Môžem dostať výpoveď ak som tehotná v skúšobnej dobe?

bojka22
11. júl 2019

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Môžem dostať výpoveď ak zamestnávateľ vie to ze som tehotná (poslala som potvrdenie od lekára emailom) a zároveň som na Pn ktoru som tiež odovzdala? Stále som v skúšobnej dobe na dobu neurčitú. Ďakujem pekne za odpoveď

lenocka12345
11. júl 2019

dobre , takto.... skusobna trva tri mesiace , vyhodit ta mozu bez udania dovodu , mne sa to tiez stalo , jednoducho som bola nazvys , este aj ak mas zmluvu na dobu urcitu tak ti ju rovnako bez udania dovodu nemusia predlzit , neviem kde studoval tvoj pravnik , ale vela do skoly asi zjavne nechodil 🙂

bojka22
autor
11. júl 2019

@dopolbokaodrata veď sa len pýtam som zamestnana od 21.5. Dobu neurčitú so skusobnou dobou 2mesiace. Takto je to v zmluve . Aj tá neurčitú doba

moonlight1210
11. júl 2019

@bojka22 to je pravnik cez pracovne pravo? lebo ak ti dal odpoved len tak pri beznom rozhovore bezny pravnik, co sa specializuje na nieco ine a ma len vseobecne povedomie, tak toto nemusi vediet.

bojka22
autor
11. júl 2019

@veronikaszabova tak im všetci tam odchádzajú pretože z 12stiek sa stali 17sky..

bojka22
autor
11. júl 2019

@dopolbokaodrata nie nenastúpila som ako tehotná. Pracujem od 21.5. A tehotná som od júna... A on ma vôbec nezaucal... Ani s tým nemrhal čas. Tam robia ľudia na čierno aj pretože nemá stálych zamestnancov.

bojka22
autor
11. júl 2019

@ceklis "a je to tu, dokonca aj upovedomenie. Nevadí nech si zdravá" ale druhý prevádzkovateľ mi volal ze príde za mnou domov

ceklis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ceklis
11. júl 2019

@bojka22 neviem čo z toho dedukovať 🙈 načo chce za tebou chodiť domov? 😮
No nič, teraz asi len ostat na pn do nástupu na materskú, tak budes mat aspoň nejaké peniaze.
Alebo snáď baby poradia ešte niečo iné. Možnosť sa zamestnať u známeho na 90dni s vyšším vymeriavacím základom a z toho potom bude materská? Netuším :( snáď niekto poradí

marion09
11. júl 2019

Nemala si sa priznávať že si tehu kym by nepresla skúšobná doba

ceklis
11. júl 2019

@marion09 veď jej to tu už baby toľkokrát písali. Už je to úplne jedno, čo mala a čo nemala. Ak jej niekto chce pomôcť, tak nech pomôže radou a nie výčitkou. Pozri, jedno pozitívum na tom celom je to, že si dala šancu tomu dieťaťu s ostala si doma v klude. Tak to ber z tejto stránky 🤷🏼‍♀️
Ja dám ešte jednu radu. Toho právnika už nepočúvaj :(

mogaa
11. júl 2019

@bojka22 pokiaľ si v skúšobnej dobe - čo si - tak zamestnávateľ ťa môže prepustiť aj keď si tehotná....preto kočky čakajú kým sa im skončí skúšobná doba - vtedy už si na dobu neurčitú - a vtedy si chránená, že ťa nesmie prepustiť....zrejme to tvoj právnik nepochopil a bral že už máš po skúšobnej dobe a na dobu neurčitú......v skúšobnej dobe môžu obe strany rozviazať PP bez udania dôvodu - a to aj v čase PN a tehotnosti

marion09
11. júl 2019

@ceklis ja čítala len jej "problém",nie diskusiu

candii
11. júl 2019

No urobila si hlúposť, ja keď som bola tehotna, som oznámila zamestnávateľovi svoje tehotenstvo až po 12tt a to som nebola v skúšobnej dobe, neverím ani poveram ale predsa si v kolkom 4-5tt? Čo keď potratíš?? Ako nechcem maľovať čerta na stenu ale aj to sa stáva, kamarátka tiež bola v 4tt, keď chcela zamestnávateľovi oznámiť že je tehotná a dokonca len ústne a stopla som ju, či jej nehrabe, takto skoro a potom do týždňa aj potratila.

bojka22
autor
11. júl 2019

@ceklis lenže ak zruší so mnou pracovný pomer tak tým pádom je aj zrušená pn nie? Čiže nebudem mat peniaze žiadne

bojka22
autor
11. júl 2019

@candii včera mi v NR povedali ze už bije aj srdiečko ja len dúfam ze vsetko bude fsjn a ja som len tu pn chcela aby som mala nejaké peniaze aspoň pretože som strašne vyčerpaná po práci 16hod na nohách kde sú aj súdy 50/30kg a iné veci

candii
11. júl 2019

@bojka22 nie, si v OL.. PN budeš mať platenú a ak splnas podmienku na MD, budeš mať aj MD

candii
11. júl 2019

@bojka22 už ostan na PN do konca

mogaa
11. júl 2019

@bojka22 nie....PN ti bude platiť SP - tam platí tá ochranný lehota

bojka22
autor
11. júl 2019

@candii no moja prvá práva začala v marci v jaguari. Potom som odišla pretože tým ze som ja vstavala o 4rano som budila aj surodencov. Tam som bola nejak do konca marca a tetaz som sa zamestnala tu kde som od 21.5. Tak si myslíš ze budem mat nejaké peniaze z pn keď zamestnávatel so mnou ukončí PP? Véd keď prvých 10 dní platí zamestnávatel a dá mi výpoveď pravdepodobne dnes domov tak neviem co ďalej

candii
11. júl 2019

@bojka22 prvých 10 dni platí zamestnávateľ, potom SP, zrušiť s tebou môže pracovný pomer ale len vtedy, keď si ty zrušiš PN, čiže počas PN ťa prepustiť nemôže, ale keď sa vratis z PN budeš stále v skúšobnej dobe. A ak splnas podmienku na MD a máš NP za 2 roky 270 dní, budeš mať aj MD.

ceklis
11. júl 2019

@bojka22 hlavne čítaj čo tu baby píšu a nepýtaj sa stále dookola to iste.

@candii ti pekne napísala čo máš robiť ❤️ Tak už nerieš prácu, staraj sa o seba a dieťa aby ste boli zdraví a bud na pn až do nástupu na MD.

draik
11. júl 2019

Ak s Vami ukončí pracovný pomer, podmienku 270 dní nemocenského poistenia zjavne nesplníte, teda nebudete mať nárok na materské. Ak by aj pracovný pomer trval (a zostali ste do pôrodu na PN), tak materské bude z minima, pretože nemáte u jedného zamestnávateľa 90 dní poistenia bez PN a OČR.
@bojka22

bojka22
autor
11. júl 2019

@candii ale som v skúšobnej dobe čiže pomer môže so mnou zrušiť nie?

candii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
11. júl 2019

@candii
Ste úplne mimo. V skúšobnej dobe možno ukončiť PP aj počas PN.

veronikaszabova
11. júl 2019

@candii to je riadna blbost. Vyhodit ju moze aj pocas PN

candii
11. júl 2019

@draik áno máš pravdu, ospravedlňujem .. splietla som sa

23121974
11. júl 2019

@candii Prosím ťa,to kde si čítala takú "múdrosť" že ak je PN počas skúšobnej doby,nemôže ju vyhodiť? Fakt ma to zaujíma,kde píšu takéto "odborné" rady...

candii
11. júl 2019

@23121974 bože, teraz všetci do mňa. Už som sa ospravedlnila, za zavádzajúcu info, naozaj som si myslela, že počas PN v skúšobnej dobe ju prepustiť nemôže. Nemusíte ma tu teraz všetci kvôli tomu označovať ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre