Láska - neláska k svojmu nenarodenému dieťaťu

lenka_2611
6. mar 2017

Neviem kam sa mám obrátiť, pretože to, čo momentálne prežívam ma veľmi trápi. Mám rada deti, mám aj krsniatka, zbožňujem ich. Vždy ako pubertiačka som sa tešila ako raz budem čakať svoje bábätko. Mám manžela sme spolu od 15-tich, dokopy 9 rokov. Čakáme naše prvé dieťatko. Zajtra začínam 8tt. Keď som si našla dve čiarky na teste som sa tešila ako malá a teraz? Je normálne že k tej fazuľke totálne nič necítim? Keď čítam príspevky mamičiek, ktoré sú možno tiež v takom týždni ako ja a píšu ako neskutočne milujú tú svoju fazuľku a ja? Ja nič. Žiadny cit proste nič...je to normálne či fakt už patrím na psychiatriu? Stále rozmýšľam čo škola, pretože ešte budem mať 2 roky výsky keď sa malé narodí, stále rozmýšľam ako priberiem, ako si už s mm nebudeme môcť hocikedy vyraziť sami dvaja spolu napr. aj na dovolenku, ako budem tučná cez leto...viem môžem sa hanbiť za seba, no takéto myšlienky som nemala vôbec začalo mi to nedávno...bojím sa všetkého ako to bude...

biba12
6. mar 2017

Veď už dve deti máš. Tak ako sami? @lenka_2611

juhseverzapad
6. mar 2017

Ako môžeš byť v 8tt, keď máš dvojtýždnové bábo?

lenka_2611
autor
6. mar 2017

@biba12
@juhseverzapad sú to moje krsňatá sestra chodí cez môj účet ale ak vadí vymažem.

biba12
6. mar 2017

Nevadí, len sme nerozumeli.

sykorkauhliarka
6. mar 2017

ze sestra chodi cez trvoj ucet :D alebo ty cez jej ? poviem ti novinku ..registracia je bezplatna...odkaz aj sestre

juhseverzapad
6. mar 2017

@lenka_2611 netreba 🙂 Ak nemáš zatiaľ pocity k bábu, tak je to normálne. Na svojom tele ešte nevidíš veľké zmeny a bábo necítiš. Zatiaľ s tebou hádžu hormóny. Možno city prejavíš až po pôrode a tým pádom možno lepšie aj pre bábo, nakoľko nebudeš stresovať nad každou blbosťou.

engie2
6. mar 2017

Uplne normalne myslienky, zapasi s nimi vacsina z nas. Su na mieste aj obavy, aj rozcarovanie. O nejakej laske tazko hovorit. Kym nie je dietatko hmotne. A este bud mozno pripravena aj na to, ze nemusi prist ta laska v okamihu ako prvy krat babatko uvidis. Nie vzdy to funguje ako vo filme. U mna osobne sa laska vytvarala postupne a rastie zo dna na den, stale je vacsia a vacsia, az mam pocit, ze uz ani nemozem viac milovat ako svoju dcerku. Teraz cakam druhu, troska inac to beriem, viem uz co je to za zazrak zdrave dieta, ze vobec mozem byt tehotna atd.. tiez mam obavy ako to zvladneme atd. Ale vsetko sa da zvladnut. Deti su najviac 🙂 Uvidis sama, bude to dobre,,

sibalka21
6. mar 2017

Prepac ale dost to metie, kedze tam mas napisane, ze mas dve deti a to jedno ma alen dva tyzden, potom tam mas napisane ze si v 11tt a tu pises ze si v 8tt :D
Ale k veci :D Je to uplne normalne, necitis este ziadne zmeny na sebe a preto mas aj take myslienky... Ked ti zacne rast brucho, zacnete nakupovat vybavicku a pocitis prve kopance, zamilujes sa 🙂 A co sa tyka skoly, preco ste sa hrnuli do babatka, ked sama pises, ze mas este dva roky studii a uz teraz sa bojis ako to bude? .... A ze budes tucna? No ked sa budes prezierat, tak tucna budes :D To, ze si tehotna, neznamena, ze musis tlacit do ust od rana do vecera, to je len vyhovorka :D Ja som pribrala 6kg za cele tehotenstvo... Staci ked budes jest ako doteraz alebo trochu zdravsie ;)

evittam
6. mar 2017

@lenka_2611 Ja som pri prvom tehu v 8.tt ani nevedela,ze som tehotna.😉😀 Neboj, vsetko pride a vsetko bude tak ak ma byt. Hlavne sa upokoj a necitaj vsetko mozne-je to zbytocne a uzivaj si tehu.😉

susannamk
6. mar 2017

Myslím si, že nie je na mieste, aby si sa obviňovala. Tehotenstvo je v živote ženy obrovská zmena a nie každá sa narodíme ako MATKA. Niektoré si ten vzťah k dieťatku, ale aj k materstvu ako takému musia postupne vybudovať, odžiť... Z prečítaného tipujem, že si mladá mamina, ešte si si nenaplnila všetky túžby, máš ešte školu, bojíš sa, že "prestaneš žiť." Všetky tieto myšlienky sú absolútne legitímne a máš na ne právo. Ja som zase bola presný opak - prehnane úzkostlivá. Odo dňa vypočutia správy, že čakám dieťa, som používala len antialergické obliečky, stravu som si dávala zostavovať výživovým poradcom a správala som sa úplne predpisovo podľa tabuľky. Dokonca som siahala po výživových doplnkoch, aby môjmu malému nič nechýbalo. Celé to bolo prehnané. Jediné, čo neľutujem a čo mi zostalo aj teraz, keď už malé mám, bol biologicky aktívny jód, ktorý som pila a mala tak všetky hodnoty v poriadku. Jód je veľmi dôležitý, či si tehotná, alebo dojčiaca matka a myslím, že ak aj ešte nemáš vytvorené emočné puto k svojmu dieťaťu, ale dávaš si na seba pozor, poprípade užívaš nejaké výživové doplnky, už sa ti vytvára k nemu láska... opatera... zodpovednosť. 🙂 Všetko príde postupne.

meissa
6. mar 2017

Ja som tri mesiace po sebe plakala,ze nie som tehotna. A ked sa to podarilo plakala som,ze tehotna som :D Dolahlo to na mna vsetko....hlavne,ze uz nebudem moct spat kedy sa mi bude chciet a budem sa musiet 24 hodin denne prisposobovat dietatku. Ale trvalo to len kym som nesla na prvy ultrazvuk. Ked som tam zbadala tu fazulku a pocula tlkot srdiecka hned som sa zacala strasne tesit 🙂 Neboj urcite to pride...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre