Od ktorého týždňa je vidieť bábo na sone?

tinka296
21. dec 2012

ahojte baby.viem ze tu vela zien pise o tom ale prosim pomozte mi.
poslednu menstruaciu som mala 14.11.2012 ale trvala len 3,4dni vlastne na 4.den som uz slabo mala.
som si myslela ze mozem byt tehotna lebo sa snazime .isla som na gynku zobrali mi krv ale vysledky boli ze nie som tehotna.tak sme sa pokusali dalej az teraz som mala dostat menzes 12.12.2012 a nedosiel mi.tak som asi po tyzdni co mi meskali som isla na gynku s tym ze robila som si 3 testy a vsetky boli pozitivne.ale lekar nevidel nic zobrali mi krv a krv ukazala ze by tam tehotnost mohla byt.vedeli by ste mi pomoct lekar vravel ze take tyzdnove to moze byt a mam ist po Vianociach na ultrazvuk.chcem sa opytat je to normalne ze to este nevidno?od ktoreho tyzdna to je vidiet? ked si dam tehotensku kalkulacku do google a vypocitam v ktorom som tak podla menzesu mi vyjde ze som v 5tyzdni co nemoze byt lebo v 5 tyzdni by uz to bolo vidno.vviete mi s tym prosim pomoct?? 😒 DákUJEM , 🙂

xlucia
21. dec 2012

na sone najskor v siestom tt. srdiecko kludne az v 8tt, ale so srdieckom sa caka az to 10 tt. malokde maju take spickove a moderne pristroje aby nieco videli pred ukoncenym 6tt. takze mas este dost casu

anjelicek26
21. dec 2012

@tinka396 - nie este nemusi byt v piatom tyzdni vidno. Moze sice, ale nemusi. Ved ta bodka ma 1-2mm, to sa lahko prehliadne. Ak su testy pozitivne, si tehotna, o par dni ti uz zacne byt pekne zle a bude to jasne 😀

natalinka98
21. dec 2012

Mne bolo malinké vidieť už v 6tt,malo 3,3 mm a bolo počuť aj srdiečko 🙂

dukokatka
21. dec 2012

co viem tak az v 6 tyzdni robia sono v 5 tak zoberu krv a ked je pozitivna povedia prist o tyzden na sono .Aspon ja co som bola tehotna tak to prebiehalo.

memma
21. dec 2012

mne boli vidiet obidve moje princeznicky az v tyzdni

wewe22
21. dec 2012

ja som bola v 5tt na sone a Dr. napisal ze mozna tehotnost a povedal ze to este nie je dobre vidiet a na druhy tyzden uz bolo aj na foto v prvych tyzdnoch mimi strasne rychlo raste ak krv povedala ano je to iste len velmi malicke

anajska
21. dec 2012

mne bolo vidiet na zaciatku 6. tyzdna len plodovy vak a az teraz v 9 tyzdni aj babo so srdieckom 🙂 treba vyckat a skusit sono neskor.. nechcem strasit ale moze ist aj o mimomaternicove tehotentvo, ale je este skoro na akekolkvek zavery, takze v pohodicke... ja ked som prestavala mat priznaky a do dalsieho sona bolo daleko, skusila som dalsi tehu test a som bola kludna 🙂

anjelik2509
21. dec 2012

V 6 tt najskôr, v 8 tt aj srdiečko a v 12 tt už je vidieť hotový človiečik 😉

janesa1984
22. dec 2012

ja som bola v 5tt a už bolo na sone vidieť. kuk moj album, prvá fotka 🙂

zuzi0911
22. dec 2012

Druhu v 3 tyzdni. 🙂

nasta197
22. dec 2012

Ahoj ja som bola vcera urobil mi sono som v 7tt a bol tam len fliacik ani srdiecko este nebilo a povedal tu bude rast ten malý zázrak tak sa tesím idem k lekarovi 10.1.2013

bettynka222
22. dec 2012

@tinka296 neriad sa tehu kalkulačkou. V tomto čase býva uz vidno aspoň bublinka (plodovy vak), ale vsetko závisí od toho, kedy si mala ovulaciu. Ak ju nemáš presne v strede, ale napr. az na 20ty den, tak si vlastne len v 4tt. Uvidis po vianociach, ajked chápem že si netrpezliva 🙂

samantha223
22. dec 2012

otehotnenie mohlo nastat aj o par dni neskor, nez je ,,ocakavana,, ovulacia, takze nemusia tyzdne sediet podla kalendara presne a vacsinou sa lekari ani nesnazia spravit sono skor ako je 6tt, prave ztoho dovodu, ze to vacsinou nejde rozpoznat.

jokas
22. dec 2012

ahoj, ja som teraz v 5tom týždni a na sone mi bol vidieť len plodový vak, srdiečko zatiaľ nie, je ešte skoro. Keď som bola týždeň pred tým u dr. nebolo vidieť ešte nič.

soldi
22. dec 2012

@tinka296 skoda, ze nepises ake vysoke si mala HCG. na sone vidno dutinko, ked je hcg vyssie ako 1 000. cize ak si mala menej, tak jasne, ze nic nebolo vidno.
plus to zalezi aj od kvality sona a sikovnosti doktora. tabulky vobec neries, pokial nevies presne v ktory den si otehotnela, tak su aj tak zavadzajuce.

uzivaj si vianoce, babatko krasne rastie a po sviatkoch ho uvidis 🙂

tatanka1
22. dec 2012

ja som na sone a vlastne ani u lekara nebola, idem az po novom roku. Bohate to staci. Do vtedy aj tak nemas co robit, len mat zdravu zivotospravu a tesit sa 🙂. Ostatne je na babetku. okrem toho somo z dola je vzdy riziko, iste bezne sa robi ale naco hned tam rypat ked sa len uhniezdilo babo a potrebuje pokoj.
Daj mu cas a priestor. a staci neskor ultrazvuk. jasne pokial by sa ti volaco nezdalo tak utekas k lekarovi ale pokial je vsetko ok tak sa zbytocne stresujes 🙂.

ajsenz
22. dec 2012

my sme videli malé plodové vajce na konci 4 týždňa.To bola mini gulička na sone čo mala priemer 7mm. Srdiečko sme videli až mesiac na to v 8+4tt.
takže sa to dá vidieť 🙂))

zuzu188
25. dec 2012

keď som bola v 5tt na utz,tak bolo vidno len 2,7mm bodečku (plodový vačok) a o týždeň nato už bolo vidno aj machuľku (rastúci plodík)..mám aj foto v albume..znova idem o 2 týždne a to už bude aj srdiečko vidno 🙂

babatko123456
9. mar 2014

http://www.babyweb.sk/vyvoj-babatka.aspx

Ahojte,
Pridavam link, kde sa dozviete konretne odpovede na vase otazky.
Nerozumiem ak niekto napise,ze srdce bije v 8 a niekedy az v 10 tyzdni..
Ak si precitate zaklady gravidity, mali by ste vediet, ze zo zaciatku gravidity sa vsetko vyvija takmer tabulkovo+- maly rozdiel.
Po 20.tyzdni gravidity uz zacinaju vsetky plody rast inac, vzhladom na genetiku a mnoho dalsich faktorov.
K tomu srdcu: srdiecko embrya zacina bit 23.najneskor 28.den od OPLODNENIA! /to znamena 4 tyzdne od oplodnenia, 6 tyzdnov od poslednej menstruacie/Cize ak zena pozna den svojej ovulacie, vie si to vyratat.Ak tu niekto napise, ze srdce zacina bit az v 10.tyzdni, rada by som to osobne videla.Absolutne nemozne!!!Som z tejto praxe a s takym prikladom som sa este nestretla🙂Vsetko ma svoje pravidla a tiez gravidita.Ak niekto povie ze nebola akcia pritomna v 7.tyzdni tak pochopim, ovulacia mohla nastat neskor, ale v 10 tt?

Co sa tyka gestacneho vaku...Pozrite si link...Rozlisenie vnutromaternicoveho tehotenstva spada do obdobia 12-17 od oplodnenia, t.j.5 gestacny tyzden. Ak k ovulacii doslo neskor, tak zaciatok 6tt..
Ale viac si precitajte z odbornych clankov, pretoze niektore komenty tu su fakt zvlastne..

Ak si kliknee na moj link, a precitate si 7 gestacny tyzden, je tam poznamka, ze vzdy by mala byt pritomna akcia srdca.U normalne prebiehajuceho tehotenstva,
AK nie je pritomna, nieco sa tam deje a nie je to uplne ok....Ale k tomu vam viac povie vas lekar.
A este nieco, dnes ma uz takmer kazdy gynekolog vyborny ultrazvuk, ktory vam uz na konci 5 tt gravidity vie vdaka vaginalnej sonde povedat ci ide o vnutro,alebo mimomaternicove tehotenstvo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre