Prvykrát som dostala herpes v tehotenstve

wiwihc
14. aug 2018

Ahoj baby, chcem sa spytat ci niektora z vas ma skusenost s herpesom v 4 - 5 tyzdni.
Vo stvrtok som si robila tehot test a vysiel pozitivny, v piatok rano sa mi urobil herpes na pere. Najhorsie je, ze herpes som nikdy pred tym nemala. Dnes som bola u lekarky, uvidime v piatok ci v krvi sa zvysi hladina zenskeho hormonu.
Prosim, piste mi iba dievcata so skusenestou priamo na tyzdne ktore sa pytam. Prosim nepiste mi rady. Dakujem !

anemone123
14. aug 2018

Ahoj, mne sa spravil herpes v tehotenstve okolo 10. tyzdna, tiez som ho nikdy predtym ani potom nemala. Nic mi na to nezaberalo, az Zovirax duo. Dali mi ho ako poslednu moznost, ale zabral rychlo a uz som s tym viac problem nemala. Aj tehotenstvo pokracovalo bez problemov.

liz_lemon
14. aug 2018

herpes na pere nic neznamena, ani ked si tehotna, nijako to teba ani dieta neohrozuje

wiwihc
autor
14. aug 2018

@liz_lemon raz som o plod uz prisla, ked som chytila horucky, hrdlo a plne usta aftov. Dnes ked som doktorke povedala ze mam zase herpes videla som ako sa zatvarila. Cize asi to plod ohrozit moze

zuzanka.zuzu
14. aug 2018

@wiwihc a nemyslíš si, že nervy z herpesu sú horšie než samotný herpes? :-/ neviem poradiť v situácii keď ho dostaneš prvý krát počas tehotenstva, ale ja som mala/mám úplne bežne asi od 15r. a nahodí sa hocikedy (či zima, či teplo), proste len musí prejsť (ja som vtedy neužívala nič, len som čakala)... v čom by ten na pere mal akože ublížiť bábätku?

karmela
14. aug 2018

@wiwihc mala som herpes v tehu pri prvej dcére asi v 8-10tt aby nestačil jeden vyšli mi 3 naraz na pere.😝Dr mi povedala že oslabená imunita alebo vnútorná horúčka dala som si naplaste a prešlo to ani malej nič nebolo.

karmela
14. aug 2018

@wiwihc herpes vadí keď je novorodenec na svete a vtedy je to pre bábätka nebezpečne keby ho dostalo tiež

drobcek26l
14. aug 2018

Ja som mala herpes pod nosom cca v 7-8 týždni.
Dcérka sa narodila úplne zdravucka, krásna. V 2 mesiacoch úplne náhodne doktorka zistila ze ma 2mm ráštep makkeho podnebia. Nerobí jej to momentálne v ničím problém ani to vôbec nieje vidiet( ma 10mesiacov) no sme v sledovaní a je mozne ze ju budú operovať.

Nikto v rodine nikdy ráštep nemal a ked som pátrala po tom ako sa nám to mohlo stat, jedna z príčin bol herpes v tehotenstve. A ten som mala 🙁

No nechcem ta strašiť herpes dokonca 2 som mala aj v prvom tehu a syn je úplne zdravý. Verím ze to tak bude aj v tvojim prípade. Len sa zbytočne nesleduj a nestresuj bábätko je urcite viac vporiadku ked je maminka kludna

wiwihc
autor
14. aug 2018

@drobcek26l verim, ze tvoja dcerka na operaciu ist nebude musiet a nebude s tym mat ziadne problemy!
Viem, bojazliva som z dvovodu ze pri prvom tehu som dostala pllne usta aftov, horucky skoro 40tky. A teraz zase toto. Dakujem za reakciu!

drobcek26l
14. aug 2018

@wiwihc Dakujem aj ja, čakajú nas este 2 kontroly v BB a BA tam rozhodnú.

wiwihc
autor
14. aug 2018

@drobcek26l budem drzat prsteky!!!

pastelka99
14. aug 2018

@liz_lemon ale praveze ohrozuje, na herpesy si treba dávať pozor, je to infekčné ochorenie, čo je väčšia hrozba pre plod ako bakterialne ochorenie.

wiwihc
autor
14. aug 2018

@drobcek26l mozem sa este spytat ci si herpes pri synovi si mala po prvy krat v zivote alebo si mavala herpesy aj pred tehotenstvom.

zuzanka.zuzu
14. aug 2018

toto by aj mňa úprimne zaujímalo, lebo moje telo si už naň od 15r. nejako "zvyklo" a pokiaľ viem, tak herpes nie je prenosný na bábätko (okrem fyzického kontaktu už narodeného). že či tehotenské telo inak reaguje na prvý herpes a inak na pravidelný?

@pastelka99 a ako si vieš "dávať pozor" na herpesy? však to nejde, mne si prídu kedy chcú asi aj keby som pravidelne denne zjedla kilo citrónov ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre