MR s kontrastnou látkou v tehotenstve

maminababatka
17. sep 2018

Dobry den, nasla som nahodne tuto stranku, a ak mate niekto skusenost prosim Vas o radu, som v zufalej situacii. Moj pribeh. Mala som doma tazke obdobie, plne stresu, zdravotne problemy a ani ma nenapadlo, ze mi meska menzes, kedze som ho mala velmi nepravidelny, nevnimala som to a brala som to ako dosledok stresu, choroby...... Pre moje dlhodobe bolesti hlavy som podstupila MR hlavy s podanim kontrastnej latky, kedze menzes stale nechodil urobila som si len tak test, aj ked som ratala s tym, ze bude negativny, ale on bol pozitivny, cize v 10tt cca som podstupila mr s kontrastom, niektory lekari ma upokojili, ze kontrastna latka plod neposkodzuje, ale ja som psychicky na dne a neviem co robit, momentalne som v 13 tt

maminababatka
autor
17. sep 2018

@maminababatka prosim ak mate skusenost, pripadne, ste sa v blizkom okoli stretli s niekym a narodilo sa mu zdrave dieta dajte mi vediet, nespavam bojim sa ze som ublizila babatku, neurologicka ma ukludnila, ze nemysli, ze by to malo mat zly vplyv, ze teraz su uz kvalitne kontrastne latky, samozrejme podstupim aj morfologicke sona, ale co ak som malinkemu ublizila nikdy si to neodpustim.

maminababatka
autor
17. sep 2018

@maminababatka dokonca som vela o tom citala na internete a nasla som aj toto myslite, ze aspon tym sa mozem upokojit?

maminababatka
autor
17. sep 2018

prosim ak viete niekto poradte alebo ste sa s tym stretli

maminababatka
autor
17. sep 2018

@maminababatka potom som nasla aj toto

maminababatka
autor
17. sep 2018

jedine toto ma trosku ukludnuje budem vdacna ak mi niekto napise vlastnu skusenost so stastnym koncom

sidicek
17. sep 2018

@maminababatka MR nie je CT to su 2 uplne odlisne zobrazovacie systemy, pri MR je nulove radiacne zatazenie, to pracuje na uplne inom principe ako rtg a CT.

maminababatka
autor
17. sep 2018

@sidicek mne sa viac menej jedna o tu kontrastnu latku, ktora mi bola podana😥😥😥

sidicek
17. sep 2018

@maminababatka pri jodovej KL sa kontroluje stitna zlaza novorodencov

maminababatka
autor
26. sep 2018

@sidicek nakoniec som potratila MA ci to sposobila kontrastna latka alebo to bola zhoda nahod mi uz nikto nepovie😥😥😥😥

sidicek
26. sep 2018

To mi je ľúto,prvý trimester je veľmi citlivý na všetky vplvy, asi podiel KL nemožno vylúčiť, veľa síl.

nikusiak9
26. sep 2018

Kontrastna latka nema vplyv ziadny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre