečo malé, napr. cerálie s mliekom. Teraz sa naobedujem a už som o hodinu zase hladná. Preto sa chcem opytať, či za kazdým ked sa objaví hlad musím dať niečo do zalúdka. Ked som hladná má odkial miminko brať výživu ? Pýtam sa aj kvôli tomu, že ked pracujem 12-tky tak mám len dve pol hodinové prestávky. Ďakujem 🙂

pipilady
20. jan 2016

@piskotka128 to naozaj? 😅 Naozaj máš takúto predstavu, že ak neješ zakaždým, keď pocítiš hlad, dieťa nemá odkiaľ čerpať živity? Ja som zvracala celé tehotenstvo, v prvom trimestri som jedla len toľko, aby som doslova prežila a dieťa bolo v poriadku, narodilo sa takmer 4kg 😅
Resp. pokiaľ budeš jesť zakaždým, keď pocítiš hlad, dopracuješ sa len k jednému... nárastu hmotnosti +20kg 🙂
Veď používajte zdravý sedliacky rozum. Čo by ste robili, ak by nebolo internetu, koníka? 😕

piskotka128
autor
20. jan 2016

@pipilady neviem, preto som sa radšej spýtala tých, ktoré už majú malé :P
Presne o to mi ide, aby som mimi vedela prirodzene porodiť, aby ma neroztrhlo :D No a aj aby som nebola jedna veľka guľa 😒

dominikav123
20. jan 2016

@piskotka128 v 6 tyzdni je plod velky asi 3mm ... takze kolko tych zivin asi potrebuje ? 🙂

piskotka128
autor
20. jan 2016

@dominikav123 no teraz áno, ale o pár týždnov bude väčší 🙂

gapre
20. jan 2016

no ja som jedla vzdy,ked som bola hladna 🙂 bolo to casto a niekedy aj v noci.Pribrala som nieco cez 30 kg.Nemusis jest vzdy, ked na teba pride hlad.Alebo,ked aj pride jedz zeleninu 🙂

dominikav123
20. jan 2016

@piskotka128 priemerny kaloricky prijem plodu pocas tehotenstva je cca 300 kalorii .... co je jeden banan...samozrejme nikto ti nekaze drzat hladovku, no tiez nie je rozumne vyzrat sa do neumernych velkosti a vahy...ja som v 30 tyzdni tehotenstva, pribrala som zatial 5 kil, dieta ma cca 1 kilo podla doktora, a moje stravovacie navyky som nijak nezmenila, okrem vylucenia sushi...cize neboj, ak aj budes chvilu hladna, dietatu to neublizi 🙂

seahorse27
20. jan 2016

Tvoje "miminko" ma par milimetrov. Aj keby si jedla 3x denne, tak mu to nevadi...Castejsie jedenie v mensich dávkach pomaha pri nevolnostiach. Ak ich nemas, tak nemusis vôbec menit svoje stravovacie navyky, jedine ak v zmysle zdravsich potravin,

barboritta
20. jan 2016

Keď som bola tehotná ja naposledy,pribrala som 6kg a jedla som vždy keď som bola hladná,takže nemusí to byť vždy tak že bude z teba guľa ak sa najes vždy

piskotka128
autor
20. jan 2016

@dominikav123 ďakujem za odpoveď 🙂

slniecko35
20. jan 2016

@piskotka128 embryo ma asi do 8.tt zltkovy vacok a ten ho vyzivuje, nie ty tym co zjes. Od tych 8 do 12-15 tt je to najhorsie obdobie - vascina zien je velmi malo kvoli nevolnostiam a vracaniu, ak ti bude velmi zle a za cely den do seba dostanes dva suche rozky je to v pohode. Placenta, ktora posuva vsetko co ty zjes babetku, je plne funkcna az v 12.tt teda az potom by si mala byt trochu viac hladna. Ale ak si stihlej postavy a si hladna uz teraz, tek si telo chce dopredu budovat zasoby, pre pripad, ze ti bude neskor velmi zle aby malo telo odkial cerpat ziviny.

lleall1111
20. jan 2016

ja som sa ešte radšej nevážila

werka_t
20. jan 2016

@piskotka128 tie tvoje temy su super 😉

dada7701
20. jan 2016

..aj ja som použila zdravy sedliacky rozum - bola som hladná najedla som sa....pribrala som 22 kg...nie je to samozrejme zdravé...ale co som mala robiť ? zabíjať ??? dieťa je chválabohu zdravé, ja nemám popôrodné kila...počuvaj svoje telo....

piskotka128
autor
20. jan 2016

@slniecko35 dakujem za reakciu, veľmi poučné, aspon viem, čo sa so mnou deje a čo sa bude diať 🙂

ajana1
20. jan 2016

ked si hladna najedz sa ale niecoho zdraveho. Ja som jedla nonstop a za cele tehu som pribrala nejakych 14 kil ktore boli do ani nie 3 mesiacov prec. Urcite nehladuj a neriad sa casom ale pocuvaj svoje telo. Asi ti chce len povedat ze nieco mu chyba.

mawka
20. jan 2016

no ak robis 12 a si tehotna, tak asi mas vacsi vydaj energie a telo si vypyta. jasne, ze nemusis jest 5x denne snicle alebo klobasy a slaninu, ved daj si ranajky, obed, veceru a kludne desiatu, olovrant. jest 5x denne v normlanych davkach nie je vela, ved tak by sa mal clovek normlane stravovat. hlavne nezabudaj na pitny rezim. ja som pribrala 9 kilo, jedla som normlane, ale zato som slapala velmi na ovoci. pri malom mandarinky, pri malej marhule. na kila. pribrala som az po porode 😀

barus77
20. jan 2016

myslím že tvoj hlad nesúvisí moc s tým čo tu ostatní píšu - veľkosť plodu, ale skôr s inzulínom a tým že si ho telo vyžaduje ustálenú hladinu... ja som tiež predtým jedávala tri jedlá denne... a tiež od cca 6tt som mala stále taký hlad, že pokiaľ by som sa nenajedla tak asi odkväcnem, a to som hlad vedela absolútne prekonať predtým. teraz som v 16tt a je to oveľa lepšie, ale prvý trimester to bolo brutálne, už som envedela čo jesť. tlačila som stále niečo a pribrala som 2,5kg. teraz už sa snažím viac kontrolovať, nech neskončím s 30kg navyše.

andrejqqqa
20. jan 2016

No ja som v 15 stom týždni a jem fakt vždy keď mám hlad 🙂 a som plus 3kg 🙂 aj pri malej som za celé tehu dala 10 kíl čo zmizlo už 2 týždne po pôrode 🙂 pokiaľ len nelezis ale sa hýbeš tak jec koľko ti treba 🙂 tie ktoré jedia 30 krát do dňa a ľutuje sa že sú tehotné a len ležia tak áno priberu 30kg ... ale ja si nesadnem na riť 10 hodín z dňa pri dvoj ročnej takže si doprajem 🙂 telo potrebuje energiu ved pracuje viac ako normalne

piskotka128
autor
20. jan 2016

@mawka @barus77 @andrejqqqa ďakujem vám žienky, uz aspon viem ze ked na mna pride hlad mimo ranajok, obeda a večere tak si dam radšej niečo zdravšie, alebo menšiu porciu. Nastastie nemame vahu tak neviem kolko vazim a či priberiem.

andrejqqqa
20. jan 2016

@piskotka128 kľudne si daj :D ja som zase s dobrým úmyslom nakúpila jahody pomaranče jablká a jedla som ich na tony nech jem "zdravo " a celá som sa vyhadzala :D teraz som dodrapana do krvi :D všetko ma svrbí :D to by sa mi z čokolády nestalo :D

mawka
20. jan 2016

@andrejqqqa juj to skor tie jahody, z tych sa mimo sezony vyhadzem aj ja. ale v sezone uz nie 🙂 poriadne si to umyvaj teraz 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
piskotka128
autor
21. jan 2016

@fidka79 Milá fidka, nikto z komentujucich ani len nespomenul rizikové tehu, tak nerozumiem prečo práve takýto tvoj koment. Nie nepracujem ťažko ani nemám náročné povolanie, išlo mi o pracovný čas, to je všetko. Co sa týka témy, nehambím sa opytať na nič. tak mi huba narástla /s prepáčením/, tak mimochodom ani tvoj posledný koment nemá žiadnu výpovednú hodnotu. 🙂 Pekný večer

andrejqqqa
21. jan 2016

@piskotka128 nič si z takýchto ľudí nerob 🙂 bola to normálna otázka si prvorodicka 🙂 ja som ani nevedela jak sa dieťa drži :D nie to ešte niečo o tehotenstve ale mala som veľa kamaratiek tehotných v čase ako ja tak sme sa radili 🙂 držím prsty nech tehotenstvo prebehne v poriadku a papam koľko potrebuje tvoje telo

piskotka128
autor
21. jan 2016

@andrejqqqa dakujem ti 🙂 milé slová, ešte si toho musím veľa prečítať kým sa mimi narodí 🙂

andrejqqqa
22. jan 2016

@piskotka128 ja som si stále čítala tehotenstvo po týždni 🙂 každý týždeň som si čo to prečítala ako je práve na tom mimo a čo by sa malo diať na najmama.Sk a tam aj nejaké články 🙂 mne to pomohlo dostať sa do obrazu 🙂

ladyanne
27. jan 2016

Jedz to na čo máš chuť telo si povie.

lleall1111
27. jan 2016

Ja jem teraz vsetko..po mensich davkach ale castejsie

mamina_25
27. jan 2016

No,ja som to mala podobne ako ty,v kuse som do seba hadzala jedlo,pretoze som bola nonstop hladna,vysledok krasne zdrave dieta,ale aj 30 kg navyse a kopa strii,s ktorymi bojujem do dnesneho dna 😠 takze postaci,ak sa budes stravovat normalne,ranajky,obed,vecera a medzitym nejaky jogurt,ovocie...dietatku nic nebude,akurat ty sa zhzrozis pri pohlade do zrkadla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre