Nevoľnosti v 1. trimestri, čo mi pomôže?

lenuska333
25. jún 2019

Dobry den potrebujem poradit ohladom nevolnosti som tehotna 1 trimester... mam ju celodenne uz viac ako tyzden poradte nieco nemozem nic jest boli.ma zaludok pomozte niekto Dakujem

seva22
25. jún 2019

Mne pomáhal pohár mlieka ale len krátkodobo, inak dobrý je vraj zázvor ale mne osobne nepomáhal...o tehu nevoľnosti je toho mrte na internete... prečítaj vyskúšaj...

zeytin
25. jún 2019

Cocacola po lyzickach, slane paličky.

annamaria4
25. jún 2019

taktiez som zo zaciatku jedla slane palicky a sem-tam mlieko. nevolnost je uplne bezna, treba len skusat, co ti bude pomahat. musis to prezit, zaciatok je najhorsi.

tumira
25. jún 2019

hovori sa ze cola po troche vie ako keby zaludok tak uvolnit. vies na toto nejak nie je nic, ono to prejde s pohybmi babatka, treba si najst ale nieco, co mozes jest, aby si sa nejak extremne zas nevyhladovala

limia7
25. jún 2019

@lenuska333 kúp si minerálku Fatra. Ja som tu nedávno zakladala diskusiu ohľadne celodenných nevoľností a poradili mi tam aj mandle (nesolene), ale najviac mi pomohla minerálka Fatra, keďže je to jediná zásaditá voda a ukľudnuje žalúdok. Vyskúšaj a uvidíš že ti pomôže. Mne nevoľnosti prešli do jedného dňa a konečne som si tehotenstvo začala užívať až do minulého pondelku, kedy som dostala silné kŕče a utekala k lekárke.... aj keď teraz mi je už všetko zbytočné, lebo som minulý týždeň o bábo prišla

catherinah
25. jún 2019

Mne nepomohlo nic. Mala som stale bez prestavky cele dni a noci do 20tt. Trosku to zmiernila Coca Cola, ale normalna. Light a Zero sa neodporúča kvoli sladidlam.

hanka1674
25. jún 2019

@lenuska333 ja som tiez mala otras, ale asi 4 mesiace takto. Iba som to preckala.

1natasa1
25. jún 2019

Ako čítam vaše správy tak som skutočne šťastná žena. Vôbec som takéto nevoľnosti nemala. Poriadne som ani nevedela, že som tehotná. Až posledný mesiac bol pre mňa trápenie riadne!

malicka_mysicka
25. jún 2019

Mne pomahala biela vinea a zazvorove lizatka z lekarne

tina1305
25. jún 2019

Mne pomahala Pepsi cola (ma pepsin- enzym na travenie, ktory Coca Cola nema), jasne ze nie na litre... Ale tak po glgoch trosku

ankastevko
25. jún 2019

Ahojte baby som tiez v 1 trimestry a som uplne na tom zle. Som 6tt aa 2d a schudla som uz skoro 4kg. Stihla som byt uz aj v nemocnici koly krcom krvacaniu a babatko vdaka bohu dobre. Zaludocne problemy non stop pocit na vracanie to iste. Snazim sa jest ked mozem dnes som zjedla rano dost vela lebo viem ze poobede to je somnou horsie ale aj napriek tomu ze papam stale chudnem. Nechapem. Nevie nejaka baba poradit co zo zaludkom?

mariah0307
25. jún 2019

Prepac, ja ta nepotesim, mne bolo nonstop zle zle zle zle (ako 3mesacna opica) asi do 16-17tt.. ptm to len preslo...nepomahalo mi nic, a vsetko som skusala co s nacitala na nete... Ale ak ta potesim, moj gyn ked som mu vravela ze mám nonstop nauzeu, ze to je ok, to je zdrava tehotnost (co nechcem povedat, ze tie ktorym nebolo zle, ze to nebola zdrava tehotnost ;))

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska333
autor
26. jún 2019

@limia7 Dakujem pekne za radu ta mineralka fatra fakt.pomaha uz som zvracala len rano dokonca som do seba dostala polievku je mi lepsie este raz Dakujem .....a tiez je mi hrozne luto ze si prisla o babo ..........tiez som ale citala.ze tu fatru by nemali pit tehotne zeny tak neviem zatial ju pijem len ked mi je zle tak po troske

limia7
26. jún 2019

@lenuska333 Som rada, že ti pomohla. Ja som si dávala jeden pohár ráno a jeden večer. Veľa vecí by tehotné nemali a aj tak to robia. Napríklad keď som ešte nepila Fatru, tak mi lekárka predpísala na tehotenské nevoľnosti TORECAN, z ktorého som dostala silnú alergickú reakciu (tŕpol mi jazyk, nevedela som rozprávať a mala som pocit, že sa dusím). Potom som si prečítala príbalový leták a tam sa píše, že TORECAN nesmú brať tehotné a dojčiace ženy! Lekárka mi to však predpísala na tehotenské nevoľnosti! Ja som kôli tomu písala už aj na Kontrolu Liečív. Ten liek ti neodporúčam, radšej vydrž nevoľnosti, nech sú aké sú. Liek nie je dostatočne preskúmaný na tehotných ženách (veď ktorá tehotná by chcela byť pokusným králikom!), ale iba na potkanoch! Treba si veľký pozor dávať na všetko počas tehotenstva. Do mňa by už žiadny liek nikto nedostal...iba vitamíny dôležité pre bábätko.

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre