Nízky tlak v tehotenstve. Máte aj vy?

lulu1502
28. jún 2008

Ahojte aj Vás trápi nízky tlak?Mne sa neustále točí hlava, je mi zo všetkého zle hlavne ráno.Stále spím.Som v 7tt.

klauduska
21. júl 2011

aj ja som mala nizky tlak,vlastne ho mam bezne kazdy den,nielen v tehu...dokonca som aj odpadla v tehu,ked som bola v 4.mesiaci,ale nastatsie vsetko OK a potom som odpadla aj pri porode.... 😅 😅 😅
Mne dr. doporucil kavicku slabu a dokonca aj za poharik (maly) cervenoho vinka,ze to neuskodi sem-tam..... 😉

wieruss
21. júl 2011

@erika1111 nemas za co ... ja bojujem s nizkym tlakom tiez, viem co to je 😉 😀

erika1111
21. júl 2011

@wieruss .aj ja som mavala obcas nizky tlak,no ked som tehotna sa mi to stalo prvy krat ze som skoro odpadla.

gab
21. júl 2011

aj ja bojujem s nizkym tlakom a nepomaha mi ani vela pit, jedine, co trochu pomaha je pohyb, vtedy sa dostane tlak trosku do švungu,a aby som mala dovod ist sa prejst niekedy chodim len tak do obchodu aj ked len po dve zemle,

klauduska
22. júl 2011

@gab jeeej,nas maly sa narodil presne 13.11.2009... 😵 😵 😵 a bol piatok... 😅 😵

adelaida33
22. júl 2011

tak nizky tlak som v tehu mavala aj ja. ale teraz sa smejem, ze to bolo len dobre, lebo potom sa mi to zislo pri porode, ked sa mi bolestami poriadne zvysoval 😀 .

gab
22. júl 2011

@klauduska juuuuj, nam to vychadza na nedelu, ale ktohovie..........v dávnom Ríme, ale aj v Nemecku verili, že najšťastnejší ľudia sa rodia v piatok a vraj šťastie žičí narodeným v nedeľu, tak uvidime

aalex0507
15. apr 2014

Ahojte, aj ja mám nízky tlak.Som v 21 tt a dnes som mala tlak niečo pod 90/60.Doteraz som však tlak mávala dobrý. Píšete, že Vám pomáha káva.To pijete normálnu kávu s kofeínom??Lebo ja pijem iba caro a to vlastne ani neni káva...ja som čítala,že kávu by som nemala tak som ju doteraz nepila, napriek tomu, že kávu zbožňujem....nemusím sa teda 1 kávy ráno s kofeínom vôbec báť??

ďakujem za odpovede...

fnukkacikk
15. apr 2014

Ahojte, ja som v 12tt, a tiez mávam nizky tlak, v praci pri pc, mi padaju oci, vecer spim skorej ako moje dve deti 🙂 a rano sa mi nechce vobec stavat, tiez spravim menej ako inokedy, nechce sa mi 🙂 zatial s tym nic nerobim, tlak mi budu merat na buduci tyzden na poradni, tak som zvedava, aky bude....a nepijem ani kavu, neviem mam zavixovane, ze sa to nemože, tak mi je to nejake proti srsti ju pit, no tu colu by som mohla vyskusať 🙂 kavu som nepila ani pri dcerach, jedine bezkofeinovu a teraz veru nemam ani chut na kavu, vonia mi obcas, ale to je tak akurat vsetko....a naposledy som mala tlak 90/60

pepka123
30. apr 2014

Môj tlak je tak 100/60 tiež nízky...sledujem a uvidím čo bude ďalej ...

denisafono
30. apr 2014

@aalex0507 ja som tiez kavickarka, jedna denne, taky poriadny turek, Ked som bola tehu tak 1.trimester mi nechutila, ale potom som normalne pila jednu rano, turka ale slabu ale po tom co som nieco zjedla lebo na lacno ma chvilu bolel zaludok. Ak nie si prehnana tabulkova-eko-a neviem este aka buduca mamina tak kludne mozes vsetko s mierou, samozrejmne nehovorim ze 2poldecaky denne.

mirkabo
30. nov 2014

Ahojte zienky som v 14tt a mam nizky tlak viete mi povedat ci je nizky tlak nebezpecny pre moje babatko.dakujem

tynusa0904
3. feb 2015

aj ja mam nizky tlak som v 10 tyzdni .....ale ak vypijem pol litra cistej vody naraz pri otvorenom okno no proste cerstvy vzduch hned sa mi napravi ale akonahle rychlo vstanem alebo sadnem , nevyverane, hlava sa mi zakruti tlak klesne, zahmlie sa mi pred ocami konec....proste treba sa donutit vypit vela vody.....ja vypijem cistu vodu denne aspon 3-4 litre dakedy mi je to maaalo .....treba pit,pit,pit samozrejme nie alkohol .....

iwka242
10. feb 2015

Ahojte kočky, som v 7tt a už posledných pár dní mám dosť nízky tlak nikdy som taký nízky nemala... skoro každý deň po dobu cca štyroch dní mam tlak 90/60 dosť sa mi kruti hlava a celkovo sa necitim dobre.. vždy som mala problem skôr s vysokým tlakom.. aj teraz som myslela že mám vysoký lebo som mavala pri vysokom taketo iste priznaky ako mám teraz..ale ked som si odmerala tlak tak som skoro okoktavela... zahmlieva sa mi pred očami citim sa naozaj zle unavená som stále.. a chodím do práce kde taham 12-ky .. zamestnávateľ ešte nevie že som tehotná a ešte neni vhodná doba na oznámenie.. ale nezvládam to tam už... čo by ste robili vy?

baxovci
25. feb 2015

@iwka242 ahoj, ja mám normálne takýto tlak ako ty píšeš 🙂 teraz som v 10tt. takže sme na tom podobne, točí sa so mnou celý svet, stále som strašne unavená, jediné pre mňa + je že som na materskej ale pri prvom to bolo to isté a veru že som v práci neblbla keď mi bolo blbo, tiež sme robili donemoty, podľa práce. Ak môžeš, tak sa zver najbližšiemu okoliu v práci aby si nemysleli že sa vyhováraš a ber všetko s kľudom. Lepšie ako skončiť predčasne na materskej s nohami vyloženými a nemôcť ísť poriadne ani na wc, čo som sa bála že nedonosím, nestojí to zato, a keby mal niekto pindy, myslím že tehotenstvo je veľmi dobrý dôvod! ;)

luta13
27. feb 2015

@iwka242 baxovci maju pravdu, povedz to v praci nejakej kamoske - koleginke, pripadne ak mas dobry kolektiv, tak to povedz viacerym, ono sa to uz roznesie...aby vedeli, ze si tehu...a keby sa Ti aj tocila hlava bolo Ti zle, aby vedeli dovod preco a mohli Ti pomoct...ja som mala pri synovi cele tehu tlak 90/60...teraz cakam druhe a zas mam 100/60...pomaly treba vstavat z postele a nerobit prudke pohyby...

tinusa111
22. nov 2015

Ahojte dievcata. Ja som v 7 tt ale je mi tak zle den co den ze uz to nezvladam ☹ Nizky krvny tlak, napinanie zo zaludka a toci sa somnou cely svet.

katrin21
22. nov 2015

ja mam stale dooobeda tak 100/65 alebo 105/65.... ale ja som mavala nizky tlak aj predtym...

tinusa111
22. nov 2015

Ja som mala vzdy normalny a teraz je to extrem aky mam nizky :( Dufam ze z toho nebudem mat problemy

janickadr
22. nov 2015

Pri nizkom tlaku je potrebne pit dostatok tekutin, najma mineralok s vyssim obsahom sodika, t.j.napr. Budis, Slatina.. Je to jedno, ci su ochutene, alebo ci su sytene, dolezity je ten sodik (Na), idealne by bolo, keby tam nebol horcik (Mg). Treba si niekde v supermarkete prestudovat etikety na zadnej strane mineralky. A treba si aj prisolit stravu (tam je zas NaCl). Potom sodik zadrzi tekutiny a zvysit krvny tlak. Mozno uplne zazraky to nebudu, ale urcite sa priznaky hypotenzie zmiernia. 🙂

tinusa111
22. nov 2015

Dakujem pekne janickadr 🙂 Aj ty cakas babatko?

janickadr
22. nov 2015

@tinusa111 Nie, ja uz deti mam, jedno trosku odrastene, 1,5r., a jedno vela odrastene, 22r.. 🙂

ukulela
22. nov 2015

ja som mala cele tehotenstvo niky tlak, 100/70 normalka. prvy trimester somdoslova respala. rano som vstavala o 8mej, ledva sa dotackala na 9tu do roboty a z roboty som pidlila rovno do postele. o osmej vstala, navarila chlapovi, mozno kukla daky serial, oprala, vyvesila a znova spala. ale ja nizky tlak mavam bezne, aj ked nie s takou unavo, ako v tehu ... sestricka len bila domna, ze vela vela pit. s tou solou (sodikom) by som to ale neprehanala .... mne velmi opuchali nohy a to mi zas zakazali solit. (a pecene krumple bez soli, to je pre mna gastronomicky hriech)
... inac, mne sa tlak zdvihol, az ked som rodila. setsricka mi merala, ze 120/80, parada, mamicka - a ja jej, ze to je zle, ze to uz je vysoky 🙂🙂🙂

lmg01
13. dec 2015

@tinusa111 vidim ze si pisala este v novembri tak sa chcem spytat ci sa ti to odvtedy zlepsilo? Ja som v 7 tt myslela ze umrem. Teraz som v 10 a je to trosku lepsie, co znamena, ze mam dni ked mi je len trosku zle. Ale niekedy mam dni, ze neviem vstat z postele a vsetko co zjem konci vonku ☹ Kazdy den si meriam tlak, vzdy je to okolo 90/70, ale nedokazem vela pit. 1,5l mineralku pijem dva dni. Cakam na 12. Tyzden ako na vykupenie. Dufam ze to prestane zo dna na den 🙂

petrao2
13. dec 2015

@lmg01 asi ta nepotesim ale nemusi to prejst,ja som mala nevolnosti do 18 tyzdna(do prvych kopancov) migrenu tri dni v kuse,nizky tlak a cele tyzdne v posteli,z postele som vysla iba vtedy ked som mala poradnu 🙂 jedine co som v sebe udrzala boli hranolky a vodu som pila tiez tak ako ty 🙂
Ale prajem nech ti to prejde cim skor a uzivas si pekne tehotenstvo

tinusa111
13. dec 2015

Ahojte tehulky 🙂
No nepreslo mi to. Tiez som v 10 tyzdni a cakam na 12-ty nech uz to mam za sebou.
Nastastie nevraciam len ma boli hlava a je mi zle od zaludka ☹
Stale by som len spala..0

ipwoman
13. dec 2015

Baby, nevolnost a nizky tlak su 2 rozne veci, i ked obe byvaju v tehotenstve... Nevolnost spravidla odoznie po prvom trimestri, tlak nizky vacsinou az po porode. Ja som mala pri oboch tehotenstvach oba problemy, tlak 90 na 60 bol pre mna vysoky, bezne 80 na 55, sestricka sa na mne smiala, ci este zijem🙂 Treba vela vody pit, kava pomoze iba na chvilku, najlepsi je pohyb a ono si aj na ten nizky tlak telo zvykne, ja som napriklad aj soferovala kazdy den a nikdy som neodpadla.,,. Nevolnost je tiez hrozna, pri druhom tehotenstve mi bolo zle do porodu, na zaciatku som bola aj v nemocnici, pomohlo mi ako tak jedine jest male mnozstva, dietne jedlo, ziadne sladkosti! a velmi mi pomohlo aj vylucenie chleba. Drzim palce, viem, ze je to hrozne, ale co neurobime pre dietatko a nebojte sa, neskor budete iba spominat🙂

stella25
14. dec 2015

ahojte, ja som vcera mala rekordne nizsky tlak 76/41. Vzdy ked pridem k doktorovi, tak mam ukazkovy - asi z toho stresu tam. Co vam na to povedal doktor, mne ani ta voda nepomaha, pijem vela vela a stale mam kolotoc v hlave.

bubula_007
14. dec 2015

@stella25 ja som pred rokom mala nižší ako si ty napísala, som odpadávala občas. Ale prešlo to po pár týždňoch. Ja som rodila v júni, a tlak som mala síce stale nižší, u lekára pravda akuratny, ale tak na odpadávanie to bolo len tak do konca decembra, moznomeste v januári sa mi stalo. Ja som si robila čierny čaj, iba ráno, ale nepomohlo. Len to nejako vydržať. A dávať si pozor. Káva ti nechuti?

stella25
14. dec 2015

@bubula_007 káva aj čaj mi ako som tehu smrdí. Ja som odpadla len raz našťastie. Dávam si pozor, len neviem ostať radšej doma na pn alebo sa trápiť. V piatok idem na kontrolu a musím sa na doktora prípravit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre