PN v tehotenstve a kontrola

11. dec 2023

Zdravim, lekarka ma chce po Vianociach vypisat na PN . Kvoli zdravotnym problem a hroziaci potrat. Vychadzky neobmedzene neda . Mali ste kontrolu počas pn? Byvame v novej bytovke kde niesu schránky ani zvonček . Sestrička povedala ze kontrola nechodí . Ale nikdo človek nevie . Ake mate skusenosti?

lneviemmeno
11. dec 2023

Ale zaujimala by ma taka vec. Ja som naozaj kazdy den doma, ale milujem dlhe sprchy, napr aj kludne hodinu tam viem stravit. Skusali sme zvoncek a pocas sprchy nie je pocut. Keby pride kontrola, ako sa riesi takato situacia, ked za to vazne clovek nemoze? Alebo ak spim? lebo vzdy sa toho bojim, alebo na velkej potrebe a nestihnem sa ani utriet len aby som utekala k dveram 😂😂

zalka
11. dec 2023

@lneviemmeno sprchovať sa len ak je mng. doma, aby strážil ...

michaela329
11. dec 2023

@lneviemmeno oni nechavaju listok, hned zavolas. Nasej upratovacke prisli vecer, ked uz bola v pyzame. Kym vysla vonku, boli prec. Tak im volala, ze vecer ona nikomu neotvara, ani sa nevratili, bolobto ok.

lneviemmeno
11. dec 2023

@zalka on zial vacsinou chodi rano do prace a prichadza neskoro, aj o polnoci, teraz si toho vzal na plecia viac, samozrejme ked je doma tak idem vtedy ale nie vzdy sa da.

lneviemmeno
11. dec 2023

@michaela329 tak sa uz len modlit, ze ak by sa to nahodou stalo tak to akceptuju 🙂 lebo povedat moze ktokolvek hocico ako vyhovorku. Ale tak uz len 3 dni a PN koncim tak snad k tomu nepride 😀

ailiba
11. dec 2023

Tehotna nemoze mat neobmedzene vychadzky. Ja som bola 2 mesiace ako tehotna pn a ziadna kontrola mi neprisla. Tiez mi sestricka hovorila, ze tehotnym nechodia...

julliska
11. dec 2023

Ja som bola PN nedávno takmer celé tehotenstvo,vychádzky som mala 8-12 a 14-18 a ani raz mi kontrola neprišla..
Manžel bol na PN,a na druhý deň kontrola 😂
Neviem podľa čoho to riešia..

bublinka1426
11. dec 2023

@julliska na druhy den? tak to ho kontroloval skor zamestnavatel. kedze prvych 10 dni plati prave on 🙂

julliska
11. dec 2023

@bublinka1426 nemá zamestnávateľa,je SZČO..

bublinka1426
11. dec 2023

@julliska ok tak socka nahodne vygenerovala.

lili2015
11. dec 2023

Ahoj, áno, kontroly chodia, ja som mala kontrolu asi po 3 mesiacoch PN v tehotenstve. Prišla som domov, akurát som spala, tak som musela ísť v župane sa ukázať. Vychádzky som mala 2x po 2 hodiny, akurát som poprosila doktorku, aby mi dala vychadzky medzi 8-10 ráno. Ja som bola na PN kvôli vracaniu, ale ja som nevedela ani žiť, z vody som vracala, tlak 70/40 takže ja som nepotrebovala žiadne vychádzky.

lili2015
11. dec 2023

Ešte dodám, že kontrolu som mala tento rok v marci.

terry658
11. dec 2023

Ja som bola PN v tehotenstve 2x. Ani raz kontrola neprišla. Ale mala som vychádzky od 7:00 do 19:00.

zuzkaa1991
11. dec 2023

@bublinka1426 tak musim opravit aj ja som.mala neobmedzene vychádzky pocas tehu ...a.to.bolo 6r ;)

kik2022
11. dec 2023

Ja som bola na PN v tehotenstve asi mesiac a neprišla mi kontrola. Ale to neznamená, že tebe nemusí.

letfenixa
11. dec 2023

@bublinka1426 mne je to jedno, tehotná nie som a na PN som, keď som chorá, a teda doma.

babulkomale
12. dec 2023

@bublinka1426 ano boli neobmedzene, aj ja som mala. To neznamena, ze tehotna bude slapat cele dni na turistike, moze lezat, ale ma moznost sa dat odviezt niekam na vyhlad, na vylet, pretoze aj psychika je dolezita. A nie, PN nestraca vyznam, znamena to ze nemoze vykladat v Lidli palety, ale moze sa slnit na zahrade bez stresu z kontroly.

bejbs123
12. dec 2023

@babulkomale tu si vsak odporuje jedno s druhym,PN znamena praceneschopnost nie vylety a podobne,netvrdim,ze zena musi byt zavreta doma,ak to tak neciti,ale potom musi ratat s rizikom,ze jej pride kontrola a ona nebude doma

babulkomale
12. dec 2023

@bejbs123 práceneschopný neznamená neschopny odviezt sa autom na kopec a dychat.
Ja som marodila so srdcom ako tehotna a kardiolog mi napisal neobmedzene vychadzky z dovodu citujem: "Vy potrebujete vzduch a slnko a spat dokedy chcete."
Cize je obrovsky rozdiel chodit do prace napriklad na 4.00 rano a dvihat tam nejake motory napriklad a byt doma a mat svoj zdravotny rezim podla potreby.
Lebo neexistuju len kancelarske prace, zeny robia vselico.

lneviemmeno
12. dec 2023

@babulkomale presne tak suhlasim s tvojim nazorom, ja sice mam vychadzky 5h denne aktualne a dodrzujem ich, ale ja som sestricka z oddelnia v nemocnici a je rozdiel tam tahat dlhe narocne sluzby a dvihat aj tazkych ludi, ako napr sa ist von prejst. Lebo ja nemam problem sa prechadzat vonku, dokonca aj obchody pozerat, ale v praci som to nedavala ale ze vobec. 🤷🏻‍♀️

bejbs123
12. dec 2023

@babulkomale ale ja nerozporujem to,ze niektore zeny nevladzu pre narocnost prace pracovat,ale na to je doktor,ktory stanovi adekvatne vychadzky k zdravotnemu stavu,ak zena dostane 4hod vychadzky,ma priestor chodit von na vzduch a dychat…ja som sa vyjadrovala k tomu,ze ak zena nedodrziava vychadzky,tak si musi byt vedoma rizik,ze jej moze prist kontrola a ona doma nebude,je to na uvazeni kazdej jednej

babulkomale
12. dec 2023

@bejbs123 no tak to je samozrejme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre