Polycistické vaječníky a tehotenstvo

layla20
15. máj 2019

Ahojte ja mám tiež pco a s bývalým priateľom sme sa skoro 2 roky snažili užívala som clostylbegit injekcie pregnyl nedarilo sa... Teraz mám skoro rok nového priateľa a neplanovali sme ani sme sa nesnažili no minulý týždeň som bola u lekára a oznámil mi že som v 8 týždni teda teraz už v 9 som úplne rozcarovana z toho a veľmi sa tomu teším išlo to úplne bez liekov ale zas mám veľkú obavu či to všetko dobre dopadne

misica16
15. máj 2019

@layla20 určite áno gratulujem a držím palce 😍aj ja mám pco a tiež som otehotnela bez liekov po 8 mesiacoch snaženia a už nám doma pobehuje malý červík 😊😊

zuzulkamr
15. máj 2019

Gratulujem a držím palce, ja som tiež otehotnela druhý krát ani neviem ako a zatiaľ všetko ok a už som 30tt

layla20
autor
15. máj 2019

@misica16
@misica16 nemala si ani žiadne komplikácie alebo niečo na podporu udržania?... Ach dúfam že všetko dobre dopadne začala som užívať femibion 1😊

layla20
autor
15. máj 2019

@zuzulkamr juuuj paráda😍 tak zas sa potvrdilo že príroda je silnejšia 😊

misica16
15. máj 2019

@layla20 nie všetko bolo ukážkové 😉 nič som nebrala iba magnezium lebo som mala už dosť skoro kŕče v nohách a neskôr na kyselinu tá ma trápila až do porodu 😉 inak nič vážne a rodila som dva dni pred termínom 😊 pozitívne sa nalaď a užívaj si tehu 😊😊 určite bude všetko ok ja som napríklad ani nevedela že pco je problém kým som neprišla sem 😉

layla20
autor
15. máj 2019

@misica16 no ja to isté akože od cca 13 rokov som zvykla mať cystu sem tam a ms mi chodila ako chcela ale za roky sa toho veľa zmenilo i keď mám 27 rokov ešte minulý rok som mala menšiu cystu ale v pohode zmizla ale máš pravdu potrebujem byť dobre naladená to je najdôležitejšie momentálne 😊 v koľko si zistila že si tehotná? Mne meškali a vravím si však prídu možno stres nová práca a už bol 46 deň kým som sa dostala ku lekárovi a on hneď gratulujem ste v 8 týždni 😍 mám prísť až 3. Júna dúfam že bude všetko v poriadku.. Prsia ma bolia sem tam pália v brušku bolí sem tam ma aj pichne a od žalúdka mi zvykne byť zle natiahne ma ale ešte som nevracala 😂

misica16
15. máj 2019

Ja tiez od 13 menzes 1 krat do roka doktor mi vtedy dal nejaku silnu antikoncepciu na preliecenie a zabudol povedat ze to je iba na urcitu dobu a ja som to brala 4 roky moja nova doktorka skoro odpadla ked videla co beriem ... Samozrejme dala slabsiu 8 rokov som to brala no ku koncu uz mi na ms nepomahalo ani to a kedze som si nasla muza s ktorym som si vedela predstavit zivot tak som to vysadila ...po roku od vysadenia sme sli do toho ale gynekologicka mi hovorila ze ich mam ako emetal a ze to moze anemusi byt problem .. uz som mala ist na vysetrenie ze ci vobec ovulujem a v tom bum a tehotna 😁ku doktorke som sla v 6 tyzdni uz bolo pekne vidiet ze tam mam bejbo 😊prsia ma boleli cele tehu a potom ani nehovorim 😁vracala som 2 krat a stale mi tiekla krv z nosa ale hovorim nic strasne 😉 len som pribrala krasnych 20 kilo tak uz som sa nevedela dockat porodu 😂ale do pol roka som bola na povodnej vahe 😉

layla20
autor
15. máj 2019

@misica16 noo tak paráda potom 😊 😊 keď čítam tie veci a hlavne diskusie o pco tak ďakujem Bohu že to išlo bez liekov a že sa to vlastne stalo len nech všetko ide dobrým smerom 🙏🙏🙏 tak si nebola ani na rizikovom či?

misica16
15. máj 2019

@layla20 neboj sa mojim liekom na vsetko je co najmenej citat lebo clovek ma potom vsetky priznaky 🤣a pozitivne myslenie 😉 nebola som 😊 aj porod bol super od zaciatku za 4 hodiny bolo po vsetkom 😉 jedine co ma postrasila doktorka ze stitnu mam volaco vyssie no ale na vysetreni sa to nepotvrdilo nastastie 😊

simca06022011
15. máj 2019

Ja som tiež takto otehotnela bez liečby keď som to vôbec nečakala. Gratulujem 😁

layla20
autor
15. máj 2019

Ďakujem som kľudnejšia ❤️

misica16
15. máj 2019

@layla20 ešte raz prajem krásne a bezproblémové tehotenstvo 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre