Nealko víno v tehotenstve

14. feb 2022

ahojte,

myslite ze je bezpecne si raz za cas dat poharik/dva nealko vina (0,5%) ??

ja som omylom raz vypila..lebo sak vidim napisane nealko...a potom citam ze obsahuje 0,5% alkoholu...😒
a to som vypila na zaciatku tehotenstva 6-7tt ...ked je to najrizikovejsie🙄

Co myslite ?

kikula21
14. feb 2022

Ja som mala pohode aj pivo mala som na to chut a mam zdraveho syna, takze nic sa nestane ja som sa moc neobmedzovala

autor
14. feb 2022

@kikula21 normalne alko pivo?

kuriatkocervene
14. feb 2022

Ja som pila v prvom mesiaci tehotenstva aj tvrdý alkohol, lebo som ešte nevedela, že som tehotná ... vela žien to tak určite takto malo a malý je zdravý. Zbytočne sa nestresuj. 🙂

lalenka33
14. feb 2022

Kopec žien vtedy ešte ani len netuší, že sú vôbec tehotné. Okrem toho dieťa ešte nieje pripojené na krvný obeh matky. A 0,5 % je fakt smiešne množstvo.

autor
14. feb 2022

@lalenka33 a kedy je napojene na matku? myslim ze by to malo byt cca od 8 tyzdna tehotnosti?

martina123s
15. feb 2022

Ale neboj sa urcite sa nic nestalo

kiki68
15. feb 2022

Ja som vypila v cca 5 tt vino, netusila som ze som tehu, Test bol este neg. Takze to by som ani neriesila. Lebo tie prve dva mesiace asi ked stale netestujes, ani nemas ako vediet, ze si tehu. Ja som si po neg teste myslela, ze si namyslam a ze to nevyslo

autor
15. feb 2022

@kiki68 no ale ja som uz vedela ze som tehotna 5 dni pred meskajucou MS 🙈 preto ten blby pocit..ze som to vedela

autor
15. feb 2022

ale tak vravim si bolo to len 0,5%...ale nechapem preco je oznacovane ako nealko...ked aj tak tam je nejaky alkohol😒

angi07
15. feb 2022

Ja som pila nealko sampus ked bola oslava a tak 1-2 poharikov a kludne a nestresuj 😊

lucilaines
15. feb 2022

Jejda zena daj sa do kludu, lebo ta caka este tazka cesta cele tehotenstvo a potom starostlivost o babatko. A to nemyslim v zlom, jasne ze kazda sa boji. Ale naozaj stresovat kvoli jednemu poharu nealko vina je hadam skodlivejsie jak ten pohar vypit. Nestane sa ale ze vobec absolutne nic. Keby si vypila celu flasu toho nealko vina, tak sa nestane vobec nic. Ak by sa nahodou nedajboze nieco prihodilo, urcite nebude na vine nealko vino. Uzivaj si tehotenstvo v klude a s nadhladom.

autor
15. feb 2022

@lucilaines inak ja nestresujem ja sa len pytam😂

autor
15. feb 2022

@lucilaines tak viac menej je mi jasne ze by sa nic nemalo stat..len sa chcem uistit

kiki68
15. feb 2022

Urcite sa nic nestane, keby zjes konakovu spicku, tak sk tam kde si skrz to percento alkoholu. Ja som este absolvovala aj rtg zubov v tom 5tt cca. Dali mi ale ten plast. Ze som tehu som este nevedela.

kiki68
15. feb 2022

Je to nealko, lebo to splna limity pre nealko ( mame kopec nealko drinkov s takym mini obsahom alkoholu) a aj jedal. Napr taka margot. Tiez na tom nepisu, ze nejedzte to pred jazdou. Proste malo v tom je, ale neprekroci to nejake volume

cherry_cherry
15. feb 2022

Nealko vino je z mojho pohladu bezpecne v tehotenstve. Nie som si ista, ci je vsak bezpecne pre konzumenta, pretoze nealko vino je fakt nechutne 😅😅 to uz radsej tu malinovku

autor
15. feb 2022

@cherry_cherry bol to nealko Hubert...ale to je asi jedno vino ako vino toto bolo len z bublinkami😂

cherry_cherry
15. feb 2022

Tak ak to bol Hubert, tak to je este dobre. Existuje aj klasicke nealko vino bez bubliniek a to je fakt humus.
Ale neboj, urcite ten nealko Hubert nijako babu neublizil 🙂

nikapuggioni
16. feb 2022

Ja som počas tehotenstva raz za čas si dala pohár pivka alebo drží červeného vína a Mam zdravú dcérku 🙂

autor
16. feb 2022

@nikapuggioni ale aj v prvom trimestri? ci az neskôr?

nikapuggioni
16. feb 2022

Sz č druhom trimestri. Keďže my sme ss snažilo 4 roky o bábätko a hneď ako som zistila ze som tehotná prestala som s fajčením a prvý trimester ani kvapka alkoholu. V druhom som si dopriala cca raz za mesiac male pivo alebo vínko.
Mne doktor vysvetľoval na začiatku ze veľa žien na na začiatku nevedia ze sú tehotná pijú fajčia a bábätku ss nič nestane keďže ešte není pripojené na maminu vyživuje ho zltkovy vak.

autor
16. feb 2022

@nikapuggioni to od kedy je napojene...kazdy hovori inak...niekto ze od meskajucej menstruacie,..niekto povie ze od 7.tt..niekto ze az od 12tt...tak si vyber🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre