Modriny na rukách a nohách v tehotenstve

gerry22
19. jún 2017

Ahojte. Neviem či už takáto diskúsia existuje, ale ja som ju nenašla. Mala nietorá z Vás cca v 6tt modriny na rukách a nohách bez toho aby sa udrela.? Sú to normálne modriny, ktoré sú aj boľave ako po údere. Ak mala niektorá z Vás niečo také napíšte mi prosím o čo vlastne šlo, či sa mám obávať alebo nie. Ďakujem za každú odpoveď 🙂

katka1981
19. jún 2017

@gerry22, nie, nemala som (2x som bola tehotna). Povedz to na poradni, urobia ti KO. Verim, ze budes v poriadku. Mozno ti treba len ascorutin.

marty_4
19. jún 2017

to je indiviualne. mne sa robili az ku koncu a prave preto, ze som mala malo zeleza. nie je to vsak nic vazneho, pokial ale nemas modriny cez pol tela samozrejme. vsak sa pri najblizsej poradni na to spytaj svojho lekara a budes vediet.

zuzana90m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gerry22
autor
21. jún 2017

@katka1981 aj tak dakujem za odpoved. Najblizsie idem na gyndu az 3 jula tak som sa rozhodla ze nebudem do vtedy cakat a idem k obvodnej lekarke

gerry22
autor
21. jún 2017

@marty_4 nastastie nemam modriny po celom tele, su to take malicke modrinky ktore do dvoch dni miznu. Aj ja mam malo zeleza zistili mi to dva mesiace pred otehotnenim ale doposial sa mi modriny nerobili ale kedze v tehotenstve sa zelezo este viac v krvi znizuje tak je to mozno kvoli tomu. Pre istotu idem k obvodnej na vysetrenie lebo to moze byt aj zla zrazanlivost krvi . V kazdom pripade dakujem za odpoved 🙂

katka1981
21. jún 2017

@gerry22, daj mi potom vediet ako si dopadla, drzim palce

luciatrencin
22. jún 2017

@gerry22 ahoj,aj ja som 6t a dnes sa mi objavili modrinky na rukach aj nohe. Myslela som ,ze je to tym ze beriem fraxik a anopyrin. Budem vdacna ak das info ako si dopadla.

gerry22
autor
23. jún 2017

@luciatrencin
@katka1981 Ahojte baby. Tak dnes som bola u obvodnej a ta ma poslala na hematologiu, tam mi spravia sirsie vysetrenie krvneho obrazu. Ked budem vediet vysledky a pricinu modrin tak Vam dam vediet. Drzim aj ja place snad to nebude nic vazne 🙂

gerry22
autor
23. jún 2017

@luciatrencin Ahoj, si myslim, ze by si nemala cakat a utekaj aj ty nech ti spravia vysetrenie, v tehotenstve nie je sranda nechavat na potom taketo nevysvetlitelne modriny. Moze to byt vselico a nemusi to byt nic, Kedze kazda sme ina tak aj kazdej diagnoza moze byt ina, Drzim palce viem ze sa trosku obavas, tak hlavne klud , nestresuj a bezkaj aj ty k lekárovi. Ked zistim pricinu a budem mat vysledky tak sa ozvem

ludka140281
23. jún 2017

@gerry22 nakukni mala som podobný problem,len som doplnila vitaminy https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/modriny-na-nohach-z-nicoho/

katka1981
23. jún 2017

@luciatrencin, u teba zrejme ano. Lebo riedia krv, tak sa vo zvysenej miere tvoria modriny a nesuvisi to s tehu.

luciatrencin
23. jún 2017

@gerry22 @katka1981
Kocky, dik za odpovede. Urcite to v utorok na kontrole spomeniem lekarovi. Na rok stare vysledky z hematologie sa asi spoliehat nemozem. Verim ze je to vsetko iba z liecikov na riedenie krvi,ktore ni naordinovali po zamlcanom aj spontannom. @gerry22 drzim palce aby si bola ok aj s drobcom

gerry22
autor
24. jún 2017

@ludka140281 dakujem za link 🙂 vacsinou co som citala tie prispevky tak tam vsetky pisali ze ich tie modriny nebolia a podla obrazkov su to ine modriny ako mam ja. Ja mam modriny normalne bolave ako keby som sa udrela a bolia , su malicke a nie su fialove len hnede. Nastasie mi momentalne zmizli ale pojdem na tu hematologiu aj ked krvny obraz som malla dobry okrem nejakych vitaminou ktore musim doplnit. tak uvidime co to bude, ale myslim ze to nebude nic vazne, mozno sa sama ukludnujem kedze som aj tehu tak sa bojim a snazim sa ukludnovat 🙂

gerry22
autor
24. jún 2017

@luciatrencin dakujem pekne a drzim aj ja palce aby si bola aj ty v poriadku. 🙂 urcite to nezabudni spomenut lekarovi a na vysledky starsie sa vobec nespoliehaj, ja som bola na preventivke pred dvoma mesiacmi na preventivke a doktorka ma tak ci tak poslala na hematologiu lebo tam robia sirsi rozbor krvi. Mozno ked beries tie lieky na riedenie krvi tak to s tym moze suvisiet ale radsej sa treba spomenut aby si si bola ista a predisla moznym komplikaciam. Tak drzkam palce a daj vediet ako si dopadla 🙂

katka1981
24. jún 2017

@luciatrencin, v tvojo pripade urcite ano. Anopyrin aj Fraxik riedia krv aby sa predislo tromboze a tym padom staci malo a dochadza k vyraznemu krvacaniu. A mordiny su uplne bezne, staci slaby tukanec a modrina jak svet. Aj z nosa keby sa ti pusti krv, tak dlhsie trva zastavit ju. Idealne mat doma tu spongiu do nosa, co zastavuje krvacanie.

gerry22
autor
13. júl 2017

@luciatrencin Ahoj. Tak ako sa mas? bola si na vysetreni s tymi modrinami? ako si dopadla. Ja stale cakam lebo ma objednali, kedze maju strasne vela pacientov, tak este stale nic neviem

luciatrencin
19. júl 2017

@gerry22 ahojcek...mne sa to zlepsilo. Ale buduci tyzden mam hematologiu. Sa mimi aj krv z nosa spustila minule,co som mala naposledy ako dieta. Pripisujem to tomu riedeniu krvi. Uvidime. Drzim palec aby sme boli obe ok.

gerry22
autor
19. júl 2017

@luciatrencin ahoj. No aj mne sa to trosku zlepsilo mam len jednu modrinu na ruke ktora po dvoch dnoch zmizne a niekedy sa na tom istom mieste objavi. Pred dvoma tyzdnami aj vcera som ti pri smrkani mala krv na servitke. Ja to pripisujem k tomu ze moje telo sa prisposobovalo na dvojicky a to mi odoberalo aj vitaminy a malo zeleza som mala. Tak uvidime ako dopadneme ale prajem aj tebe aby bolo vsetko ok. Daj potom vediet ako si dopadla 🙂

lucinocka
19. júl 2017

@luciatrencin pri liekoch na riedenie krvi sa objavuju modriny...akurat som to citala na pribalovom letaku, lebo som zacala brat aspirin na riedenie krvi pred otehu

katka1981
20. júl 2017

@gerry22, mala si ist aspon k obvodnej a poprosit ju o krvny obraz, to by mozno uplne stacilo. Necakala by som. Na taketo problemy sa uziva Ascourutin a C vit. Ale neviem ako je to v tehu. Zacni jest vela pohanky (obsahuje rutin) a vit. C vysoke davky. Pokial nemas vazny zdravotny problem, toto ti musi pomoct. Ak teda neberies lieky na riedenie krvi.

gerry22
autor
20. júl 2017

@katka1981 ja som bola u svojej obvodnej hned ako som zbadala tie nevysvetlitelne modriny. Robila mi aj vysetrenie lebo som bola na preventivke a krvny obraz som mala v poriadku. Prave obvodna lekarka rozhodla ze mam ist na hematologiu a tam mi urobia sirsie vysetrenie z krvi. Viem.ze v tehu nie je sranda taketo veci zanedbavat a preto robim.vsetko aby som.nic nezanedbala 🙂

katka1981
20. júl 2017

@gerry22, super, verim, ze budes v priadku, tak sa potom ozvi

gerry22
autor
20. júl 2017

@katka1981 dakujem. Snad ako, verim tomu 🙂 ozvem sa ked budem vediet vysledky

majka2211993
18. dec 2018

🤔🤔Ahojte chcem sa len opytat ze ako to potom dopadlo viem ze je to dlha doba od jula 2017 ale mne sa tiez zacali tvorit modriny som v 10 tt a cakam dvojicky
@gerry22

gerry22
autor
19. dec 2018

@majka2211993 ja som to ukazovala svojej Dr. ale nic mi nezistili a potom to same od seba zmizlo. Ale u niektorych zien s ktorymi som sa bavila na tuto temu tak ony mali zlu zrazanlivost krvy, Skus to spomenut svojmu gynekologovy a spravia ti vysetrenia. Je to istota . drzim palce a krasne tegu bezproblemove 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre