Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela 😃..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú 😞
miaxxx
6. mar 2015
precitala som diskusiu, aby som nasla nejake povzbudenie popri cakani na dalsie 'hladanie' embrya, na ktore som objednana o tyzden. dnes som podla menstruacie 6tt+2 a vidno gestacny vacok a v nom malu bodku-zltkovy vacok ale ziadne embryo. dr prikladal tomu zltkovemu dost velky vyznam, ze aspon sa da vylucit, ze je to mimomaternicove tehu. pred tyzdnom 5tt+2 mi nebolo v maternici vidiet vobec nic.
pre podobne nervozne cakatelky dopisem este par info. pred rokom som mala jedno mimomaternicove tehu (v 4tt+par dni som ale mala hrozne bolesti v podbrusku, takze sa hned neplaste, ze je to aj vas pripad) a jedine, co bolo smerodatne bol pohyb mojho hcg. nemyslim, ze by dr posielali na kyret predcasne bez toho, aby sa uistili, ze hcg klesa. ked mne vtedy zacalo klesat, ked uz som bola s bolestami v nemocnici, prisla som s teoriou, ze co ak to boli povodne dvojvajecne dvojicky a jedno to nezvladlo, ze ci je mozne aby prechodne hcg kleslo.. (uz som sa aj slamky chytala), tak mi doktor povedal jednu velmi mudru vec: ano, v medicine a ludskom tele je skoro vsetko mozne. a pockala som si este na dalsi den na dalsie vysledky krvi.
takze ak nervozne hladate informacie na webe, ale nemate potvrdene ziadne zle spravy, tak nehladajte! vsetko je mozne, aj statistiky maju svoje okraje a diskusie citaju a prispievaju viac tie, co nedopadli dobre ...tie stastne sa tym uz nezaoberaju. radsej sa pokuste pozitivne mysliet, lebo stres vie narobit skody aj tam, kde ziadne neboli..
evenia
9. mar 2015
Ahojte, pridavam svoju skusenost. Po prehliadke v 6tt + 3 som vela googlila, pretoze mi doktor oznamil, ze tehotna som, je tam gestacny vak (13mm) ale zatial nevidno ziadny plod. Nebol tam ani zltkovy vak na vyzivovanie plodu. Hoci to doktor hovoril uplne v pohode, naplasila som sa. Na nete som nasla pripady, kedy z toho nebolo nic (najma na modrom konikovi) ale aj mnohe, ktore skoncili dobre a o nic neslo, len o prilis skory ultrazvuk (na FB ziadna zla skusenost). Tiez som sa docitala, ze v zahranici sa skor ako v 12tt ultrazvuk nerobi, pravdepodobne kvoli tomu, aby nebol potrebny opakovany ultrazvuk v prvych tyzdnoch tehotenstva, kedy sa caka na objavenie plodu a akciu srdca. Je to stresujuce a mozno aj pre zdravotnicky system drahsie. Dnes som bola na kontrole v 7tt + 7 (cize posledny den 8tt) a bolo vidno plod aj s akciou srdiecka. Moj zaver z tejto skusenosti: Ak budem este niekedy tehotna a nebudem mat ziadne problemy, skor ako na konci 8tt k doktorovi nepojdem. - Miaxxx, napisala si to krasne! Drzim palce nam vsetkym!
evenia
9. mar 2015
Este som zabudla napisat, ze ovulaciu som posunutu nemala, bola normalne v strede cyklu a aj tak tam v siedmom tyzdni este nic nebolo vidno.
malaikasana
9. mar 2015
sice lekar povie napr 7tt ale vzdy je to plus/minus 2 tyzdne...
bobulab
12. jún 2015
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Poslednú ms som mala 6.4 a podla dr som v 10tt, ale GV je zatiaľ prázny. Je však možné, že je vsetko ok a ja som len v 7 tt? 12.5 som si robila digit. test clearblue a ten mi ukázal tehotnosť 1-2 týždne, čiže 3-4 týždne podla dr.(tak bolo napísané v letáku)
jitka0071
2. júl 2015
@bobulab môzem sa spýtat ako to dopadlo?
luciaros
31. júl 2015
sasena033
9. sep 2015
Maminky prosim ak mate skusenost jedna znama mala poslednu ms 21 jula test jej vysielnoozitivny pred 2 tyzdnami je pravda ze mava nepravidelny 38 az 40 dnovy cuyklus dnes bola u lekara podla ms by mala byt 7+1 no videl len vak bez plodu ma prist o dva tyzdne na kontrolu neviem netusim ci mohla mat tak neskoro ovulku zeby sa neskor oplodnilo alebo ide o anembryomolu
miaxxx
9. sep 2015
pri takom dlhom cykle to je kludne mozne. mne v 7tt nebolo vidiet plod, tak som sa pytala, ci tie zaciatky vyvoja su rovnake; ci v tom a tom dni/tyzdni ma byt vidiet u kazdej to iste. dr povedal, ze nie, ze aj tam su relativne velke rozdiely. kamoskino mladatko ma mozno iba taky pomaly rozbeh 😉 a myslim, ze pri takom dlhom cykle ma este tyzden rezervu..
sasena033
9. sep 2015
@miaxxx dakujem dufam ze to tak bude potom dam vediet 😉
zaba22
7. okt 2015
Tak dievcata, dnes som bola u mojej novej gynekologicky (zrovna som otehotnela v prechodnom obdobi medzi gynekologmi, musela som menit kvoli zmene bydliska). Minuly tyzden som este zastihla mojho povodneho gynekologa (vtedy som bola 5+5tt), vravel, ze zatial len predpoklada, ze sa tam tvori vak.
Dnes som bola na sone u novej doktorky (mala by som byt 6+2tt) a doktorka ma velmi vystrasila. Nasla len prazdny vacok, tvarila sa velmi smutne, tvrdila, ze to zrejme takto uz aj ostane, ale kazala prist o 2 tyzdne. Stale mam tehu priznaky, strasne ma bolia prsia, mam zvysenu teplotu, pobolieva ma podbrusko, je mi casto zle, napina ma, dokonca som si urobila rano test a ciarocka je ovela silnejsia ako minuly tyzden... Nedalo mi a zavolala som svojmu byvalemu lekarovi, ten mi povedal, ze za 5 dni sa toho vela zmenit nemoze a ze zatial je to OK. Ale ja sa strasne bojim, dnes som si to uz aj odplakala. Viem, ze nadej umiera posledna.. Ale po precitani tohto fora mi vela optimizmu neostalo 😞
sasena033
7. okt 2015
@zaba22 bude to ok neboj kuk vyssie som pisala o kamoske tiez vychadzalo na 6tt a nic en vacok isla o 2tyzdne kontrolu a vsetko je ok je tehotna o 2 tyzdne menej mala dlhe cykly preto drzm palec 😉 😉
zuzulala8
8. okt 2015
@zaba22 Ahoj , ja som po IVF a na utz som bola v 6+5 a bol vidno iba vak..5.10 som bola na dalsom utz a to uz bolo vidiet cinnost srdiecka ... neboj, vsetko bude ok 😉
zaba22
8. okt 2015
@sasena033
@zuzulala8
Dakujem za povzbudenie, baby, bodaj by ste mali pravdu.
A zuzulala, teba nestrasili na tom prvom utz, ze nieco nie je ok?
zuzulala8
9. okt 2015
@zaba22 nie vobec,povedal ze gratuluje a ze to vyzera ok 🙂 a vlastne az na tom utz u mojej mi povedala ze podla lekarzevelkosti to vyzera na 7+4.
matricia
7. jan 2016
Ja som to mala a znova otehotnela o 2 mesiace
mishka27
15. jan 2016
Ahojte dievčata som po KET dnes som bola na sono som v 6tt+3 14mmGv ale bez plodu 😢 mam prist buduci tyzden štvrtok to budem v 7tt+1 ak tam vraj nic mebude hned druhy den idem na cistenie... nije to nejako skoro?? Čo tak čitam ponete niekomu bol vidiet plod aj v 8tyzdni... nerozumiem tomu..Dr ma nato uz vlastne pripravil ze vraj je najpravdepodobnejsie aby som sa pripravila nato čistenie ze uz teraz by bolo nieco vidno...no ved sme predsa každa ina... ach 😢
miaxxx
15. jan 2016
@mishka27 ako som pisala vyssie, tak u mna 6tt+2 bolo vidno gestacny a mikroskopicka bodka - co bol zltkovy vacok. mna objednal na dalsie pozretie az o 10, alebo 11 dni, kde bolo uz vsetko, vratane cinnosti srdiecka. viem aj to, ze som otehotnela 19.-22. den cyklu, takze neskorsia ovulacia.
ked mas obavu, aby cistenie nerobili priskoro, tak sa preobjednaj kvoli "surnej zalezitosti, ktoru nemozes zrusit" o par dni neskor. budes sice dlhsie v strese, ale aspon dalsiemu vysledku budes moct verit. ci uz dobremu, alebo zlemu. este stale mas serioznu sancu na stastny koniec..
keby si ale zacala mat bolesti v podbrusku, tak chod rovno do nemocnice. stale to moze byt mimomaternicove tehu..
vela stastia!
zaba22
15. jan 2016
@mishka27 ahoj, no ja som bola 6 + 3 tt, ked som zazila to, co ty. Ale isla som na sono o 2 tyzdne a krasne bilo srdiecko 🙂 a pritom lekarka ma uz tiez odpisovala. Drzim velmi palce, aby vsetko dobre dopadlo.
smolinka1982
3. feb 2016
ahojte baby,ja mam tiez taky problem,som tehotna a uz asi4tzydne stresujem a mam take nervy ze az😞,...bola som u doktorky v 5.tzydni,preobjednala ma o2tyzdne neskor,ze tam este nic nevidno,bola som ,videla len vacok bez embria,zas ma objednala o tyzden,nesedia mi tyzdne podla ultrazvuku,teraz by som mala byt v8.tyzdni,gestacny vacok je vecsi,ale prazdny,dnes idem na vysetrenie potyzdni,taka som nervozna,drzte mi palce,lebo ak nic,chce ma poslat zajtra na kyretaz😞
matricia
3. feb 2016
@smolinka1982 držím palce
vydrnik
3. feb 2016
@smolinka1982 drzim ti silno palceky,ale myslim si ze v 8tt by uz tam plod mal byt lebo uz bije srdiecko,ked som cakaa maleho v nemocnici mi potvrdili tehu bola som 4_5tt a lekar videl malu fazulku,o dva tyzdne na kontrole bolo pekne vidno
sasena033
3. feb 2016
@smolinka1982 myslime na teba 😘
lubiduch
3. feb 2016
@mishka27 ked budrs 7tt+1 tak to uz je 8.tyzden.
Ono je ak trochu rozdiel ze lekari pri niektorych zenach ktore otehotneli prirodzene cakaji dlhsie lebo ovulacia mohla prebehnut az koncom cyklu, nie ma 14ty den ako sa povazuje za standard. Preto im to vychadza ze napr uz by mala byt v 7.tyzdni ale podla oneskorenej ovulacie je len v 5.tom napr.
Ale ak ai bola na KET tak vkladali priamo emrbya, vedia to pomerne presne vyratat,myslim ze preto ta reakcia lekara.
Drzim ti palce aby buduci tyzden bolo vidno plod aj srdiecko. Ale verila by som lekarovi...nie je ani dovre zivit plane nadeje...budem drzat palce!
zuzana231
3. feb 2016
@smolinka1982 držím ti palce, aby to dobre dopadlo. Ak by nie, tak nemusíš ísť hneď na kyret. Môžeš odmietnuť a počkať, aby sa s tym telo vysporiadalo same. To u nás je taká "móda" hneď posielať na kyret.
reni1512
3. feb 2016
@smolinka1982 ja som mala to iste....ale samovolne som zacala krvacat...na kyret som odmietla, este pockaj, ak to dopadne zle, sama sa mozno vycistis....zbytocny zasah do tela, ak to nie je potrebne. Kyret je najlepsie vykonavat vtedy ak je tam uz mrtvy plod, ale prazdny gestacny vak sa vypudi sam. Drzim prsty
bonnie1
3. feb 2016
@smolinka1982 aj ja drzim prsty. mne v 6 tt pri oboch ukazalo len ,,dutinku,, a srdiecko sa ukazalo az v nejakom 8 tt
rencica
4. feb 2016
Ahojte maminy, v pondelok mi dr bral krv na hcg , na sone nic nevidel, v utorok bol vysledok hcg 914 znova nic nevidel na utz, tak mi vcera znova brali hcg vyslo 1400 v pondelok mam prist na krv a utz je mozne, ze este nic nevidno?
vydrnik
4. feb 2016
@rencica zalezi ako je vypocitany tt,a u ka,dej zeny to moze byt inac,mne bolo vidno ked som bola v 4=5,to mi potvrdili v nemocnici tehu,a aj lekar videl malu fazulku na usg,
aicul82
3. mar 2016
Ahojte dievčatá 🙂 mám taký trošku problém. Som tehotná podľa PM 9 týždeň, včera som bola na odbery krvi a sono. Doktor hladal a ukázal mi len prázdny gestačný vak a povedal že podľa neho 7 tt ale plod nevidí že potvrdzuje iba tehotenstvo. Tak som z toho dosť na nervy lebo mam prist až o skoro tri týždne na kontrolné sono a dovtedy sa zbláznim. Muž ma už hrešil večer že si to sama privolávam, ale ja sa len snažím brať to reálne. Prvé tehotenstvo bolo bezproblémové. Neviem ako donútiť myšlienky myslieť na niečo pozitívne, nejako sa mi nedarí. Chodím ako bez duše.

Začni písať odpoveď...

Odošli