Prvá kontrola u gynekológa v tehotenstve

katuska93
20. dec 2018

Ahojte žienky,
dnes som bola na prvej kontrole, som 6tt+0. Mám z toho ale zmiešané pocity... Ako to prebiehalo u vás? My sme prišli aj s mužom, chcel ísť dovnútra, no sestrička ho zastavila, že najprv bude rozhovor a potom možno môže ísť dnu. Rozhovor ale pozostával z jedinej otázky (kedy bola naposledy menštruácia) a potom šup-šup rýchlo sono, obraz mi ukázala asi na pol minúty. Muž nakoniec vnútri nebol.
To je fakt všetko? Asi som od toho čakala viac, nepýtala sa ma na príznaky, nedohodli sme si žiadne ďalšie vyšetrenia, nič ohľadom výživy a vitamínov (len že nemám chodiť medzi chorých a jesť surové mäso, ale to vie každý), nepovedala mi, aké je bábätko veľké, iba že to plus mínus veľkostne sedí... Keď som sa opýtala, či teda aspoň nabudúce uvidím srdiečko, tak vraj však tam bolo... Mám prísť o mesiac na kontrolu, inak nič. Fakt to takto má byť? Ako to, že iné ženy poznajú svoju hladinu HCG, odhadovaný vek bábätka podľa ultrazvuku a iné podrobnosti? To si treba vyžiadať navyše? Mám v tom zmätok, vďaka za každú odpoveď (čím podrobnejšie, tým lepšie) 🙂

lucyluv
30. dec 2018

Podla mna si mala trosku prehnane ocakavania 🙂 je to uplne v poriadku, ako sa spravali podla toho co pises 🙂 ja som sa v 6tt opytala gyndosa, ze aku literaturu mi odporuca, kukal na mna ako puk, ci mi sibe :D pockaj na dalsie prehliadky, ono je to predsa len 6tt, tehotenstvo je este krehke, ak to mozem tak nazvat. Ak ti aj tak nesadne pristup Dr, chod inemu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre