Prsia v tehotenstve

ella238
12. dec 2022

Ahojte, chcela by som sa oýtať, nakoľko som tehotná prvý krát. Ako ste to mali s prsiami? 5 týždňov som ich mala napučané a dnes zrazu normálne akurát čo má trochu bolia. Je to normálne? Snažila som sa to nájsť v článkoch ale nič som nenašla.
Ďakujem

noami12
12. dec 2022

@ella238 áno je to normálne v prvom tehotenstve a aj teraz som to tak mam 🙂

ella238
autor
12. dec 2022

@noami12 ďakujem. Čítala som že to je individuálne, len popravde som sa aj zľakla že či sa niečo nepokazilo 🤷‍♀️ mám zo všetkého strach, nakoľko je to pre mna nové

martinka13
13. dec 2022

Je to normálne. Tiež som to tak mala

leuska1991
13. dec 2022

@ella238 mňa vôbec neboleli. Upokojim ťa ani raz a to som bola už 4krat tehotná 🤭

ella238
autor
13. dec 2022

@leuska1991 ak sa môžem opýtať, mám sa báť tých prvých 12 týždňov? Kedy ste to povedali rodine? Čakali ste alebo hneď? Ja sa tak veľmi teším lebo nám sa nedarilo 15 rokov a teraz z ničoho nič bum. Normálne až tomu neverím. Neviem či to je naozaj alebo iba nejaký omyl 😂🤷‍♀️

leuska1991
13. dec 2022

@ella238 ja by som čakala tých 12tyzdnov. A veľmi gratulujem,jooj 15rokov je veľmi dlhá doba. Mali ste zdravotné problémy,že sa nedarilo?to je radosť ❤️❤️❤️ o to väčšia,že ste už ani nedúfali

noami12
13. dec 2022

@ella238 aj ja by som čakala tých 12 týždňov ale nevydržala som, snažili sme sa sidce len 2 roky ale radosť veľká našťastie všetko dobre dopadlo a teraz pri druhom už strach nemám až taky keďže už viem čo je normálne a co nie, ale pri prvom som chodila aj na pohotovosť keď som si nebola istá 😀 držím palce, ja som teraz v 12tt

ella238
autor
13. dec 2022

@leuska1991ďakujem krásne ❤️🙏🏻 manžel mal problém so spermiami, v july sme boli objednaný na kliniku že začneme s hormonálnou prípravou na oplodnenie, no týždeň pred termínom sme dostali covid. Takze celé sa to zrušilo a dalo sa až v septembri, lenže sme sa dohodli že to necháme na budúci rok, lebo v zime na to nebudeme mat peniaze. Teraz som mala skúšky v škole taká som bola nervózna, tak som myslela že zo stresu mi meškajú, lenže prsia 3tyzdne veľké, boľavé, tak vravím že no nič pôjdem k lekárovi lebo som začala mat špinenie tak či náhodou niečo nemám nejaký problém a ešte aj preventivku si spravím lebo mi prišla sms zo zdravotnej že mám si spravit preventivku. No a prídem tam pýtal sa má že mi sme riešili aj bábätko že? A ja že áno ale mali sme covid a bla bla, vzal mi kultiváciu z krčka a vraví poďte pozrieme. A ležím klebetím vraví doktor že tu máte sliznicu čo sa nechce odtrhnúť tak po chvíli pozriem a pýtam sa čo s tým treba robiť a on že no neviem či nebudete otvárať šampanské 🥳🤦‍♀️ normálne som nechápala. Tak spravili test bol pozitívny vzali mi krv že mi zavolajú a na další deň vola sestricka už ráno o 8:00 že je to tam 😍❤️🙏🏻 normálne nechápeme. Sci-fi
Veľmi sa tešíme no aj sa bojíme a príde mi to také že ani nechcem veriť. Budúci týždeň idem na prvé sono

ella238
autor
13. dec 2022

@noami12 nebála si sa? Mamina má teraz narodeniny a idu aj Vianoce, chcela by som ich potešiť. Možno že ani nebudú veriť 🤷‍♀️ Gratulujem 🥳❤️ ja som v 7tt. Všetko mi ide pomaly, neviem čo mám robiť. Normálne nekonecno, čas sa mi zastavil, ráno vstávam už o 7, minule 6:20 inokedy som vystavali do 10:00 teraz neviem ani spať 😂 už sa neviem dočkať. Možno ešte aj u psychiatra z toho skončím 😂🤷‍♀️🤦‍♀️

noami12
13. dec 2022

@ella238 bála som sa aj ale naozaj to bolo pre mňa také radostné ze už som nevydržala a teraz 2x zasa 😀 ale ako som jej to povedala tak povedala sama ze sa jej aj tak zdalo 😀 chcela som to povedať tiež našim až k Vianociam ale to už by bolo pre mňa strašne dlhé čakanie 😀 a už aj tak je to v tom druhom na mne trošku vidieť a potrebovala som aj tak strážiť keď chodím na poradne čiže mne sa to moc tajiť druhý x ani nedalo 😀 aj mne v prvom tehotenstve išli dní strašne pomalí co som sa nevedela dočkať, no teraz už pri malej mi idú strašne rýchlo že už asi za týždeň rodim 🤣🤣🤣 gratulujem ti a držím palce nech všetko dobre dopadne ❤️ ja inak tiež teraz stávam skoro, aj keď dcérka je spáč ale v tehotenstve ten spánok mam taky krehký že sa budím už úplne na všetko v noci 😀

petruska173
14. dec 2022

@ella238 aj ja som v 7tt 😍 mala som jeden potrat, a teraz som to povedala len partnerovi a mame. Už mám aj prvé sono a najradšej by som to vykricala do sveta ale ten strach je väčší. Držím to v tajnosti, ešte možno na Vianoce to povieme priatelovym rodičom, lebo by to bolo úplne prvé dieťa v celej rodine. Inak budeme čakať do ukončeného prvého trimestra 🙂
Inak tiež to mám tak že skoro ráno sa zobúdzam, niekedy aj v noci. Vraj to spôsobujú hormóny.

ella238
autor
14. dec 2022

@petruska173 jej super to má teší 😍 koľko máš rokov? Ja mám 35 a veľmi sa bojím, či sa niečo nestane, najskôr že riziko je do 12tt ale to môže byt vlastne hocikedy, čiže to celých 9 mesiacov je také riziko. U nám už majú vnúčatká ale v podstate všetci čakajú lebo vedia že chceme a nedá sa. Mamina má dnes narodeniny a už mi vravela že kúpila šampanské že si dáme 😂 no len to ešte nevie že ja si nedám 😂🤦‍♀️🤷‍♀️ neviem čo vymyslim

leuska1991
14. dec 2022

@petruska173 môžem sa spýtať koľko po potrate si (ste ) otehotneli?ja som mala pred mesiacom. Teraz mi mešká,ale testy negatívne. Len hnedý výtok.

petruska173
15. dec 2022

@leuska1991 ja som otehotnela presne po roku s výnimkou pár dní. Ale asi prvé tri mesiace po potrate som mala rozhadzanu ms, chodila mi niekedy aj na 40 deň. Ale potom sa to všetko upravilo cyklus zostal pravidelný. Len nedá sa na to zabudnúť a mne osobne to stále hrmi v hlave, stále mám obrovský strach či všetko dobré dopadne.
Držím palce pri ďalšom tehotenstve 🤞

petruska173
15. dec 2022

@ella238 ja mám 28 takže už to stíham v posledných chvíľach. Áno najväčšie riziko je prvý trimester ale čo som čítala tak v druhom trimestri riziko podstatne klesne. Ale strach zostane už navždy. Ja som po vyšetrení tak 15 minút pokojná a potom zase rozmýšľam jak to prežijem do poradne 😀 ako nakoniec dopadla oslava? Vyhovorila si sa? Alebo si zvolila menšie klamstvo? Myslím že ak ide o mamu tak dá sa diskrétne povedať čo je vo veci, aj ja som to tak urobila a tatovi to povieme na Vianoce.
A čo hovorí lekár? Dala si sa pre istotu na rizikové?

ella238
autor
18. dec 2022

@petruska173 oslavu sme mali až včera 🙂 mamina mi naliala likér tak som si dala iba na jazyk a povedala som ocinovi nech to vypije lebo že mi je zle. K lekárovi idem v utorok tak som zvedavá, to bude prvá návšteva od kedy mi povedal že asi budeme otvárať šampanské. Na Vianoce sa to chystáme povedať rodičom. Som zvedavá na tie reakcie 😍 býva mi dosť často zle, uvidím čo povie lekár ale chvála bohu som szčo takze nemusím chodit do práce. Prsia mám ako po zákroku 😂 pevné a ani sa nepohnú keď idem po schodoch 😂 žalúdok mam často ako na vode je to dosť nepríjemné, býva mi zima a hlava sa mi točí. Dúfam že všetko pôjde ako má bez komplikácií 🤞🙏🏻 keď už to takto nečakane prišlo, ani neviem či som v 35. pripravená, také myšlienky mi chodia hlavou, že až nechápem. Tebe ako býva? Držím ti palce nech to ide všetko bez komplikácií ❤️

petruska173
20. dec 2022

@ella238 ako dopadla kontrola? Už muselo byť krásne všetko vidno 🥰 myslím že každý ženu postrehnu také myšlienky či je pripravená ale sú to len zblaznene hormóny 😂 sme ženy, sme pripravené mať detičky 😊 ja mám poradňu vo štvrtok a teda cítim sa maximálne ne- tehotná. Nie je mi zle, nie je mi nič. Až na 5 týždňov vynechanu menštruáciu nemám žiadne príznaky 🤷🏻‍♀️ každý deň čakám kedy to už aj na mňa dôjde a nič.
My tiež čakáme na Vianoce kedy to povieme najbližšej rodine, inak budeme čakať až do konca prvého trimestra. Už mám vytlačené aj snímky zo sona 😍

ella238
autor
21. dec 2022

@petruska173 Ahoj, včera u lekára, skúšal najskôr sono cez brucho, no nebolo nič vidno, takze išiel zo spodu a nič, je to ešte malé a nieje tam ešte srdiečko. Mám strach či je všetko v poriadku, hneď sa má pýtal či som nekrvácala ale nie. Tak povedal že mám prísť o dva týždne po novom roku. Veľmi sa bojím. Neviem čo sa deje, predsa je to po 15 rokoch. Neviem som na nervy z toho. Povedal že nemám nikomu nic ešte hovoriť.
Buď rada že ti nebýva zle 🙂 potom keď to príde budú ti tie dni chýbať. Držím palce a daj vedieť ako si dopadla😍 držím palce

petruska173
21. dec 2022

@ella238 netreba robiť stres neboj nič záleží aj kedy prišlo k oplodneniu a taktiež od citlivosti prístrojov. Čítala som že niektoré ženy mali akciu srdiečka až v 10tt. Dávaš si aj nejaké vitamíny?

ella238
autor
21. dec 2022

@petruska173 áno, kúpila som si magnezium, femibion a lekár mi predpísal duphaston a progestanelle. Dosť sa bojím lebo som kadečo čítala, tak hádam bude všetko Ok, no vravím si že všetko je a bude tak ako má byt. Sú veci s ktorými nič nespravím. Počkám tie dva týždne a budem múdrejšia.

petruska173
22. dec 2022

@ella238 progestanelle je veľmi dobrý aj ja som ho mala a ešte mám posledné tabletky.
Ja som už doma od lekára a dozvedela som sa že som otehotnela 7 dní po ovu 🙈 nechápem ako je to možné. Takže som teraz mala byť 9tt ale som 8tt a dostala som už aj knižku. A aby to nebolo málo aj pokutu za parkovanie 😂

ella238
autor
22. dec 2022

@petruska173 ahoj, super gratulujem ❤️🥳 teším sa s tebou. Ja si myslím že sa niečo stále, cítim to tak. Predtým keď som si dávala tabletky tak som to tam mala celé opuchnuté. Teraz to je uz iné, také voľnejšie. A mám aj taký pocit neviem prečo. Už mi nieje ani zle ale veľmi som nervózna, nepokojná. Uvidím v january ale nejak to tak beriem že je to za mnou 🤷‍♀️ kiež by som sa mýlila. Dám ti potom vedieť v january že čo. Drž sa a užite si sviatky 😘❄️🎅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre