Som v 10. týždni a býva mi zle

hviezdickka
20. nov 2015

Ahojte 🙂 Ospravedlnujem sa, ak tu tato tema uz je. Chcem sa s Vami poradit ohladom nevolnosti v tehotenstve. Momentalne som v 10.tyzdni a uz mesiac jem len suche pecivo, akonahle zjem nieco ine je mi strasne zle, pripadne to vyvraciam. Spim cca 18 hod denne a asi 3 hodiny len lezim na posteli alebo gauci. Este aj ked sedim na stolicke je mi zle. Tie zvysne tri hodiny sa snazim aspon trochu najest toho sucheho peciva, pripadne upratat byt. Nie som schopna ist nakupit, navarit. Vsetko robim s manzelom, v poslednej dobe uz robi vsetko sam. Ked vojdem do kuchyne napina ma, nedokazem tam vydrzat. Vecne mi tam nieco smrdi. Gynekologicka mi povedala, ze je to v poriadku aj na nete som to citala. Taktiez mi gynekologicka dala vitaminy, ktore mam uzivat pocas celeho tehotenstva. Nemam rada cokolvek v tabletkach, avsak kedze jem suche pecivo (za cely den zjem asi tak 1/2 velkej bagety, nic viac len pijem vodu so sirupom), tak do seba ziadne vitaminy nedostavam. A teda neviem, ci tie vitaminy by som predsa len nemala uzivat. Nevraciam, len ked ma napne v kuchyni. Inak mam cely den pocit, ze mam zvratky az v krku. Niekedy ked to uz nevydrzim, tak si vyvolam zvracanie sama. Najhorsie to bolo vtedy, ked som zjedla nieco ine ako suche pecivo, napr. ciste uvarene cestoviny alebo strudlu. Z tej strudle ma konkretne tak prehnalo, ze som myslela, ze to neprezijem. Uz neviem, co mam so sebou robit, som uplne neschopna. Viem, ze sa treba aj premahat. To sa vsak neda. Mam problem sem napisat aj tento prispevok. Vstala som pred 47 min. a potrebujem si ist akutne znova lahnut. Naozaj musim takto (ne)fungovat az kym to neprejde? Neexistuje nic, co by mi pomohlo? Nejaka posledna nadej? Dakujem Vam !!!

dorotka202
20. nov 2015

Mala by si sa o tom porozpravat so svojim lekarom,gynekologom ku ktoremu chodis.ak je to naozaj zle,on ti moze predpisat lieky na nevolnost.vitaminy skus nejake z lekarne.je tam siroky vyber vitaminovych doplnkov pre tehotne.a to ako sa citis dobre poznam.len s tym rozdielom ze ja som mala dvoch chlapcov doma,lebo boli prazdniny a vracala som cele tri mesiace.zle mi bolo v kuse,aj v noci.ledva som zila.teda ked teraz na to spominam, tak skor nezila.ale prezila som,dcerka uz bude mat dva roky .takze hlavu hore.a vydrzat a mysliet len nato,ze to raz prejde a bude dobre.na internete mas kopec rad co jest,co nejest,ako si pomoct pri tehotenskych nevolnostiach.ja som vyskusala skoro vsetko,ale ziaden zazrak sa nekonal.muselo to prejst same.asi tak v piatom mesiaci.tak vela sil,optimizmu a potom radosti z babatka.

jana_eyre
20. nov 2015

no nevolnost aj silna je na zaciatku tehotenstva naozaj normalna.. mne tak byvalo zle pri prvomm aj som zvracala - asi tak do 13tt, mozno dlhsie, potom to same prestalo.. pri druhej mi uz bolo len tazko, najma ked som musela krmit starsieho - doteraz ked citim mixovanu mrkvu s jablkom, tak mi je zle.. 😀

skusala som aj zazvor /vraj je dobry na nevolnost/, zazvorove lizatka a jedine co som dosiahla je, ze nemozem ani citit zazvor 😀 😀

skus par trikov co vygooglis, inak treba pockat kedy to prejde.. tie vitaminy by si naozaj mala, lebo teraz to potrebujes a ked do seba nedostanes nic ine - tak aspon v takej forme.. skus ich rozpustit v troske vody a tak vypit..

zimmi1
20. nov 2015

@hviezdickka pri prvom tehotenstve mi byvalo rovnako zle, iba som nepotrebovala tolko spat..tiez som jedla len kadejake suchare, zle mi bolo aj z vody, trosku mi poamhalo naplanovat si jedenie tak, aby som nezecala citit hlad- ten moje nevolnosti este znasoboval, cize kazdu chvilu nieo male zobnut- ale tiez to nebol vseliek, len ma napinalo trocha menej 🙂- preslo ma to zo dna na den v 14tom tyzdni.

pri druhom tehu mi az tak zle nebyvalo, ale proti napinaniu mi pomahali zazvorove a mentolove cukriky- teraz mi nevolnosti presli v 15tt, tiez zo dna na den 🙂

tak vydrz, o chvilu budes ok 😉

womankc
20. nov 2015

@hviezdickka aj ja som mávala veľké nevoľnosti , iba pri synovi mi nebolo zle , ale pri dievčatách som trpela ........ prvé teho som do konca 3. mesiaca mala silné nevoľnosti, najprv som stále cítila hnilé mäso , v kuchyni to bolo utrpenie keď som dusila cibuľu a mäso to bol top ......... len som zbadala surové mäso a beh na wc. Aj káva mi smrdela ako ďas...... no a perlička , ako som prichádzala domov a otvorila dvere na dome a zacítili vôňu domu okamžite ma tak naplo, že som letela rovno , to som doteraz nepochopila .jesť som mohla len suché cestoviny, kyslé ovocie a zemiaky na pokyslo ...... a suché pečivo ..... dosť som vracala ...... poradili mi kvapky amara v lekárni a taký tobolky výťažok zo zázvoru, moc to ale nepomáhalo ....... potom to razom ustalo ................. pri poslednom tehu to bol pre mňa harcore ...... vracala som od piatej rána až do večera keď som si líhala do postele mala som normálne vrtulu .......... aj 10x denne ani len umyť zuby... mávala som také , že týždeň len suché zemiaky - po týždni mi prišlo z toho nevoľno a už som to viac nemohla , jeden týždeň som bola len na chlebe z rúry posolenom .......... naveľa naveľa mi predpísala lekárka torecan na nevoľnosti také čípky , bolo to o poznanie lepšie ..... schudla som 8 kíl , prešlo ma to až ukončeným 6. mesiacom - potom som to samozrejme dobehla všetko uživala som tehotenské vitamíny materna a potom ešte dáke z lekárne tie podľa trimestrov boli , tie boli fajn, z materny mi tiež bolo zle a teda nútila som sa do jedla ........ tiež som bola neskutočne unavená a prakticky do toho 6. mesiac som sa len plazila a stále som spala . ale ako to prišlo tak to aj odišlo.
Treba to len fakt vydržať inak ak by ste nejak rapídne schudla tak sa dá preliečiť infúziami ...... mne povedala dokyna , že ak schudnem ešte kilo idem do nemocnice. ale našťastie sa tak nestalo
ale to sú veci , čo treba proste prekonať a snažiť sa myseľ odpútať, ja ako som prestala vracať , zas som musela ležať .........
Vyzerala som asi tak, že muž raz jeden deň prišiel za mnou keď som ležala , to som bola asi v 5.mesiaci , že ak sa rozhodnem pre prerušenie , že mi nikdy nič nepovie.... taký z toho bol hotový, že aj takéto nereálne veci ho napadli , bol z toho nešťastný a teda prvé posledné čo som si spomenula zháňal a robil .........
Nebojte sa , ono to ustane a potom to bude zas na dlhšiu dobu veľmi príjemné obdobie . Len sa netreba v tom utápať a snažiť sa niečím zabaviť ..

tjaden
21. nov 2015

@hviezdickka ahoj, len to vydrž ono to prejde, mne o začalo v 8tt a zvracala som od rána do večera vkuse do16tt, vtedy akoby seklo z jedného dňa na druhý to prestalo, potom takmer nič len možno 2x do mesiaca a potom zase koncom tehu, no nezvracala som ale napínalo ma keď som jedla, takže som do seba skoro nič nedostala. Keď som zvracala prvé týždne tak to isté, niekedy som mala pocit, že si zvraciam vnútornosti veď ako môžem zvracať keď som nič nezjedla?? Samozrejme zvracania boli, aspoň mňa strašne bolelo brucho vyšla som spotena až vlasy mokre tak hneď spať....tlak 80/55 ledva som došla do kuchyni aj to ma motalo....a zvracala som z hocičoho napr. keď sa prepínali programy na tv. A to som chodila na vš...mne doktorka poradila zázvorové cukríky, dávala som si ich keď som šla do školy a vtedy to pomohlo. Potom prišli dni, keď som bola len na piškótach ale aj z nich som zvracala začala som zvracať aj z vody a dva dni som nejedla nič a nevedela som sa ani napiť prišli silné bolesti tak sme utekali na pohotovosť a žlčnik v ťahu. V nemocnici 1deň bez jedla a vody na druhý deň len vodu potom diety...ale dieťatko priberalo dobre 😉 nechápem odkiaľ zobralo jedlo...som sa smiala, že ma požiera z vnútra 😀 Neviem či mi to urobilo nejaký reflex alebo čo ale už som takmer rok a pol po pôrode a ak ráno okamžite niečo nezjem brutálne ma napína na zvracanie...Vydrž to raz to musí prejsť 😉

slnecnica174
21. nov 2015

@hviezdickka Moja skusenost. Od 6-12 tyzdna mi bolo tiez takto priserne zle. Schudla som 5 kil. Nic som poriadne nemohla jest. Kazdy den som pomaly chodila do obchodu a kupovala nove a nove suchare, z ktorych som si myslela, ze uz mi zle nebude😉 Najviac mi chutili "nezdrave veci", z ktorych som sa bola schopna aspon trochu najest, takze kusok pizze, jeden druh chipsov a este som si davala sem tam aj glg Coly. Tesila som sa vzdy na vecer, ze konecne skonci dalsi takyto "super" den a budem moct spat😉 Tabletky som samozrejme nebrala ziadne, nejedla som ani ovocie a zeleninu a podobne veci, to az neskor, ked uz som sa z tohto dostala. Mam totalne zdrave dieta. Drzim ti palce. Este vydrz, to prejde😉 Inac, teraz ma napada mne tusim hovorili, ze zazvor je dobry, ale u mna to nezaberalo.

petulda333
21. nov 2015

Ja som vracala od 7tt do 22tt asi 30krat denne a 10krat v noci...potom to prechadzalo postupne a uplne preslo cca v 27tt...mozes si dat predpisat cipky toreccan ale vies velmi v tehu by si lieky nemala brat...u mna bolo zle ak som sa hned nenajedla...takze vzdy som mala pri posteli jedlo a ked som sa zobudila zjedla som to..gynekolog ta moze dat do nemocky na infuzie...tie pomahaju tiez...ja som lezala dvakrat v ndmocnici a zabrali

hviezdickka
autor
26. nov 2015

dievcata dakujem vam velmi pekne 🙂 mrzi ma, ze ste na tom niektore boli/ste este horsie ako ja.. to som citala tiez na internete, ze niektore zeny velakrat pocas dna vracaju.. to musi byt vazne hrozne.. ja sa povraciam len niekedy 1-2x do tyzdna.. bud rano, hoci aj z vody alebo vecer... vecer si vsak vracanie vyvolam sama, lebo uz to nedokazem zniest... dnes idem ku gynekologicke tak uvidim, co mi povie.. zatial som na tom rovnako.. len mam pocit, ze som este viac unavena + mi ide prasknut hlava... ale aj to som citala, ze je normalne :D este raz vdaka! 🙂

womankc
26. nov 2015

@hviezdickka kúpte si magnézium a veľa tekutín, zmierni sa tá bolesť hlavy

hviezdickka
autor
1. dec 2015

no tak som bola u lekarky a povedala mi, ze mam nedostatok cervenych krviniek... to vysvetluje moje stavy, myslim si.. takze to magnezium budem naozaj potrebovat.. dakujem! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre