Mávali ste rannú a večernú tehotenskú nevoľnosť?

mahalo
4. dec 2011

Okedy vstanem az do takej 12-13 hodiny mam nevolnost ktoru strpim len ked lezim. Vecer to zase pride cca od takej 9 hodiny az kym nezaspim. Takze som denne pouiztelna len zhruba 8 hodin 🙂 ma niekto skusenost s touto dvojitou nevolnostou? Ako dlho trvala a co ju zmiernovalo? Chcela by som sa vyvracat, no nejde mi to ani ked sa snazim. Od detstva som nebola vracavy typ a tazkost vo mne len poomalicky otupievala, tak ako teraz no uff.. 🙄

jahodka11
4. dec 2011

asi ta nepotesim, ja som to mala cca od 10-tej az do noci, kym som nezaspala dlhe dlhe tyzdne...az v 18-tom tyzdni mi konecne ostalo dobre kazdy den 🙂 a nevracala som, "len" mi bolo strasne zle....prejde to, treba vydrzat....prve kopanceky v brusku ta vyliecia 😉

lencita
4. dec 2011

aj ja som bola na tom podobne, mne bolo zle aj v noci, len som sa zobudila a isla som grcat, alebo mi len tak bolo zle ze som sa ani pohnut nemohla a potom som zistila co to je..mne bolo zle ked som bola hladna, akoze problem bolo do seba nieco dostat,ale treba to prekonat. ja som mala stale pri posteli napr banan a ked som isla v noci na wc (asi milionkrat za noc 😀 ) tak som si vzdy odhryzla, a rano som musela ranajkovat este v posteli 😉 inak mi nepomahalo nic, zle mi byvalo az do 6 mesiaca 😉 ale stalo to za to 😵 😵 😵 drz sa 😉

aduskatt
4. dec 2011

tiez mam podobnu skusenost..bolo mi zle do siedmeho mesiaca a to v podstate od rana az dokial som nezaspala

adri2211
4. dec 2011

no tiez ta nepotesim,ja som vracala este aj v predporodnej miestnosti v nemocke 😒 u mna to bolo tak,ze najprv som mala len ranne,potom aj vecerne nevolnosti a nakoniec mi bolo zle aj cez den, po tych teh. nevolnostiach prislo palenie zahy a to bola uz konecna,palilo az tak,ze nakoniec bolo z toho zvracanie. ale ako to pisala @lencita stalo to za to 😉

cora73
4. dec 2011

Obidve tehotenstva som mala take,ze som myslela,ze umriem..Nemala som rannu a vecernu nevolnost,ale celodennu a celonocnu... 😠 ☹ Bolo mi v jednom kuse tak neskutocne zle,ze som sa dala vypisat na PN-ku,pretoze som len lezala v posteli cely den a zdochynala..Vracala som len jeden krat pri druhom,pri prvom vobec a cele to trvalo az do 6 mesiaca a ani potom mi nebolo ktovieako..Od konca druheho mesiaca do skoro porodu som bola absolutne nepouzitelna a v 3-tom mesiaci som mala svadbu a prezila som ju len vdaka nejakym liekom od gynekologa,u kadernicky som spala pocas robenia ucesu a svadbu si pamatam len z DVDcka,vlastne spomienky nulove,bohvie,co mi to dal.. 😀 Co si este pamatam a bolo to dost neprijemne,ze som strasne slinila,kvanta slin sa mi liali,rano poduska uplne mokra a mali taku hnusnu chut,ze ked som isla napr autom,ze som si nemohla stale odpluvat,tak som plula do sacku..A pri posteli som mala lavor a donho som plula..No bol na mna krasny pohlad.. 😀 A skoro 2 mesiace som jedla len suchare a pila Fatru..Ako nechapem to,ale urcite to existuje,ze su aj zeny,ktorym je takto hrozne zle..Asi som Ta nepotesila... 😖

happy8051
4. dec 2011

moje celodenne nevolnosti zacali v 4tt a keby som sa nesnazila to predychat, zvraciam cely den... v prvom tehu to bolo rovnake a posledny pobyt nad zachodovou misou dve hodiny pred porodom. neverim, ze teraz to bude ine

ewka1980
4. dec 2011

Ja som mala toto iste,do konca 5.mesiaca.....pri prvých 2 tehu,som ani nevdela že som tehotná...no ale teraz? ! brut....ráno v pohode,žiadne názanky tehotenstva...ale ako sa blížil,deň,a večer to bolo niečo strašne....len zle,zle...závraty .....strašná chuť na gcanie..no hnus!Už to ustupilo...ale ešte mi občas hocikedy tak príde.... 😕

njonja
4. dec 2011

Ahoj, aj aj som to mala, asi ako kazda tehulka. mne zaberal dumbier - zazvor. som si robila caj z jeho korena (vyluhovat par koliecok) a pila v homeopatickych davkach po glgoch kad´zdu hodinu cely den. Bolo to super! len treba dat prvy hlt este predtym par minut , ao vstanes z postele.. Mne to odporucil jeden homeopat..skus, mozno pomoze...

cherry1981
5. dec 2011

No tak mne byvalo zle od 5tt hned ako som otvorila oci uz sa mi grgalo, a musela som bezat na zachod. A takto to trvalo az do vecera kym som nezaspala. Dokonca sa stalo, ze som sa v noci zobudila nato, ako mi je zle.
Uz teraz to je asi tyzden dobre, nezvraciam, ale spatne od zaludka mi este zvykne byvat

kiwi82
5. dec 2011

ja som mala nonstop celodenné nevolnosti cca do 16tt. prvý trimester som celý preležala a schudla som 8 kg. mne nič nezaberalo. Len vydržať. ono to raz prejde 😉

irriss
5. dec 2011

Nikdy nic, ani porodni bolesti 😉

sirell
5. dec 2011

ja som mala celodenne nevolnosti bez zvracania, jedine co ako tak zaberalo, bolo ze som pomedzi jedlo jedla detske piskoty, susienky alebo zula zuvacky. preslo to cca v 14-15 tt

madamebutterfly
5. dec 2011

Ja som mala trojmesacno denno-nocnu neustupujucu nevolnost a nepomahalo nic iba na par minut sa mi ulavilo ked som vypila cierny caj.. Inak vsetko poslo von 😀

megi1989
5. dec 2011

Ja som nemala žiadne nevoľnosti. Ani iné príznaky tehotenstva - ani len jeden ( teda okrem meškajúcej menštruácie ) 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka1987
5. dec 2011

mavala som celodennu 😀 niekedy mi nebolo nic a niekedy som sa z postele vyhrabala az poobede

lumine
5. dec 2011

No ja prezivam teraz strasne stavy....cele dni je mi zle aj vecer sa budim ze mi je zle,nevraciam stale ale obcas sa to neda vydrzat.Nemam vobec chut do jedla ale ked sa mi ulavi na hodku tak vtedy by som zjedla vsetko ale viem ze potom mi bude zle......ako keby som bola po opici takto by som definovala moj stav....stale ma nuti grgat hoci v sebe nemam ani kusok jedla a palenie zahy je strasne.....dufam ze ma to prejde lebo mi to odobera vsetku moju energiu ......strasne ma taha na spanie a to aj ked som v praci, co nie je velmi dobre kedze cely den stravim v aute.....Takze rano sa chystam do prace je mi zle,som v praci je mi zle,pridem domov z prace je mi zle...potom sa mi ulavy to upratujem a snazi sa nieco zjest a ked je odbije pol 9 zase mi je zle...

mia551
5. dec 2011

ja som ju tiez mavala skoro cely den... docitala som sa, ze sa vola "ranna" preto, ze sa vyskytuje v rannom stadiu tehotenstva, nie preto, ze sa vyskytuje rano... 🙂 trvalo to u mna do konca 3.mesiaca... 😉

feb13
5. dec 2011

Pri prvom tehu som mala najprv nevolnosti, ktore trvali cely den. Neskor asi okolo 8-9tt som zacala rano zvracat, potom uz mi pocas dna bolo dobre. Ku koncu 1. trimestra mi zase bolo zle cely den ale zvracat som prestala a nakoniec to vsetko ako prislo aj odislo. 🙂 Pri druhom tehu som mala nevolnosti od 5tt do ukoncenia 9tt, bolo mi na zvracanie rano a potom poobede od tej piatej asi, ale zvracat som nezvracala ani raz, len som mala ten pocit, no a k tomu sa mi hlava tocila. Po 9tt to prakticky zo dna na den preslo a uz je mi dobre. 🙂

sssimi
5. dec 2011

Pri prvej od 8 do 12 hodiny, pri tomto nonstop. Aj v noci som sa zobudila, že mi je na vracanie.

katrinka8
5. dec 2011

Mne byvalo na vracanie (obcas som aj vracala, ale to asi len zo 5x) vzdy vecer, zacinalo to okolo 16-tej mierne - to sa mi dalo aj fungovat, ale do vecera sa to stupnovalo, ked som sla spat, bolo to uz OK, nastastie. Ale trvalo to cca do 5-ho mesiaca. Mne pomahal pomaranc, alebo pomarancovy dzus 😀 Pomyslenie na ine jedlo ci pitie bolo... no, nebolo prijemne 😀

sampo
5. dec 2011

ja celodennu 😀 od 7tt do 16tt 😝 niektore dni som len prelezala o vode a piskotoch

rolak
5. dec 2011

aj ja som mala celodennú nevoľnosť, vracala som aj to, načo som len pozrela, ani vodu som sa nemohla napiť, našťastie som bola celé tehu PN, do konca piateho mesiaca som schudla 9 kg, potom som ich naspäť pribrala,takže som v tehu nepribrala nič 🙂 🙂 🙂

lubina
5. dec 2011

Ja som prve tehu mala fajn, ale druhe to bolo celodenne nevolnosti.Rano len co som sa pozrela na vodu, uz ma natiahlo.Ani zuby umyt a uz som aj vracala. A vecer som sa vyvracala aj o takej 22:00, zasa ked som si umyvala zuby,ale z vody mi bolo zle celkovo. Musela som pit len mlieko a caje,ale sladene. Trvalo to zhruby 4 a pol mesiaca.Potom to nejako preslo, aj ked nevolnost ostala az do konca.Ale vracanie prestalo. Treba to len prezit, alebo skor prelezat.Kym som sa nehybala to bolo ok a hlavne sa "nepozerat" na jedlo. To bolo priserne, co i len ist do potravin. Vtedy chodil muz sam,lebo mna natiahlo uz len pripohlade na niektore potraviny..........ale malicka to vsetko vynahradila.Prajem pevne nervy a vydrz 🙂

jajka0211
5. dec 2011

ja som mala do cca 15tt poobedne a vecerne nevolnosti. Ale dalo sa vydrzat 🙂 rano nic.

diid
6. dec 2011

nevolnosti som mala aj rano, aj vecer aj cez den. Na to pomaha zazvor a vitamin B=6

lji
6. dec 2011

ja som mavala celodennu nevolnosť. ked to prišlo tak to proste prišlo, nebolo to ani pravidelné. pri posteli som mala vedierko a kým som išla obsah vyliať tak sa stávalo že som ho ešte dva krát doplnila. do auta som si brávala vedierko (vždy poctivo naplnené), na verejnosti som tiež zo pár krát bola nútená hladať vhodné miesto na predklon a vykonanie potreby. v škole som stihla len tak tak dobehnúť. schudla som okolo 7kg ale postupne do konca tehotenstva dostala späť. nevolnosti sa zmiernili až po čípkoch torecan, tak som si ich dávala občas preventívne ked som išla na cely den preč a pod. nemala som inú možnosť. o bábätko sme sa pokúšali s vedomím že ved končíme školu tak si vybavím individuálny študijný plan a male sa narodí až po štátniciach. nerátala som však že mi ho neuznajú lebo už mali vraj "nové pravidlá". tak som si hladala potraviny ktoré môj žaludok znesie. mohla som kludne slivky (tie na kilá) a nejaké suché keksíky. takto som ja bojovala s nevolnosťami 😉

kuwait
6. dec 2011

Ja som nevolnosti nemavala vobec ale zato som bola vzdy tak strasne hladna az mi skrkalo v bruchu,stale aj po vydatnom obede az ma niekedy skrucalo od hladu,pribrala som 20 kilov .Som si pripadala ako Otesanek stale s jedlom v ruke

frukoleyla
6. dec 2011

Pri prvom mi nic nebolo a teraz som bola uplne odpalena cely den, stale som vracala,alebo mi bolo velmi tazko.Velmi mi vadili pachy a napriklad aj pohlad na maso, parky, sunku- uz som letela na WC-ko ...este aj vecer som vstavala s tazkym zaludkom....rano som vela krat vracala a nic mi nepomohlo, vsetci vraveli, ze to prejde a preslo to az koncom 15 tt 🙂Teraz som v 19tt a sem-tam mi este je tazko od zaludka (hlavne rano), ale uz nevraciam.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre