Môžem ísť na RTG zubu na začiatku tehotenstva?

erika434
15. feb 2020

Ajojte, boli ma zub a zrejme bude chcieť Dr. urobiť RTG snímok. Je však možné, že som tehotná, nakolko to riešime v CAR, moja zubárka však vždy používa krytie na štítnu žľazu a vestu až cez brucho po stehna. Mali ste niektora podobnú dilemu? Aké máte skúsenosti? Mohli ste ísť na RTG zubu na začiatku tehotenstva? Ďakujem za odpovede

mirkava
15. feb 2020

@erika434 ak ta bude chceit poslat na rtg povedz jej ze by si mohla byt tehotna.....

erika434
autor
15. feb 2020

@mirkava áno to samozrejme, len sa obávam ci ma bude vedieť ošetriť aj bez snímku...

diewcatqoo
15. feb 2020

Stalo sa mi to, ze som vo stvrtok bola na rtg zubu a v pondelok som zistila, ze som tehotna. Dieta je zdrave.
Kazdopadne, urcite zubarku oboznam s moznym tehotenstvom. Snad sa da najst nejake riesenie, aspon docasne, aj bez nutnosti rtg.

joannita
15. feb 2020

@erika434 za ziadnych okolnosti nechod na rtg ak mozes byt tehotna! Aj ked ti bude dr. Rozpravat ze ked ti da vestu ze ta to ochrani.

vivien16
15. feb 2020

@erika434 mne robil zubár Rtg a to som nevedela, že som tohotna. Dal mi aj vestu no uvidím v stredu čo na to povie Dr.

lenka2710
15. feb 2020

@erika434 kamoška tiež bola na RTG zubov a tiež ešte nevedela, že je tehu! Všetko v pohode

betulinka1
15. feb 2020

@erika434 nevedela som, ze som tehotna a bola som na 2x rongene, mala som tu zasteru, ked som to potom hovorila na gynde ( mala som paniku, ze co teraz), tak mi dr povedal, ze je to Ok. Maly je Ok a tehu bolo ukazkove. Zase by som z toho paniku nerobila

nika82
15. feb 2020

na rtg mozes ist pokial ti nefotia brucho zase ju nestras joannita

joannita
15. feb 2020

@nika82 nestrasim, ja by som nesla. Mne zubarka povedala ze mi urcite nebude robit rtg ked mam podozrenie ze som tehotna. Nemusi sa nic stat samozrejme ale aj moze.

katty2012
16. feb 2020

@erika434 rtg zubu uplne v pohode, vobec nevadi pri tehotenstve. to, co vadi a moze mat vplyv, je pokazeny zub

lenicka777
17. feb 2020

Ja robím v zubnej ambulancii a určite rtg tehotným (tým ktoré o tom samozrejme vedia) nesmieme robiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre