Priberanie v 11. týždni

st_277
5. jan 2021

Ahojte, som v 11tt a hrozne mi narastlo brucho. Viete mi napisat svoje skusenosti, kedy Vam zacalo rast brusko? Akoze v 11tt zvyknu byt zeny este ploche, ze nic nevidno.
Ale teraz neviem ci som mohla tak pribrať, alebo už začína vykukat brusko? Celkovo som ani predtym nebola chuda, ale nebola som ani žiadna vorvaň 😁 Ale ak to takto pôjde ďalej do pôrodu, tak to bude strašné. Nejem vobec nejako extra vela ani chute nemám, len citim ze zaludok mi pomaly trávi a k tomu mám sedave zamestnanie. Na prechadzky chodim skoro kazdy den na pol hodinku- hodinku ale asi to je málo. Chcela by som sa udrzat aspon troska fit pocas tehotenstva nech nepriberiem 30kg, dajte prosim tipy...(nebojte dietami sa trapit urcite nebudem) vsetko s mierou

bagre
5. jan 2021

nemôžeš sa porovnávať s ostatnými /sú ženy čo v 8.mesiaci na nich ledva badať, že čakajú dieťa/. Koľko si pribrala vieš zistiť podľa váhy, proporcionálne to samozrejme nemusí byť tak ako na váhe = možno máš + 2 kilá, ale opticky to môže vyzerať na viac. Treba jesť rozumne, aktivitu mať takú na akú sa cítiš a hotovo. ja som vždy pribrala len okolo 10 kg /vrátane dieťaťa/ , to že to po pôrode nešlo dole je už iná vec..

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
5. jan 2021

pri jednej dcére som začala priberať skoršie ako pri predch. tehu - nemala som pri dcére vôbec nevolnosti, ale po určitom čase - pred koncom tehu - som začala chudnäť ..konečný výsledok - +13 kg.... Takže môžeš aj ty podobne to tak mať...

c_est_la_vie
5. jan 2021

V tehotenstve sa neodporúča začínať chodiť do posilky. Zarad dlhé prechádzky a tehotenskú jógu ( YouTube/ FITSHAKER).

raddkka
5. jan 2021

Ja som v tom období nepribrala ani gram, začala som na váhe priberať až okolo 14 týždňa, ale bruško už pekne vykúkalo. Aj kamarátka si všimla, keď bola so mnou na skúške šiat, keď som sa prezliekala, že už ho vidno. Ale v oblečení to nebolo vôbec vidieť. Inak teraz som v 35 tt a pribrala som 9 kíl. Nijako som sa neobmedzoval, aj chipsy som zožrala a aj čokoládu celú neraz. Asi to len netreba riešiť. Priberieš koľko potrebuješ

elenita
11. jan 2021

@st_277 Ahoj, a kolke je to tehotenstvo?

st_277
autor
11. jan 2021

@elenita Ahoj, prvé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre