Som v 24. týždni a ešte som nepribrala

lias3915
1. jan 2022

Ahojte žienky. Mám na vás takú otázku. Som v 24tt. Od začiatku tehotenstva som nepribrala ani kilo práve naopak schudla som 6kg. Tesne pred otehotnením som rapídne pribrala (14kg v priebehu 1-2mesiacov … pravdepodobne stres+nepravidelná strava+výkyv hormónov ). Moja otázka teda znie. Stalo sa to alebo deje aj niektorej z vás ? Bruško mám maličké. Znama čo je v 18tt má pomaly 2x take brucho ako ja. Malinká rastie ako z vody tabuľkovo je dokonca popredu pár dní. Gyndoš v tom problém nevidí ale nepoznám nikoho kto by počas tehotenstva chudol a nepriberal. Pred otehotnením som cvičila, teraz cvičím omnoho menej (viac menej len cviky na posilnenie panvoveho dna a cviky na uvoľnenie stuhnutého chrbta alebo svalov) jem pravidelne 3 krát denne primerane množstva medzi tým nejaká tá maskrta ovocie a podobne. Máte s tým nejaké skusenosti?

nevenka
1. jan 2022

Mne sa to stalo pri prvom tehotenstve, tiez som bola taka pribrata a potom mi nechutilo jest, tak som schudla. Do tehotenstva som isla s vahou 61 kg (vyska 152 cm), rodila som 70 kg, vsetko ok. Malicke brusko som mala a rodila som v 41tt., pri kojeni som schudla na 49 kg, potom som otehotnela, ked mal maly 12 mesiacov a rapidne som priberala, aj velke brusko, rodila som 75 kg. A pri tretom som mala tiez tak, dokonca aj 77kg to bolo. Ovela radsej mat mensie brusko, neboj, este mas do 40tt. casu na pribratie 😆. Ked je s babom vsetko ok, tak neries, lebo cim vacsie brusko, tym viac potom ovisnutej koze a tuku oatane. Pri prvom som z porodnice isla po 11 dnoch, a takmer bez brucha, kdezto po druhom a tretom, jojooooj...😅

bosorka2302
1. jan 2022

ano aj ja som chudla, bolo mi priserne zle, tak som za cele tehu pribrala 4 kg, vobec to nebol problem, po porode som mala menej kil ako pred otehotnenim. Potom do roka som pribrala zas, kedze maly bol na svete netlacil mi na zaludok tak zas mi chutilo

mamamasama
1. jan 2022

Ahoj. Moja mamina pocas tehotenstva schudla 4 kila, takze po porode mala nizsiu vahu ako pred otehotnenim. Ja som mala 4200g. Doteraz sa smeje, ze kiezby kazde jej tehotenstvo bolo take. Pri bratovi a sestre nabrala po 20kil.

tulipanicek
1. jan 2022

@lias3915 Nie je to problém, keď netrpis podvahou a bábätko sa vyvíja správne. Veľkosť bruska neurčuje, či je babo v poriadku.
Pred tehotenstvom som mala 55 kg, rodiť som išla s 54 kg. Môj gynekológ bol s tým ok, akurát na prijme sa má pýtali či som sa nepomýlila 😁

julie19
1. jan 2022

Jasne, je to ok, pokiaľ je bábätko v pohode tak nie o čom ;) … moja kamoska prevracala trištvrte tehotenstva, schudla 7 kg čo som zachytila naposledy, či to dobehla keď konečne prestala vracať to neviem, ale ona bola chudučka a drobná aj pred tehotenstvom a keď schudla a vypuklo jej len brucho vyzerala ako hladné africké deti😅🙈 ale dala to v pohode, malý sa narodil takmer 4kg a obaja sú zdraví takže je to OK ak v tom doktor nevidí problem

kiki68
1. jan 2022

Toto ocenis v 38tt, len sa neboj 😂 aspon nebudes ako slon dostipany vcelami. Tiez sa moze stat ze zo dna na den zacnes naberat vodu a kila pojdu hore za tyzden. V tomto je tehu total ruleta. Mimi ak pribera, tak je vsetko oki

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surama
1. jan 2022

@lias3915 Ahoj, ja som pribrala 8 kg a v nemocnici som nechala 11. Nemala som ziadne speci chute, skor sa mi ani velmi nechcelo jest. Mala som male brusko...v 6. mesiaci ani ludia nevedeli, ze som tehotna 😃 Az asi tak posledne 2 mesiace mi brusko narastlo, ale aj tak bolo take, ze kazdy hovoril, ze kde to nosim 😃 Maly mal skoro 5 kil, ked sa narodil 😃💪

elizabet173
1. jan 2022

@lias3915 ak lekár nevidí problém, tak sa nestresuj. Ja som tiež prvú polovicu tehotenstva len chudla, na fotografii, kde som v ôsmom miesiaci, si len málokto všimne, že som tam bola tehotná, dieťa malo takmer 4 kg. Susedka mala pri pôrode o 2 kg viacej, ako keď otehotnela a poznám pani, ktorá mala dokonca pri pôrode o nejaké to kilo menej, tá mala nevoľnosti počas celého tehotenstva, ešte aj počas pôrodu. Deti sú zdravé.

lienka.7
1. jan 2022

@lias3915 nemusíš vobec uz pribrat, resp.len minimálne. Ja som mala este 10kg navyše z predošlého tehu, a s druhou som pribrala len 5kg.

lias3915
autor
1. jan 2022

Ďakujem za odpovede Heh 😅 lebo už som si pripadala divná 😂 akože ten kto vie že som tehotná tak mi aj povie že už mi vidieť bruško ale napríklad keď stretneme známych ktorý nevedia že ako ďaleko vlastne sme tak sa len čudujú že kde som nehala dieťa 🤦🏻‍♀️😃 Moc sa tým nestresujem a nezaťažujem keď mi gyndoš povedal že je to v poriadku ale zaujimalo ma ako to mali ostatne 🙂

spunte
1. jan 2022

Nic si z toho nerob. Vazila som 56 kil v 9. mesiaci tehotenstva a normalne som pracovala. Tyzden pred porodom som sla na "matersku". Obydve sme zdrave a fit.

lemra
1. jan 2022

@spunte ahoj neboj sa ja som síce pribrala, ale brucho som veľmi nemala. Rodili sme 3 naraz a jedna už prenášala a všetky tri sme vyzerali ako dakto v štvrtom mesiaci. Moja mama v 6 mesiaci bez brucha a 7 ako slon vyzerala. Každý to ma inak. Spolužiačky bývalé v 6 mesiaci ako modelky vyzerali. Chudsie ako na strednej. Ani veriť sme im nechceli.

spunte
1. jan 2022

@lemra den po porode som si natiahla svoje rifle velkosti 27 a behala ako keby nic. Priberat som zacala az po 40 ke. Kazde telo je ine. 😉

lemra
1. jan 2022

@spunte prepáč chcela som autorke napísať a omylom označila teba

deti95060810
1. jan 2022

na pôrode bola som mnou matka, ktorá pribrala za celé tehu 1 kg... bábo sa jej narodilo Ok, ona bola troška plnšej postavy...
inak najväčšie priberanie ťa ešte len čaká ....😉

deti95060810
1. jan 2022

bruško má v tehu každý iné... pri dcére som nemala takmer žiadne, susedia si ani nevšimli že som tehu - iba keď ma videli s kočíkom tak sa ma opýtali že koho dieťa opatrujem...a potom s údivom že kde som to bábo vlastne mala...

miskachrumka
1. jan 2022

Ja som teraz celé tehotenstvo nepribrala ani deka a som rada .. mala mala 3050g a 52cm a pri druhom synovi som pribrala 2kg a mal 3300g a 49cm a pri prvom najviac 8kg a mal 3200g a 50cm

babulkomale
1. jan 2022

@lias3915 to bude tym, ze jes len 3x denne. Ja som jedla jedenkrat denne - stale! 😃
A dotiahla som sa konecne na svoj normal podla BMI 😃
Ak si v poriadku, je to ok. Mala si z coho chudnut.

rachel36a
1. jan 2022

@nevenka ja som pri druhom synovi nepribrala vobec.. dokonca som isla rodit a mala som o 3kg menej ako pred tehu...maly mal 3790g a 53 cm..hned po porode som mala o 16 kg menej ako pred tehotenstvom 😁😁😁😁

lias3915
autor
28. jan 2023

No ja som vždy vážila tak do 52kg. Otehotnela som s váhou 68 kg, rodila som s váhou 63kg. Z nemocnice som prišla s váhou 52kg a týždeň po príchode z pôrodnice som mala 47kg. Už som to ale mabrala naspäť (momentálne mám 51kg) u mna až do pôrodu nebolo vidieť brucho. Bežne mám obvod pása 68cm, rodila som s 72cm 😂 dúfam že aj druhé tehotenstvo bude takéto ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre