Nevoľnosti počas celého dňa

misulienka150
8. máj 2018

ahojte..Uz vyse tyzdna mi je staaale zle,estelen vstanem a uz mam pocity na vracanie,neviete alebo nemate skusenost s niecim co by pomohlo ci len cakat kym to prejde?viem je to normalne pocas prveho trimestra hlavne no uz mi je to dost neprijemne,schudla som skoro 3kg za necely tyzden.strasna nechut k jedlu a ked si nieco dam uz aj paalim na Wc..

truthy
8. máj 2018

Ja so to tiez tak mala na zaciatku tehotenstva, furt mi bolo zle, jedlo som fakt len na co som mala chut a to tak raz za den a bola som rada ked som to hned nevyvratila ale nastastie mi to potom po istom obdobi preslo ale treba si to sledovat, aspon vodu pit a keby si uz fakt nevedela nic do seba dostat tak k doktorovi

sasenka6
8. máj 2018

Ahoj prežívam teraz presne to iste co ty. Ale mám to aj v noci a budím sa nato. Tak jem aj v noci suchare a rohliky . Celkom mi pomáha ice tea, neviem prečo ale pomáha. Bebe kekse nesmú chýbať na nočnom stolíku a ráno nasilu zjesť zo dva . To tiež pomáha ....

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
conspi
8. máj 2018

Mne tak bolo 9 mesiacov 😂 snáď to Tebe prejde čo najskôr 🙂

verkom
8. máj 2018

Ano, dobre poznám, mne dr odporučila mat napríklad banán pri posteli a ked aj v noci idem cikat, aby som si kúsok dala a ráno tiez tak, dat si kúsok a ležať, dat si opäť kúsok a ležať, takto dat par hryzov a nechať žalúdok odpočívať 20 minút a potom vstať.... musím povedat ze počas dňa mi to ležanie hneď po jedení velmi pomáhalo a niekedy este aj pomáha... vyskúšaj

laura_222
8. máj 2018

@misulienka150 ja som mala to iste a nepomohlo vobec nic, mozno jedina mala ulava bola napit sa trocha sladkej vody albo malinovky, inak sladke nepijem vobec ale pocas tehotenstva, a hlavne 1. Trimester som sa z vody vzdy pozvracala. Do konca 11 tt som schudla 10 kil, potom tie nevolnosti presli.
Presne viem o com pises. Drzim palce

asia83
8. máj 2018

@misulienka150 To treba prečkať. Pozná to veľa žien, prešli sme si tým, po 3. mesiaci u mňa akoby uťalo, všetko zmizlo. Mne bolo len stále špatne, nezvracala som, len mi bolo zle. Menej som jedla, aj som schudla. Treba počkať, vytrpieť a bude dobre. 😉

doda4
8. máj 2018

Tiež som si tým prešla. Ktorá to nezažila nepochopí. Bývalo mi veľmi, veľmi zle do konca 4 tého mesiaca a ani potom som sa dobre necítila, ale aspoň som už nezvracala. Mne vtedy boli odporúčané mať pri sebe pukance a Coca colu (tu len po lyzickach trosku) Ale inak len to treba celé pretrpieť, zrejme nič 100 % nepomôže. Inak najradšej som mala reči, že pri druhom mi už zle nebude. No neviem kedy to bude, lebo ešte som nezabudla na to ako mi bolo. Držím palce nech to rýchlo prejde. Veľa zdravíčka prajem 🙂

ah1234
8. máj 2018

Ahoj, tak ja ta trochu potesim, mozno budes ten isty pripad co ja 🙂 v nejakom 8tt som zacala zvracat a cca 1.5 tyzdne som nemohla nic zjest, vsetko islo von, schudla som z 50 kg na skoro 46. Predtym by byvalo tak od 6tt zle ale nezvracalo som. A zrazu po tom tyzdni a pol utlo a zvracala som mac raz za tyzden, aj nevolno mi bolo len obcas 🙂 teraz som 16tt a musim povedat ze xahu citim obcad a vecer po 22:00 mam "tazky zaludok", ale inak mi je perfektne. Takze mozes aj verit, ze budes pripad ako ja a proste ta to same opusti. Inak mne pomahalo jedine: nesediet doma na prdeli. Este aj teraz ked lezim cele doobedia v posteli tak je mi neprijemne. Prechadzala som sa a bolo mi lepsie 🙂

papaya308
8. máj 2018

@doda4 tym utesovali aj mna a bolo mi este horsie a este dlhsie 🤣🤣🤣

nini1010
8. máj 2018

Zalezi od toho ako velmi ti je zle.To ze vracias je normalne.ak ale vracias tak ze v sebe neudrzis ziadne jedlo a ani vodu a chudnes zbehni za gynekologom.daju sa predpisat cipky na ukludnenie vracania,alebo sa daju kupit v lekarni zazvotove lizatka na zmiernenie nevolnosti.v krajnom pripade ak by to bolo na ukor vyzivy babatka ta moze hospitalizovat na infuzie.

tatisna
8. máj 2018

Tiež som to mala,do cca 16tt, najhoršie na začiatku boli 2 týždne kedy mi bolo zle aj z vody, dostala som do seba asi 2 deci denne, aj to som vygrcala vo forme žlčových stiav,neviem ako som to prežila, už som sa chystala do nemocnice...nakoniec som vydrzala,zvykla som si a občas mi telo dovolilo jesť...je to dobré znamenie, vraj je to dobré tehu...

rachel36a
8. máj 2018

Tak mne bolo takto az do 8 mesiaca...za prve styri mesiace som schudla 9 kg..k porodu som isla lahsia o 3 kg a tesne po porode som mala o 16 kg menej ako pred tehu...nepomahalo vobec nic ☹

doda4
9. máj 2018

Žienky akože bude to znieť divne,neberte to v zlom, ale normálne som rada že som sa tak zle necítila len ja, lebo nikto ma nechápal a ani nechápe a koľko krát mi bolo povedané že to mám psychické. Ziadnej kamoške nebolo a nie je zle, všetky si to užívajú

lenka_val
9. máj 2018
lenka_val
9. máj 2018
lenka_val
9. máj 2018

Mne pomohli tieto tabletky lizatka

tatisna
9. máj 2018

@doda4 presne! Aj ja som mala taký pocit, dokonca raz mi muž povedal, že si myslí,že trochu simulujem...ah...tiež všetky ženy dookola mali také menšie nevoľnosti ale nič trvalé, a nikto ma úplne nechápal...zle to bolo 😫

gabrriela1
9. máj 2018

Ja som dokazala zjest iba suchy rozok s morcacou sunkou a vypit sirup malinovy...z cistej vody mi bolo zle....

montemotherone
9. máj 2018

@misulienka150 jedz často a malé sústa. Nájdi niečo čo ti sedí. Mne napríklad nevadili rožky, alebo sucháre. Hneď po zobudení, kým som vstala, som niečo zjedla (mala som to pripravené na stolíku). Keď máš prázdny žalúdok, je to horšie. Tvorí sa hneď kyselina. Takže musíš pravidelne doplniť 🙂 Nosila som rožky aj v kabelke 😁
A v lekárni si kup lízatka, alebo cukríky s ďumbierom (zázvorom), pre tehotné. Mne celkom pomohli. Jedla som hlavne ľahké veci. Mäso na vode, malo korenín, len mierne solené, ryžu- tú dookola 😁 ... Postupne som sa naučila ráno, ešte v posteli zjesť obloženú bagetu (to mi už naservíroval manžel 🙂 Jednoduchú, so šunkou, šalátom, uhorkou, občas paradajka... Dookola som to žula niekoľko mesiacov 😉

doda4
12. máj 2018

Mňa by zaujímalo prečo to tak niektoré máme a iné úplne v pohode? Myslíte, že sa dá tomu predísť ešte keď nieste tehotná? Ja to už nechcem zažiť veď som sa nevedela pomaly starať sama o seba čo som nevládala stat na nohách a keby čakám druhé bábo čo by som ešte chcela mať tak si to neviem predstaviť.

rachel36a
13. máj 2018

@doda4 tomu sa neda predist...kazdy organizmus reaguje inak na hormonalne zmeny v tele. ..niekomu to vadi viac niekomu menej...mne pri prvom vadiil len smrad cigariet a suroveho mäsa a inak nic.. a pri druhom som skoro umrela ako mi bolo zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre