Let v prvom trimestri

29. máj 2021

Pekný večer.
Letela niektorá z vás v prvých 3 mesiacoch tehotenstva lietadlom cca 2 hodiny? Všade čítam, že je to zakázané, že sa to neodporúča. Dakujem

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2021

Letela som a v podstate je to prijemnejsie ako taku cestu odsediet v aute, ci inom dopravnom prostriedku. To je odkedy zakazane? Ja som pred 19-timi rokmi letela a nikto mi nic nezakazoval.

autor
29. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl no na nete píše, že prvé 3 mesiace sa neodporúča a take ….

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2021

Ak chces mat istotu, tak sa spytaj svojho gynekologa, na nete sa pise tolko somarin.

petamich
29. máj 2021

zakazane to isto nie je, je pravda, ze sa odporuca letiet radsej v 2. trimestri, kedze ten 1. trimester je rizikovy vo vseobecnosti, na druhej strane ale ak nemas rizikove tehotenstvo, nespinis a pod. malo by to byt v poriadku, poradila by som sa ale s lekarom - niekedy preventivne predpise injekciu na riedenie krvi (to ale skor pred dlhsim letom) a ak ti byva zle odporucam sediet v ulicke :D

zuzanka.zuzu
29. máj 2021

tssss jasne, niekoľko krát 😀 ešte som nikdy nepočula, že sa neodporúča počas prvých mesiacov, iba že sa neodporúča počas posledných mesiacov

autor
29. máj 2021

@petamich Dakujem za radu 😂 ja som schopná ísť k oknu 🤦‍♀️😂

autor
29. máj 2021

@zuzanka.zuzu Vdaka 🍀

danieli
29. máj 2021

Letela som v 8tt a v 9tt, kratky let okolo 2 hodin, nepocula som este o tom, ze sa neodporuca, nemalo to na mna absolutne ziadny vplyv

suzie28
29. máj 2021

Ja som lietala od úplného začiatku tehotenstva až do 6m . Ak nemáš problém s tlakom alebo rizikové tehotenstvo tak je to ok .

nerya
30. máj 2021

Aj ja som letela a v pohode v prvom aj druhom trimestri 😉

nafka0483
30. máj 2021

V tom sa nezhoduju ani lekari. Niektori neodporucaju letiet, niektori tvrdia, ze to nie je rizikove a ze nie je problem. Poznam aj zeny, co mali vsetko bezproblemove, leteli, nasledne zacali krvacat a potratili - ale nikto im nepovie zarucene ci to bolo kvoli letu, ci by sa to stalo aj tak, ale tak je jasne, ze si to oni davaju dokopy. Niektore zeny zas lietaju pravidelne od zaciatku tehotenstva a ziadne problemy nemaju.

basska_b
30. máj 2021

Neodporúča sa ku koncu tehotenstva. Ja som letela v prvom 3mestri 4x a nebolo mi vôbec nič. Jedno z toho bolo cez pol atlantiku (na Island)

3petka
30. máj 2021

Ja som letela tesne po uplynutí tretieho trimestra. Bola som riadne v panike ale všetko ok. Dr. mi povedal že v prvom trimestri ešte nie je placenta tak dostatočne uchytena že sa môže oddeliť tým tlakom alebo čo to vzniká v lietadle....

nickpick
30. máj 2021

ak uz mas po prvej kontrole a gynekolog ti to odklepne nemusel by to byt problem, moja osobna skusenost je taka, ze by som nesla, moj hodinovy let skoncil v Taliansku na pohotovosti, mimomaternicove tehotenstvo, praskol mi vajcovod, pristali sme a do 5 minut odpadavacky, bolesti a triaska, let to zrejme urychlil, vedela som asi tyzden ze som tehotna, na kontrolu som mala ist po navrate z vyletu, moja gynekologicka vzdy objednavala zeny az okolo toho 8-9 tyzdna nech uz je nieco “vidno” tak som si myslela ze je vsetko ok a nemusim sa ponahlat.....

damiana1992
30. máj 2021

Ja som cestovala a ani som. Nevedela ze ideme traja 😄😄to som ale bola tak cca v 2tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre