Malá bodka v 5. týždni

jaju_ska
18. feb 2015

dobry den mam taku mensiu dilemu. klasicky mi vynechala menstruacia, test pozitivny , aj ked dodnes druha ciarka velmi slabucka. bola som u doktorky ktora vypocitala ze som v 5tt. spravila mi sono kde povedala ze je hrubka maternicovej steny 14.40 co je dobre vraj a v maternici ukazalo malu bodocku 3,9mm. povedala ze to je utvar naplneny tekutinou ale ze este o embryu nemozeme hovorit e musim prist o dva tyzdne. prosim vas velmi sa do toho nerozumiem ale co tym chcela povedat? moze sa stat ze na dalsom sone jednoducho nebude uz nic? alebo ako to myslela? dakujem za kazdu radu.

liebling98
18. feb 2015

@jaju_ska len kľud. Tým Ti chcela povedať, že je ešte skoro, aby sa dalo niečo rozoznať. Ak bude všetko ok, tak za tie 2 týždne Ti ukáže aj srdiečko.
Blahoželám a držím palce, aby bolo všetko v poriadku.

jaju_ska
autor
18. feb 2015

no len sa bojim toho co by nemohlo byt v poriadku? vela bab pise o gestacnom vaku a podobne. mne nic take vobec nehovorila:/

zuzkagu
18. feb 2015

bud rada ja som v 5 tt nemala ani to, mne sa bodka bez plodíku ukázala až v 6 tt a v 7 tt už bolo vidiet 8 mm plod s bijúcim srdiečkom, takže nestresuj

jaju_ska
autor
18. feb 2015

@zuzkagu mas prosim ta aj nejake specialnejsie veci ktore dodrziavas? napriklad stravovanie, pohyb a podobne?

lavinis
18. feb 2015

@jaju_ska ja som este v 6.tyzdni nemala nic okrem prazdneho gestacneho vaku (5tt + 2). Vsetko bolo ako malo byt.

zuzkagu
18. feb 2015

@jaju_ska nedodržiavam nič špeciálne

radkam22
18. feb 2015

Ahojte tehulky ...dnes som zistila ze som tehu tak som hned sla ku dr. Si to potvrdit som nejak 5tt+2dni... Prajem vam vsetkym krasne tehotenstvo 🙂

ellabella22
18. feb 2015

@radkam22 gratulujem 🙂

radkam22
19. feb 2015

ellabella22 ďakujem 🙂

monicka9
19. feb 2015

V 4-5 tt vidiet na sone len bodocku (dutinku v maternici) medzi 5-6 tt je mozne vidiet na sone zltkovy vacok a maly plodik a okolo 7 mesiaca zvykne bit uz srdiecko😊 ci ze v 5 tt este nic nie je vidno na sone iba bodku😊a testik nemáš stale uplne pozitivny?? Koľajničky??
@jaju_ska

poohie
19. feb 2015

ziaden strach, nemohla v tomto stadiu ani nic viac vidiet. mne dokonca dr v 6.tt toto povedala a bol to cas, kedy uz malo byt vidno bijuce srdiecko, proste treba byt trpezlivy, aj ked tie dva tyzdne asi budu pre teba dlhe...
@jaju_ska

jaju_ska
autor
19. feb 2015

@monicka9 od zaciatku mam test taky ze jedna ciarka slabsia ako druha

monicka9
19. feb 2015

@jaju_ska a posledny menzes si kedy mala?? A kedy bola ovulka??

jaju_ska
autor
20. feb 2015

@monicka9 posledny menzes 10.1 ovulacia neviem lebo v poslednej dobe nepravidelny cyklus

niqa09
20. feb 2015

@jaju_ska ahoj inak aj ja som mala vtedy mrchu a akurat dnes som bola u gyn a nic nevidel okrem vysokej sliznice takze urcite to budes mat v poriadku. ja tiez musim pockat. 🙂

radkam22
20. feb 2015

Mne povedal že to má pár mm a všetko je v poriadku ,.. a že mám prísť len po 20.marci ... a chcela by som sa vás opýtať že aké máte príznaky ?! 🙂

jaju_ska
autor
21. feb 2015

@radkam22 no tak ja som unavena cely den, je mi furt zima a co som dufala ze sa nedostavia nevolnosti tak uz stvrty den mi je na zvracanie. Nie rano ale presne od pol tretej poobede do deviatej vecer. Nacasovane. Nezvraciam len mam taky pocit ze sa mi chce. Skusam to zahanat cukrikmi a spat ked sa da. Stale potrebujem na malu a spodok bruska ma pobolieva ako keby som prechladnuta (to mi doktorka povedala ze je tym ze sa maternica zvacsuje a stena zhrubne) a mam citlivejsie prsia. No a vsetky pachy citim tak 10krat silnejsie. A to som "len" v siestom tyzdni...

radkam22
21. feb 2015

@jaju_ska... Tak to mam aj ja obcasne bolesti v podbrusku...a vcera som zacalaat vo vytoku krd sa utrem take hnedkaste ale volala som hned Gynekologovi a povedal ze to je normalne na zaciatku ze to moze byt uhniezdovanie ... Ze mam hlavne odychovat ... Mne je zas dakedy teplo a zavse lezim pod dekou ...a dnes rano my bolo tak prvy krat zle od zaludku...

jaju_ska
autor
22. feb 2015

@radkam22 taky hnedkasty vytok som mala aj ja. No mne tiez doporucila klud a tyzden lezat do dalsej kontroly. Len ked ja som taka neposedna ked vidim co vsetko treba porobit neviem sa donutit len lezat :/ a navyse som zacala hnackovat tak som volala doktorke a povedala mi ze to je normalne a este zavtipkovala ze si to mam uzit lebo po porode to take jednoduche nebude :D

radkam22
23. feb 2015

@jaju_ska no aj mne ho už konečne nevidno ... no ja oddychujem stále doma keď sa mi dá...lebo aj včera som porobila a boleli ma kríže ... tak sa snažím čo najviac ležať.. no aj ja mám takú redšiu stolicu :D ,.. hej vraví sa že je to potom horšie a že prídu možná aj zápchy ,..ale mňa aj tak nadúva (prd) :D

lavinis
23. feb 2015

@radkam22 nadúvanie len tak neprejde 🙂 🙂 zápchy som ja zatiaľ nemala

monhla
23. feb 2015

@jaju_ska Kľud. Ja som vždy bola v 6 alebo v 7 tt na prvej kontrole a vždy ma objednal o 2 týždne, lebo ešte nebilo srdiečko. Hlavne 1x som bola z toho na prášky. Neskôr mi hovoril že plod je o týždeň až dva menší, ak posunul termín pôrodu. Napriek tomu sa mi obe baby narodili pred pôvodným termínom - mali cez 3 kilá a boli zdravé až až 🙂
Keď mi teraz / cca pre 10 dňami/ v 6tt hovoril, že treba kontrolu o 2 týždne, tak som sa len usmiala 😀 😀 😀

radkam22
23. feb 2015

@lavinis a kedy prejde alebo ako ,.. alebo si budem musiet na to zvyknut :D

lavinis
23. feb 2015

@radkam22 tak mne to zatiaľ neprešlo 🙂) normálne som rada, že je snúbenec už 2 mesiace v zahraničí 😀

radkam22
23. feb 2015

@lavinis aha no tak sa mám načo tešiť,...len najhoršie je mi v práci :D ,.. to nieje ako doma 😀

lavinis
23. feb 2015

@radkam22 ja idem do práce zajtra po mesačnej PN (strašne mi bývalo zle, ale fakt strašne a to celý deň), tak uvidíme, inak ma to "zažívanie" chytá až večer, tak dúfam,že to bude ok.

radkam22
23. feb 2015

@lavinis no tak mňa našťastie ešte obchádza ,.. ale ešte to môže len prísť,..tebe bolo od koľkého týždňa zle ? 🙂

lavinis
23. feb 2015

@radkam22 začalo to na konci 6.týždňa, potom sa to začalo stupňovať a veru ten 7. - 9. týždeň to bolo fakt zlé....až v polovičke 10. týždňa to začalo ustupovať, teraz už ma to prepadne len sem tam a už som mala aj dobrý deň, keď mi nebolo zle vôbec.
Každý to ma inak, kamoška je v 5. mesiaci a jej nebolo zle vôbec. No, aspoň že som nevracala. Aj keď som myslela, že raná nevoľnosť znamená ranná a nie celodenná 🙂)

radkam22
23. feb 2015

@lavinis no jasné u každej je to individuálne 🙂 dúfam bude u mňa všetko v poriadku 🙂

sima018
26. feb 2015

@jaju_ska
Ahoj ja som bola zrovna dnes u doktora prvy krat po pozitivnom teste a povedal mi ze som tehotna 100% ... 5tt a 4mm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre