Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela 😃..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú 😞
lindush123
14. dec 2013
@santamonica 😞 😞 😞 😞 😞 neviem, co mam napisat, tak som dufala... ale este uvidis v pondelok... mozno bude zazrak
rybkaa
16. dec 2013
@santamonica myslím na teba a verím, že sa stane zázrak a bude tam srdiečko, držím prsty!
@viera84 dnes máš ťažký deň, ale zvládneš to a aj keď to bude ťažké, prebolí to a určite sa rýchlo zadaria čiaročky na teste a bezproblémové tehu, prajem ti to veľmi!
santamonica
16. dec 2013
@rybkaa dakujem, no bohuzial nevidel nic, este ma preistotu vzal k inej dr., tiez nic, vo stvrtok idem na posledne sono a potom ak nic, rovno si ma tam nechaju na zakrok, nevedela som, ze to robia rovno tam, tu citam, ze baby chodia normalne do nemocnice (?). Ta dr. mi povedala, ze ona uz zazila take, ze sa este objavilo, ale sanca je minimalna :-S , vsak anit tomu neverim, len dufam, ze mozno zistia, co bolo zle, aby sa to neopakovalo, ja uz naozaj psychicky toto nezvladam, mavam hrozne cierne myslienky a bojujem s tym, ale neviem dokedy 😞 , cakaju nas x-te vianoce vo dvojici, nebyt mojho muza a psikov, tak ani neoslavujem, ale chcem im urobit radost, tak sa prekonam........viem, ze sa pozviecham a ideme dalej ale momentalne sa citim hrozne beznadejne a zbytocne.......drzte sa vsetky a v ramci moznosti krasne sviatky vam prajem.....
lindush123
16. dec 2013
@santamonica och, to mi je tak luto... dufala som v pozitivnu spravu, ale ta uz asi nebude, v tomto tyzdni uz by malo byt vsetko ok a aj srdiecko bit.... drz sa
rybkaa
16. dec 2013
@santamonica dala som ti páči sa mi to, ale nie preto, že sa mi páči, ako to dopadlo, ale pre tvoju silu a odhodlanie bojovať! Si silná žena a preto si zaslúžiš dieťatko a ono určite príde, keď príde správny čas dúfam, že to bude čo najskôr! Máš skvelého manžela, ktorý ťa podporí a to je skvelé, ste si oporou....a určite by bolo dobré, keby sa zistila príčina a ak je možné ju odstrániť, aby sa to neopakovalo a netrpela si znovu, ale nech naopak je všetko ok a dotiahnete to do šťastného konca 🙂
viera84
16. dec 2013
Dievcence tak mam po a som doma. Teraz nam uz len vsetkym zelam rychle zotavenia v srdieckach a v dalsom roku krasne tehulkovania.
lindush123
16. dec 2013
@viera84 hlavne teraz oddychuj, ak sa da a krasne sviatky aj Tebe
santamonica
20. dec 2013
ahojte, uz to mam tiez za sebou 😞 , sestricky aj dorktor boli velmi citlivi a mili, na izbe so mnou boli zeny, ktore to znasali ovela lepsie ako ja, asi preto, ze vsetky maju deti a nebola to pre ne taka tragedia ako pre mna :-S ,
dost som krvacala a musim ist v pondelok na kontrolu, povedal mi rovno, ze asi nezistia presnu pricinu, preco sa to stalo, tak verim, ze mi odporucia nejake testy geneticke,alebo nieco, nech aspon nieco vieme....mame este 5 mrazacikov, tak sa dam dokopy a za par mesiacov ideme na to, este to nevzdavam 🙂 , pozitivne je, ze sme to dotiahli do 3. mesiaca, ved to je nas rekord.......a budeme skusat aj prirodzene,aj ked je to nepravdepodobne v nasom pripade, este raz dakujem za podporu, strasne mi to pomohlo naozaj a prajem Vam pekne sviatky.....
a nech nam to v Novom Roku vsetkym vyjde!!!
lindush123
20. dec 2013
@santamonica myslela som cely den na teba, ako to napokon dopadne 😞 😞 😞 😞 skoda...ale hlava hore, po novom roku uz bude vsetko ok ,ja uz mam vysledky aj z histologie, takze sa potvrdila anembryomola a nic ine tam nebolo... teda zvysky plodoveho vajca a zaver - zvysky gravidity, uz mam aj po kontrole na gynde, vsetko ok a teraz cakam na prvy menzes a v januari idem za dr. do CAR a zaciname IVF, ja som nekrvacala vela, asi par dni, ale len trosku... vela som lezala, oddychovala a pila alchemilkovy caj denne dve salky a tyzden po kyrete som uz aerobikovala okrem brusakov... takze vela oddychuj a nenamahaj sa aspon tyzden... krasne sviatky Ti prajem plne lasky, rodinnej pohody a porozumenia
santamonica
20. dec 2013
@lindush123 dakujem moc, u nas je hrozne, ze fazulka bola krasna, bolo vidno nozicky rucicky, a ked aj posledny tyzden nebilo srdiecko, vobec nezmenila tvar, dr. vravel, ze vacsinou sa zacnu menit, scvrkavat alebo co a nasa bola taka krasna,preto volal aj dalsich dvoch dr. aby to potvrdili.....nevzala som si ani fotku, nechcem sa trapit este viac.....uz je v nebicku a nikdy na nu nezabudnem........snad sa k nam vrati..... musim tomu verit.....
alchemilku pijem aj ja......cvicit zacnem tak medzi sviatkami, musim aj schudnut, od OHSS som pribrala, tak to musi ist prec, zrejme jogu zacnem, sviatky budu vramci moznosti fajn, nastastie mam skvelu rodinu, lasku tiez, tviem, ze mam viac ako ine zeny a vazim si to.....a to co nam chyba, pride buduci rok......a k vam tiez...... 🙂
sally2401
20. dec 2013
tak aj ja už to mám za sebou, v stredu na obed som začala strašne krvácať, tak ma brali hneď na príjem a večer robili kyret, včera ráno ma pustili domov, a dnes som už v práci.........
melisa17
21. dec 2013
Ahojte, ja som sa už po kyretáži ako tak zotavila, snažím sa aj psychicky a rovnako ako vy, aj ja dúfam, že rok 2014 nám všetkým prinesie už len šťastné chvíle a že sa konečne dočkáme bezproblémového tehotenstva. Budme silné! Myslím na vás...
rybkaa
23. dec 2013
Baby, tak nakoniec aj mna caka kyret v piatok 😞 Hoci sme minule uz mali srdiecko, teraz po 3 týždňoch uz nebola ziadna akcia, ani pohyby; velkostou sme boli mensi o 2 tyzdne asi...dr.povedala, ze to bude MA a ze zreume bol plodik s genetickou chybou, mam aj mykozu, preto som v sobotu hnedo spinila. Takze tak...na jednej strane minue strasne smutno, zajtra su vianoce, pre mna tie najsmutnejsie...no na druhej strane, radsej teaz ako neskor, ak by mali byt problemy a potratila som alebo bolo babo chore...takto to priroda sama zariadila, aby dobre bolo a po obnoveni cyklu a ovulky mozeme skusit znova, pozitivna sprava je, ze mozem otehotniet bez problemov, len aby bol aj plodik zdravy. ..
Tie co ste boli na cistenie, ako dlho ste boli v nemocnici? Mam ist v piatok rano, hned ma aj urobia, musim nostat aj na noc? Ja nekrvacam, ani nemam bolesti, preto som nechcela ist na zakrok teraz na vianoce, ale radsej az v piatok.
Prajem vam vsetkym pekne vianoce a uz len same dobre spravy, nech sa nam v novom roku znova podari otehotniet a stretneme sa v nejakej skupine pripravujucej sa na porod, drzim vsetkym palce 🙂
viera84
23. dec 2013
@rybkaa Je mi to velmi luto, ze si sa pridala k nam 😞
Mna robili doobeda o 9:40 a poobede o 14:30 som sla domou ale to som prehovorila sestricku aby ma pustili o pol hodiny skor. Normalne by som odchadzala o 15 hod. Po zakroku musis lezat dve hodiny a potom je to uz v pohode, ja som mala bolesti ako mavam ked mam dostat mrchu. Trosku podbrusko a krize pobolievali. Teraz som od zakroku presne tyzden, bola som na kontrole dnes a ze je vsetko v poriadku, povedala som ze este krvacam, tak mi pichli injekciu aby sa lepsie zahojila maternica. Je pravda ze tento tyzden co som mala odpocivat sa mi moc nedalo, kedze manzel ochorel (chory chlap=dve deti 🙂 ) a pripravy na vianoce a pecenie kolacov.... Tak preto som poobede zacala kazdy den viac krvacat. Odporucam alchemilkovy caj.
Tiez ti prajem pekne vianoce aj ked ich mame smutne, a prajem ti aby sa srdiecko zahojilo a v novom roku mozno budeme opat tehulky naraz.
Dnes mi dr. povedal, ze mozme zacat opat so snazenim o tri mesiace, i ked by mi odporucal 6 mesiacov, ale ze po 3 sa dohodneme ked uvidime ako na tom som. A este mi dnes nakazal si kupit inofolic aby sa to vo mne dalo dohromady 🙂
Este raz...naozaj mi je to luto
hviezda21
23. dec 2013
ahojte baby. len na povzbudenie -presne pred rokom som 23.12 popoludni isla domov po kyrete -mali sme mat nieco cez 11tt a tesili sme sa ako to na vianoce oznamime rodine. no nase babo vyzeralo na utz max. na 8tt,hcg klesalo,nebolo co riesit... prezila som to v relativnej "pohode" len vdaka tomu ze ma doma cakali moji dva hrdinovia -manzel a 14m. syncek. Na jar sa stal zazrak z kt. sme boli sami prekvapeni a dnes sme uspesne v 36tt,mame 3kg, takze maaam co robit s rovnovahou 🙂 rok je dlha doba a prajem vsetkym aby sa im ten dalsi splnilo to co si zelaju a prijali veci-zivot-osud-Boziu volu tak ako je nam dana. verte ze to ma urcite rolu v nasom zivote.
rybkaa
23. dec 2013
@viera84 ďakujem veľmi pekne za povzbudenie 🙂 no ja idem do nemocky do iného mesta, cca 60 km to mám, do našej ísť nechcem, nemám k nej dôveru a moja dr. ma bude robiť a ona je v tej druhej nemocke, bola som tam aj na laparke cysty, tiež to robili v celkovej narkóze a pustili ma až na druhý deň, tak dúfam, že teraz ma pustia ešte v ten deň, len som sa na to zabudla opýtať. Joj, tak som tomu verila, že sa to dalo do poriadku keď bolo srdiečko minule a predsa nič....ale ja som už od začiatku mala akoby tušenie, že niečo nie je dobre, len som sa to snažila potlačiť a verila, že to zvládneme....bohužiaľ, tak to malo byť, nabudúce to hádam bude ok.... alchemilku si plánujem kúpiť a neviem, či neskúsim aj ten inofolic, hoci dr, vravela, že ostaneme pri kys. listovej, môže sa to kombinovať, či to je to isté? musím si to pozrieť, predtým som ho nikdy nebrala.
rybkaa
23. dec 2013
@hviezda21 si zlatá, tiež v to verím, že to raz vyjsť musí, toto bola prvá skúsenosť s tehotenstvom a hneď zlá, verím, že to zlé sme si odbili a teraz nás čaká to dobré. Ja som ešte mladá, mám o chvilku 30 r., takže nehádžem flintu do žita, ešte je čas, podstatné je, že viem, že môžem prirodzene otehotnieť a dokonca dosť rýchlo, už len aby bolo všetko ok 🙂
viera84
23. dec 2013
@rybkaa neviem ci sa to moze kombinovat, mne dnes povedal aby som si to kupila a uzivala to tri mesiace od teraz. A po tych troch mesiacoch sa chcem opat aj zacat snazit a dr. to vie. Este cakame na vysledky z hystologie a potom sa s dr. dohovorime ako dalej, potom sa opytam aj na kyselinu listovu, ci sa to moze kombinovat ale myslim si podla mojho nazoru ze ano, ved su to vlasne vitaminy. Necham si to asi ale potvrdit doktorom, aby som v tom mala jasno.
santamonica
25. dec 2013
@rybkaa no, je mi tiez luto, ze si sa k nam pridala 😞 , ja som isla na zakrok rano o 9tej a o 14stej som isla domov, 1. den som krvacala, potom uz nie, v pondelok som bola na kontrole, vsetko v poriadku, teraz trosku spinim......v januari ideme na geneticke a krvne testy, a hned ako sa da, pojdeme po nasich mrazacikov.....zatial prerabame byt a davame sa dokopy, vianoce sme si spravili pekne, dokazala som byt v pohode, neplakat, nemysliet na to stale....rozpravky a nase haviny pomohli, no a ideme dalej, drzim palce nam vsetkym, dufam, ze sa stretneme na inej teme buduci rok 🙂
lindush123
26. dec 2013
@rybkaa coooooooooooooooooooo? och, to mi je tak luto... po dlhsej dobe som na koniku... neverim,c o citam.. drz sa moja
lindush123
26. dec 2013
bambulky, ked beriete infolic, netreba kyselinu listovu,inofolic ju obsahuje... ja som sa infolicom dlho dopovala, ale ucinok ma vyborny, ak sa berie 2x denne....
rybkaa
27. dec 2013
No kočky, bola som dnes na to čistenie, tak som to zvládla celkom v pohode až priam hrdinsky. Vôbec som sa nebála, ani nebola v strese, žiadne nervy, šla som úplne s kľudom a prehľadom, v podstate som zmierená, že som sa vrátila z kratšej cesty, ktorá nebola správna a tak to proste malo byť. O deviatej ma urobili a o dvanástej som už pálila domov, bolesti len ako pri MS, trolinku špiním,čo je ale normálne. Dodali ste mi veľa sily, aby som to takto zvládla a ja vám za to ďakujem 🙂 Ono to ešte na mňa iste doľahne, ale bojujem s tým a snažím sa na to nemyslieť, ale viac myslieť dopredu, pozitívne a teším sa na ďalšie tehu, v ktorom už budem múdrejšia 🙂
lindush123
4. jan 2014
Caute bambulky, vsetko dobre v novom roku, nech sa splni ten nas spolocny sen a najdeme si vytuzene // 🙂 Dnes som 36 den po kyrete a prisiel menzes... je iny, ale nie je taky bolestivy, ak mnohe vraveli, priznaky som mala take iste, ako vzdy pred menzesom... no a po skonceni sup do CAR a ideme na IVF... asi sa vam to zda skoro, ale mne to dr. odporucil, ze pri umelom sa moze ist hned po prvom cykle... drzim palceeky
rybkaa
9. jan 2014
@lindush123 podľa mňa to nie je skoro, keď sa na to cítiš pripravená, treba ísť do toho 🙂 Ja som po kyrete ešte len 14. deň, takže ešte len čakám na prvú MS o ďalších 14 dní (hádam dojde na čas 😃 ) a potom ešte asi počkám jeden - dva cykly.... dr. mi tak odporučila, no ale idem budúci týždeň na kontrolu a po výsledky z histologie, tak sa uvidí podľa toho. Ale už sa neviem dočkať snažilkovania 🙂 Všetkým vám držím palce, aby ste čo najskôr mali // 🙂
viera84
20. jan 2014
Ahojte, po dlhsej odmlke som tu nazrela. Dievcence dostali ste uz niektora prvu mrchu po kyrete? Chcem sa opytat aka bola ci taka ako vzdy alebo ina. Niekde som citala, ze je bolestivejsia a silnejsia. A este pri prvej po kyrete si mozem dat tampon alebo musim vlozku. Dik za info ak tu este niektore nakukate 🙂
rybkaa
21. jan 2014
@viera84 ahoj, ja som ešte nemala, som dnes 26 DC po kyrete, dr. mi povedala, že MS môže dôjsť prvá aj o 4-6 týždňov, tak čakám....a ty ako? už si ju mala?
zsuzsuka
21. jan 2014
@viera84 ahojky, mrcha je klasicka, nie je bolestivejsia, len ja som bola asi dva cykly za sebou neskutocne podrazdena, ale to len prve dva dni, co som nikdy predtym nebyvala..mozes ju mat klasicku ako mavas, ale aj slabsiu len take par dnove spinenie..a kludne si daj tampon..to s tym nic nema...
wenka25
21. jan 2014
@viera84 ahoj,ja som dostala prvu po kyrete po 6tyzdnoch....dalsiu uz načas po 30 dnoch ale tretia zasa po 6 tyzdnoch....a byvaju menej bolestivejšie ako som mala predtým...a tampon si radsej nedavaj,nahodou aby si si nejaky infekt nezaniesla.ani kupat by sa nemalo,len sprchovat tych 6 tyzdnov.
zsuzsuka
21. jan 2014
@viera84 joj ano ano ako pise wenka25..nekupat..toto mi bolo tiez prizvukovane..
viera84
21. jan 2014
@rybkaa ahoj, nie este som nemala cakam. Som od kyretu 37 dni. Neviem sa dockat snazilkovania, videla som ze aj ty (citala som hore). Ja planujem pockat tuto mrchu. Dalsiu to nebudem silit ale chranit sa nebudem, ani sledovat ovulku, len priblizne v strede predpokladaneho cyklu sa budem chranit. A po druhej mrche pojdem na to ostro. Na toto tehu sme cakali 8 mesiacov, kazdy mesiac sledovana ovulka testami. Preto ratam, ze prvy mesiac to nevyjde.

@zsuzsuka
@wenka25 dakujem za info babenky, len sa sprchujem ale pytam sa hlavne koli tej bolesti a tamponu, kedze buduci tyzden by malo byt 6 tyzden od kyretu, je tu moznost ze by mrcha prisla a idem na cely tyzden mimo domu a tiez tam pojdem aj na ples tak ci si ho mozem dat a ci nebudu desne bolesti, aby som vedela co cakat. Takze cez tyzden budem pouzivat radsej vlozky a tampon len na ples ak mrcha pride.

Este raz dakujem za info.

Začni písať odpoveď...

Odošli