Škodí viac zápal alebo lieky v 1. trimestri?

nefertitka
11. okt 2013

Ahojte, kedze v danych temach mi nikto neodpoveda, skusim sa spytat tu...som v 6tt, od zaciatku mam nejake zdravotne problemy...najprv, ked som nevedela, ze som tehu, tak som brala atb Ciphin na zapal mocovych ciest, potom, ked som uz vedela, ze som tehu, tak som ochorela od malej...viroza - kasel, sopel, hrdlo zapalene...to mi ako tak preslo a teraz mam od vcerajsej noci zapal stredneho ucha, nasadeny Zinnat...od zaciatku jemne spinim, ale to vraj moze aj nemusi znamenat problem. Na sone este pred tymto zapalom ucha bublinka pekne rastla. Na stredne ucho zial atb potrebujem, inak sa to vyliecit nepodari. Len teraz neviem, co si mysliet, na ORL mi povedali, ze takyto zapal plod neohrozi, ale ze mi nedaju atb, iba mi to prepichli. Gynekolog mi predpisal atb, ze sa to proste musi takto riesit, lebo nelieceny zapal je ovela horsi ako atb, ktore sa navyse v tehu predpisuju casto. On povedal, ze je to 50 na 50...Obvodna bola proti atb, no a potom som volala so svokrom, kt. nie je gynekolog, ale je tiez lekar a povedal, ze si mysli, ze vsetky tieto veci co prechadzam poskodzuju plod. Myslite, ze keby sa to poskodilo, ze to samo odide?Alebo ak tehu bude pokracovat, moze to byt aj tak poskodene?To by sa ale v 12tt dalo zistit z ultrazvuku, popripade z amio, ci?Je tu niekto taky, co ma alebo mal mozno podobne lieky ako ja v 1.trimestri, alebo podobnu virozu, zapal?Alebo viac veci nakopu ako ja? Ako to dopadlo?Neviem, preco sa mi to zrovna teraz vsetko tak nakopilo, uz som zufala, aj z toho ako sa citim fyzicky, aj psychicky. Ak dieta vydrzi, dokedy sa mam bat, ze sa to moze potrati?Budem vdacna za kazdy prispevok a nazor. Vdaka

samara9
11. okt 2013

@nefertitka nápodobne, tiež i povedali ze zapal tych mocl cicest keby sa neliecil by bolo pre babo este horsie ako toto atb, a podla dvoch gynekologov je to uplne bezpecne....
a keb ysa i dalo tak to neberem ale ten pocit ked sa nemôzete dva tyzdne vycikat lebo vas to tak pali ze by ste najradsj umreli....nechcem vediet keby sa to neliecilo aky by to malo priebeh.

kveta
11. okt 2013

@nefertitka Brno: prenatal.cz

nefertitka
autor
11. okt 2013

podla mna je lepsie najprv to dat skontrolovat a az potom konat...

nefertitka
autor
11. okt 2013

@kveta vdaka..

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 ja som to mala, ked som este nevedla, ze som tehu:( bolo to hrozne...a toto co mam teraz tiez..podla mna ani jedno ani druhe by sa samo nevyliecilo, resp. bez atb

samara9
11. okt 2013

@nefertitka ja som hned povedala ze som si test robila ze som tehu a dali mi zinnat.....stym,ze to neskodi dietatu a je horsie pren zapal neliecit ako brat atb...

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 ved mna tie lieky az tak nestvu ako samotny zapal

samara9
11. okt 2013

@nefertitka jo ja som sa nastvala na svoju obvodnu lebo zobere moc a ze tam nic palene neskutocne) a gynekologicka vola do labaku a moc pozitivny ne vela bakterii, dal ami lieky a ja jej verim..preslo mi to citim sa lepsie a je to ok len ich mam dobra aby sa to riadne preliecilo

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 ano, treba to cele dobrat...ja mam este aj lokalne atb do ucha...fuj ako sa toho bojim zas, ked mi to tm muz nakvapka, tak to rozboli ako cert..tak uz sa psychicky pripravujem navecer

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 ta obvodna je tela 😝

samara9
11. okt 2013

@nefertitka ja som zobrala jedno, preslo mi to a sla som na kontorlu k obvodnej a ked mi stalacala nad mechurom tak bolest a skonstatovala ze to nieje doliecene a ze to dietatu môze v buducnosti ublizit, tak mi predpisala este jedno balenie, kedze jej enverim overila som si to u gynekologa a ten ze je to ok......takze pohoda 🙂

samara9
11. okt 2013

@nefertitka je blbá akoze riadne... 😀 😠

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 a tehu v pohode?ja spinim trosku, ale to som spinila aj pred zapalom..lekar pozeral bublinu a rastla predtym, tak snad bude vsetko dobre...potom sa asi zavriem doma na celu zimu a nikam nepojdem 😝 ...lebo uz toho akurat tak stacilo:P...srandujem, ale zas to budu vlacit domov manzel a dcera...
a nechcem bagatelizovat, ale moja kamoska ma sestru fetacku a naozaj ma dve zdrave deti...chlapec ma uz 9 rokov...keby som nepoznala, ani neverim...ja viem, ze k tomuto sa neda prirovnavat, len chcem poukazat na to, ze i taketo pripady sa mozu stat, ale zas na druhej strane, zakon schvalnosti je zakon schvalnosti...ta co je cele tehu zdrava a dava si pozor, moze mat postihnute dieta a naopak...

samara9
11. okt 2013

@nefertitka máš pravdu moje kamosky pili aj fajcili a deti zdrave, ja som vysadila aj cigarety aj alkohol, iba som si nealko pivo dala aby sa mi odgrglo ked som sa fajne najedla :D
tehu? boal som na krvy u obvodnej a objednala ma na 12.11 a som v siedmom tyzdni inak neviem nic viac.
nespinim, nemam krce, bolesti nic.....se tam citim take stahy zvlastne a to sa vraj maternica roztahuje..inak pohoda, nieje mi zle, vsetko mi chuti.....nemam ziadny problem...

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 a tie lieky ako znasas?mna zacal dnes boliet zaludok, len neviem ci z nich, ci z tehu, ci z coho...ale vraj sa dobre zvykne tento liek znasat

samara9
11. okt 2013

@nefertitka mne nic nieje, ja som zacala stresovat az ked som si precitala tu co tu pisala jedna holka ze to na potrat je lepsie ist ci co ..ma skoro odvalilo, ze to co.
nic mi nerobia a ni neviem ze ich beriem.....

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 mna to odrovnalo, ked mi to lekar povedal aj

samara9
11. okt 2013

kamoska mala pocas tehu tale problemy a mi povedala, ze oni ta budu strasit vsetkym ..urcitym spôsobom sa chrania ze ak by bol pruser aby neoblo na nich ze daco nepovedali...
povedal ti to gynekolog?

skeptik
11. okt 2013

@samara9
@nefertitka ja chapem, ze ste tehotne, ale taketo "informacie" treba brat s rezervou. O potrate sa uvazuje po konzumacii liekov kategorie X, po ktorych trebars 50% deti nema vyvinute trebars koncatiny, u liekov kategorie B neboli DOTERAZ preukazane teratogenne ucinky, preto su v kategorii B. V kategorii A (pre ilustraciu) su tak akurat vitaminy. https://en.wikipedia.org/wiki/Pregnancy_category

samara9
11. okt 2013

@skeptik ako vies ze ZINNAT je v kategorii B....asi sa blbo pytam

samara9
11. okt 2013

@nefertitka ja som volaala teraz kamoske gynekologicke a pytam sa jej môze ten zinnat uskodit dietatu alebo spôsobit potrat a jej dopoved : nie, nemal by.

samara9
11. okt 2013

@nefertitka a este mi povedala,ze je skrô by mohol zapal spôsobit potrat nez ten liek..

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 tak snad ho ten zapal nesposobi,...hadam bol zachyteny vcas u oboch;)budeme si drzat palce;)

nefertitka
autor
11. okt 2013
nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 nie nepovedal mi to gynekolog, povedal mi to lekar z rodiny...hm

samara9
11. okt 2013

@nefertitka u mna neviem ci bol dost skoro...ak ovravim tvralo to tyzden a pila som urologicke caje tri dni dobre potom zle zas dobre zas zle az som sla ku obvodnej...a podla tej bol moc ok...keby som nesla ku gynekologicke by som nemala ziadne a nechcem ani vediet co by to spôsobilo...

samara9
11. okt 2013

@nefertitka ja sa drzim nazora iba gynekologa co sa tyka babatka....
a neverim moc obvodnym..lebo oni su zamerany na vsetko a dokopy neviedia nic o ziadnej casti tela..teda nechcem vsetkych odsudzovat ale ta co mam ja je taka........

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 ja som bola pred tymto zapalom ucha prechladnuta, ale nemala som teploty, iba kasel, sopel, hdlo ma bolelo...nic som na to neuzivala, nebolo viacmenej ani treba...teda iba sirup Sinupret...ten mi odporucila obvodna,odporucila mi aj bioparox do krku, ale v lekarni ma, teda manzela, ked mi to siel vybrat uplne vystrasili, nech to preboha neberiem...nech radsej cajikujem, keby som si ho striekala, mozno by som predisla tomuto, co mam teraz

nefertitka
autor
11. okt 2013

@samara9 tiez sa riadim gynekologom...prsia ta bolia?mna dnes nejak menej, ale asi to ucho to prebija

samara9
11. okt 2013

@nefertitka to bol prvy znak jak som prisa ze som tehu mna nikdy neboleli a strasne mi stmavli bradavky...a zacali ma strasne boliet..ale posledne dva dni nebolia..........znamena to daco zle?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre