Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

baaskaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
193169
4. feb 2021

@baaskaa ako si dopadla? Ja mam 14.den po ket HCG 10, zajtra idem zasa na krv ci to stúpa.

baaskaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baaskaa
6. feb 2021

@193169 vtedy to odišlo,

kvietok2021dt
14. apr 2022

@ivi_kiwi ako to dopadlo? bola ste tehu?

lens
16. apr 2022

@193169 mozem sa spytat ako ste nakoniec dopadla?

193169
9. máj 2022

@lens biochemické tehotenstvo

lens
9. máj 2022

@193169 ja som tak isto dopadla

193169
10. máj 2022

@lens to má mrzi

likica2209
9. sep 2022

Ahojte, prosím o radu: Poslednú MS som mala 10.07. potom v auguste mi nedošla, test negatívny, bola som u lekára a mi nasadil Duphaston na upravu cikla. Po tabletkách mi ale MS zase neprišla, robila som test ktorý bol pozitívny, ale druhá čiarka nebola úplne tmavá. Hneď ráno som išla lekárovi ktorý teda na sono nevidel nič, hladinu HCG mám 93. Lekár mi už dva krát povedal že si mám prečítať o mimomaternicovom tehu, neviem prečo ma tak straší. V utorok mám ísť zase na opakované vyšetrenie. Pritom ma bolí v podbrušku, a cítim sa rovnako ako keby mi mala dojsť MS , a veľmi ma bolia prsia. Prosím Vás, mala ste niekorá podobne ako ja? Ako ste dopadla?
Tažko je to určiť aj v ktorom tt by som mala byť keďže som mala poruchu.. A tiež hovorí lekár že možno to je skoré tehu, že sa ešte nič nevidí. Poraďte mi prosím obávam sa že to nedopadne dobre. :(

193169
8. okt 2022

@likica2209 nestresuj sa zbytočne. určite je ešte skoro, preto je nízke hcg. Po pár dňoch si urob zasa test a uvidíš či čiarka tmavne. Alebo choď na krv a tam budeš vedieť na isto či sa zvyšuje. Držím palce

mulm
23. nov 2022

@amali ahoj ak si ešte tu ako to dopadlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre