Nespavosť v prvom trimestri

michaela14688
5. júl 2017

Co si zacat ako vam pisat dievcata o druhej v noci? Zacala som prave 9.tyzden tehotenstva a vobec nemozem spavat. Po troch hodinach spanku som hore, velakrat sa zobudim o tretej v noci a uz nespim....ani nedospavam cez den...kedy to prejde? Vzdy som si myslela ze poruchy spanku na mna pridu az ked budem mat velke brusko, ale ocividne ma to malinke skusa uz teraz 🙂 existuje nejaky caj alebo nieco co ma uspi? Dakujem ;)

h2
5. júl 2017

@michaela14688 Ahoj, ani ja nemôžem spať. 🙂 Ako tehotná som spávala dobre, ale odkedy sa syn narodil, tak mi akosi stačí oveľa menej spánku, ako predtým. Veľmi rada by som Ti poradila niečo na spanie a ešte radšej by som to poradila sebe. 🙂

michaela14688
autor
5. júl 2017

Priatel uz konsatatoval ze ma pripravuje na nespavost ked sa to narodi aby to pre mna nebol taky sok 🙂 spavala som ako medved v nore a zrazu nic... neda sa...tak snad sa to zlepsi, i ked ako ten medved sa uz asi nikdy nevyspim 🙂

weronkaa
5. júl 2017

Ja som na začiatku tehu bývala tak isto hore, pravidelne som sa zobudila o 3tej rano a uz len čakala či zaspim znovu, väčšinou som sa budila aj na veľký hlad :D pomohlo my mat pri sebe niečo sladke, v noci som to zjedla a bolo dobre 🙂 teraz sa zase budim každú chvilu na wc, tak si myslim že už to tak bude do konca tehu 😔

hettinka
5. júl 2017

Môže to byt z anemie, daj si vyšetriť krvný obraz.

deti95060810
5. júl 2017

opýtaj sa lekára na homeopatiká....môžu pomôcť....homeopatiká sa dávajú aj malým deťom...

1andrea111
5. júl 2017

@michaela14688
- ak sa v noci zobudíš, choď niečo robiť, nezostávaj v posteli a vráť sa ak budeš cítiť únavu
- choď spávať a vstávať v rovnakom čase, vždy
- dbaj na dostatok melatoninu - t.j pobyt vonku - denné svetlo, na noc úplná tma, vyvarovanie sa modrého svetla
- spánok je prirodzený, má svoje zákonitosti na základe ktorých funguje, organizmus sa s tým vysporiada, nedostaň sa do bludného kruhu psychického bloku, že nebudeš spávať. Ak chceš, pošlem Ti nejaké materiály, možno si tam niečo zaujímavé nájdeš, napíš IP
Ja mám dlhodobé problémy so spánkom cca 4 roky. Momentálne som na tom dobre. Pomohol mi jeden človek - lekár, ktorý sa odborne venuje nespavosti.

engie2
5. júl 2017

@michaela14688 nepotesim ta, uz som v tretom trimestri a spim coraz menej. Je to moje druhe tehotenstvo, mala som to aj v prvom... par mesiacov po porode sa to dalo do normalu ☹ mne nepomaha nic.. spociatku ako tak pomahal Magnoret na noc pred spanim dve tabletky, uz nezabera ani to..

kristinenka
5. júl 2017

Ja.som prvy trimester nenaspala nic,kazde dve hodky som bola cikat a budila som sa. Ani sa.mi nic nesnivalo a spanok bol plytky. Potesim ta,teraz chodim na wc len raz za noc a uz aj nejake sny som mala,spim lepsie a hlbsie,tak uz len vydrzat a nechat sa prekvapit co so sebou prinesie druhy trimester. Mne priniesol.migreny. ☹

gondyo
5. júl 2017

magnéziové tablety,pravidelne počas celého tehotenstva,skús sa poradiť s lekárom...takisto gelsemium homeopatikum je výborné,dávali sme to aj synovi

michaela14688
autor
5. júl 2017

Dakujem za vsetky rady, vyskusam sa teda na nieco informovat. Dufam, ze to coskoro prejde, nech co to este naspim kym sa to malicke narodi 🙂

juliet86
5. júl 2017

No je to sposobene zmenou hormonalnej hladiny a je to casto sa vyskytujucs vec..
Kedze tabletky nemozes tlacit skus napriklad citat knihu. Alebo skus relaxacnu nahravku. Daju sa najst audio zadarmo v sj ci aj na nete. Autogenny trening. Pripadne skusaj si vymenovat v duchu za ck si ten tyzden/den /zivot vdacna. Som vdacna za... a dokola. Zvykne to mat ucinok ze clovek zaspi. A dospavaj ked mozes. Je velka sanca ze v druhom trimestri to prejde. Stava sa to casto.

mimla
5. júl 2017

To je tréning do budúcnosti! Ale nie, je to bežné. V tele prebieha hormonálna búrka. 😉 Ak aspoň trošku spíš a necítiš sa extémne unavená (aj to príde) tak by som to nesilila. Ako už bolo písané, skrátka vstaň, niečo urob a vráť sa do postele až sa unavíš. Ak je to fakt zlé, spomeň to lekárke na kontrole. Čaj na spanie je napríklad medovka, kamilky...

http://bucibum.blogspot.sk/2015/04/preco-tehotn...

star2017
14. júl 2017

@michaela14688
Tiez som v 1/3 a cez den by som len spala a spala a v noci som hore vzdy ked sa otacam (co je viac nez casto) a potom nemozem spat. Zevraj je to normalne.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre