Som v 11. týždni a ešte som nepribrala. Je to v poriadku?

barbara088
3. jún 2013

ahojte babenky.som v 11tyzdni tehu.a este som anilg nepribrala.na zaciatku som mala 72kg a teraz mam 70....nechuti mi moc jest,ale snazim sa aspon co to do seba dostat...jem vela ovocia a hlavne mi chuti melon....maso sa mi totalne zhnusilo aj chleba....jem aj kyselinu listovu a magnezium 3 krat denne co mi lekar kazal...je to podla vas v poriadku mate skusenosti....pri 1 dietati narastok/18kg,pri druhom/25kg ...vopred dakujem

alka221
3. jún 2013

pokial lekar povie, ze dietatku sa dari, tak by som to neriesila. ja som za cele tehu pribrala iba 6 kg, ale neriesila som to..

brumka
3. jún 2013

ahoj ja som pri prvej pribrala 22kg mala som 80kg ked som rodila a teraz koncim a mam 60,5-61 kg co je do 7kg 🙂 uplne v poriadku

micicka
3. jún 2013

Ahoj, podla mna uplne ok, ved este si na zaciatku tehu, este mas dost casu na priberanie... ja som pri prvom pribrala 2kg a vsetko bolo ok, pri druhom 10kg 😉

suz2
3. jún 2013

ahoj, ja som tiež najprv 2 kg schudla a potom v nejakom 4 mesiaci som začala priberať...dokopy som pribrala 9 kg. Hlavne jedz, na čo máš chuť, pestrú a zdravú stravu...to, že si tehotná, nemusí nutne znamenať, že priberieš 20 kg. netreba jesť za dvoch, to je už dávno známe 😉

janinna11
3. jún 2013

Ahoj, bud rada, aspon potom nebudes musiet vela zhadzovat, ja si myslim, ze je tok ok a nic nezvycajne, kazde tehu je ine, menia sa aj chute, niektore zeny priberaju az okolo 5 mesiaca. Pokial nemas zdravotne problemy, tak si nad tym ani nelam hlavu... 🙂🙂 blahozelam k tehu 😀

gumidekmomo
3. jún 2013

ja som schudla prve 3 mesiace 7 kg a potom som tie iste kila aj pribrala ale postupne ..mne byvalo cele tehotenstvo zle ale babo rastlo tak myslim ze to nebude nic hrozne ved si estelen na zaciatku a samozrejme ze ked ti nechuti jest tak nemozes priberat neboj to dobehnes 🙂)a pokial je babo ok tak si nad tym enlam vobec hlavu 🙂

sense
3. jún 2013

pokial sa dietatku dari, tak je vsetko ok, ja som do 27tt pribrala len tri kila a do konca som to dosplhala na 14kg, nie kazda zena musi pribrat 20kg pocas tehu. A cim menej priberies, s tym ze sa dietatu dari, tym lahsie zhadzovat, mne sice ostali este 2kg ale som 6t po porode.

anshelia
3. jún 2013

ahoj, ja som váhu v tehu vôbec neriešila, pribrala som spolu 8 kg. pokial sa cítiš dobre, tak by som to neriešila, nie je nutné v tehu pribrať 20 kg. jedz čo ti chutí, ale nie za dvoch, ale 2x tak zdravo! 🙂

jaaty
3. jún 2013

ja síce len 1 dieťa - pribrala som 6,5 kg!!!!!, z toho dcérka vážila 4200 gr 🙂
... takže už z pôrodnice som odchádzala ľahšia ko pred tehotestvom 😉
.... mala som v brušku malú pásomníčku 😵

beruska.zuzanka
3. jún 2013

Úplná pohoda, ja som pri prvej dcére schudla 8,5 kg, na predtehu váhu som sa dostala až v 36tt a navrch som dala 2,5kg... bábo bolo celý čas v poriadku a mne tiež nič nechýbalo 🙂 Ono každé telo sa správa v určitých situáciách inak a nič netreba paušalizovať...

Teraz som v 27tt, zhodila som na začiatku nejakých 5,5kg, ešte stále ich nemám nazad, čiže som ani nič nepribrala... bábo je opäť úplne v poriadku a mne tiež nič nechýba...

Ani pri jednom tehu som nejak významne nevracala, len som zo začiatku trpela veľmi výrazným nechutenstvom a únavou z toho, že som bola slabá... teraz jem úplne normálne, ale neprepchávam sa, lebo sa mi nedá, nezmestí sa do mňa, ale jem všetko, na čo mám chuť a kedy mám chuť 😀

Ešte váhy pre porovnanie, prvé tehu som začínala na 75kg a končila na 77,5, z pôrodnice som odišla so 68kg... teraz som začala na niečo cez 79, momentálne mám 76, uvidíme, kde sa dostanem ešte 🙂

ewwa666
3. jún 2013

nemáš sa čoho báť ... koniec koncov sa to môže všetko ešte obrátiť ako u mna ... do 5 mesiaca prirastok 2 kg a pod 5mesiaca do teraz z ničoho nič (ha ha ha vieme každa z čoho to je , vela som začala jesť) +25 kg :D ale u každeho to je inak ale ak na začiatku schudneš je to normalne ... držim palce a prajem pekne tehotenstvo 😉 😉 😉

oskvarka
3. jún 2013

ja som v jedenástom týždni mala - 4 kg a to som ani nezvracala takže ziadna panika .. ešte priberieš dosť

lulaband
3. jún 2013

ja som za prve 4 mesiace schudla 5 kg bo som stale vracala a celkovo som pribrala len 9kg...a mam kamosku ktora mala v 9. mesiace o 3 kg menej ako na zaciatku tehotenstva a vsetko uplne ok

dai
3. jún 2013

to je v pohode, ja som tiez asi do 6teho mesiaca len chudla - nemala som ani ziadne brucho - az v 7mom mesiaci trosku vyskocilo - pribrala som za cele tehotenstvo asi 6kg a malinka bola v pohode - ja este vo vaecsej😉 po porode som bola chudsia ako pred otehotnenim😉

euka210
3. jún 2013

ja som bola v 16t u lekarka a vaha rovnaka ako na zaciatku. Ale brucho mam, malemu sa dari 🙂 Ked Ti je zle a nechuti, tak ani priberat nemozme 🙂 Ono sa to rozbehne. Aj pri prvom to tak bolo, ze nakoniec skoro 20kg.

zuzimia
3. jún 2013

Neries..pokial je inak vsetko OK. Mne s malou bolo tak zle, ze som za prve tri mesiace schudla 10 kil. Za zvysok tehu som sa len dosplhala na povodnu vahu a herecka mala skoro styri kila.

lucyfromuk
3. jún 2013

Ja som v 10 tt a mam o 4 kg menej ako pred tehu 🙂 Nechavam to na prirodu a ked mi bude chutit tak budem aj jest - zdravo samozrejme. Inak nema zmysel sa hned v prvom trimestri nasilu snazit o priberanie. Drobec si vyziada ked bude chciet 😉

lelika
3. jún 2013

Ja som tiež na začiatku tehu schudla a skoro do 6 mesiaca som moc nepriberala, až potom sa to rozbehlo, zastavila som sa na hranici plus 18kg 🙂 Po pôrode išlo všetko dole 😉

darinkazv
3. jún 2013

nestresuj sa 🙂 ja som pri prvom tehotenstve pribrala 4kg a to dcérka mala pri narodení 4020g, plus váha placenty, vody,... druhý deň po pôrode som mala o 5kg ešte menej, ako pred otehotnením. a pri druhej dcérke som za celé tehu nepribrala ani gram. za celé tehu som schudla 14kg 🙂 a dcérka mala pri narodení 3790g 🙂

andreasiskova3
16. júl 2013

Ja som v 10 tt a tiež som nepribrala a to čakám tretie . Začína ma chytať panika, tak som sa sem behla pozrieť ako sú na tom iné dievčatá. Som rada, že nie som sama 🙂

rybka009
16. júl 2013

Neboj sa nic vaha pojde hore. Ja som prve 3mesiace len chudla schudla som nejakych 6kil ale potom to slo hore a nabrala som do porodu 15.