Ktorý vitamín D pre tehotné?

dollyzv
19. mar 2020

Ahojte,potrebovala by som poradiť nejaký vitamín D ktoré môžu užívať aj tehotné,a zároveň aj pacienti ktorí majú krv a bielkovinu v moči( z obličiek) všetky vitamíny čo som našla buď neboli vhodné pre tehotné,alebo ich nemohli brat pacienti liečení na obličky. Mám veľmi nízke hodnoty nakoľko spodná hranica je 75 a ja mám len 22. Ďakujem ;)

dzejsik
19. mar 2020

@dollyzv ja som mala D-vit, ale s tou bielkovinou neviem ako to s nim je

dollyzv
autor
19. mar 2020

@dzejsik ten asi stiahli z predaja lebo už ho nikde nepredávajú :/

lenkakravcova
19. mar 2020

@dollyzv Ak sa ti nepodarí žiaden liek ktorý je vhodný zohnať, pokúšaj sa byť čo najviac na slnku - každý deň aspoň pol hodinku, hodinku (D sa tvorí v tele pri prieniku ÚV do tela).

dollyzv
autor
19. mar 2020

@lenkakravcova no včera som obehala asi 6lekarni a nikde voľnopredajné D už nemali..že jediné na predpis..tak som volala obvodnej a predpísala mi vigantol,ale strašne veľa zlého som čítala na tu značku :/ tak hľadám ešte nejakú alternatívu,že keď tak by som aj z netu objednala nieco.a rada by som išla aspoň na nejakú chvíľu von,len mám celodenné nevoľnosti a som rada keď zvládnem aspoň psíka rýchlo vyvenčiť.

ladyvi
19. mar 2020

@dollyzv sadni,lahni k otvorenenu oknu, na balkon. 30minut denne. Kup si tresciu pecen konzervu. Na chlebik, trosku poru nasekaneho na vrch,pre mna lahodka. (Neprehanat) A rybi olej si kup. Nerozumiem preco ti to v lekarni neodporucili. Ale mozno mam ja zle informacie.

lenkakravcova
19. mar 2020

@dollyzv Myslela som tak ze si sa dnes k oknu na stoličku, nastavíš sa na slnko a slnis sa. 🙂 nemusíš ísť na prechádzky, hlavne teraz. Ja sa tiež tak slnim, otvorím okno lahnem na posteľ a vyhrievam sa. 🙂

ladyvi
19. mar 2020

@lenkakravcova mali by to robit vsetci co su v bytoch pozatvarani. Po zime su hladiny Dcka nizke,treba doplnit, ak budu zadebneni dalsie 3 mesiace v bytoch tak tie hladiny pojdu este dole. Kavicka do ruky, otvorit okno a slnit 😂

dollyzv
autor
19. mar 2020

No ja som aj cez leto biela ako stena,so slnkom sa veľmi nekamaratim teda 😂😂😂 ešte mám aj čierne vlasy tak aj cez leto vyzerám ako mortisa 😂😂

lenkakravcova
19. mar 2020

@dollyzv Hehe. To máš rovnako ako ja. A to som bola celé leto vonku a vidíš ako som biela. Len ja mam svetle vlasy tak to tak nebije do očí. Dr sa ma ale stále pýta keď k nej prídem, či sa cítim dobre lebo som bledá... 😂

ladyvi
19. mar 2020

@dollyzv ja tiez. Ja by som po roku na slnku mala konecne odtien a farbu, aku maju moje kamosky po tyzdni pri slovenskom jazere 😂

arabeska
19. mar 2020

@dollyzv nasad si vigantol a uvidíš, na takto nízke hodnoty nestačí chvíľa na slnku 🙂

dzejsik
19. mar 2020

@dollyzv skôr si myslím, že ho ľudia vykúpili v tomto čase, na imunitu

dollyzv
autor
19. mar 2020

Áno,to je mozne..lebo vravím že nikde u nás v lekárňach žiadne decko nemaju.nakoniec som sa rozhodla pre prenatal complete od jamiesonu..obsahuje aj D aj všetko čo potrebujem 🙂 síce som ho musela objednať z netu a dodaciu lehotu pisu až 8dni lebo nestíhajú,ale snáď ten týždeň už nejak vydrzim.ďakujem vám za rady 🙂

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre