Som v 4. týždni a som zo všetkého zmätená

bubla30
12. jan 2012

ahojte, som v 4.týždni tehotenstva- s manželom sme dieťa dlhšie odkladali, keďže sme asi boli obaja inak nastavení (máme 31 a 34 rokov)- priznám sa, nikdy ma deti a materstvo veľmi ""nebrali"- asi nie som ten typ či čo. Ale postupom času ma dostávali bratove deti a začali sme o tom uvažovať-dali sme tomu voľný priebeh s tým, že to može trvať aj mesiace, kým sa podarí- a šups- na prvýkrát. Najprv som sa veľmi tešila (aj som si tehotenstvo veľmi priala, vlastne obaja), ale teraz- asi po týždni sa nespoznávam. neberte ma zle, ale nastúpili u mňa obavy úplne zo všetkého, nejako sa nedokážem tešiť na tie pekné veci, na ktoré som sa tešila. Napadá mi, ako sa všetko zmení, moje telo, porod, financie, proste čistá depkárka. Nechápem to, bojujem s tým, ale raz som hore inokedy zase dole:(. CHcem sa spýtať na vás- ostatné mamičky- mali ste niekedy takéto stavy, či ste sa len tešili?ďakujem za vaše názory, už dopredu!

kaktusik007
12. jan 2012

@bubla30 taketo stavy su prirodzene si myslim.... proste strach z neznameho, niektora ho mame vacsi a niektora mensi... co ti povedat? nebude to jednoduche, bude to narocne mozno, ale ten vysledok stoji za to 😉 napriek vsetkemu....
mna tiez nikdy male deti nebrali - a uz mam dve 🙂 proste to neries, nechaj tomu volny priebeh 😉 a ak mas obavy o buducnost, treba to prebrat s manzelom - ak stoji za to, tak ti na to urcite odpovie neboj sa, to zvladneme 😉

tea333
12. jan 2012

@bubla30 to je cele uplne normalne. je to velky krok a velka zmena v zivote a v tebe sa miesaju pocity a tehotenske hormony. urobili ste dobre, ver mi. vo vasom veku je na mieste, keby ste to este 5 rokov odkladali, mozno by to bolo omnoho tazsie. a ver mi, nie je nic horsie, ako ked sa bezdetnej babe nad 35 rokov nedari otehotniet. hodiny tikaju, ona tuzi, ale vysledok nikde.
ste na to dvaja. mozte sa o pocitoch, obavach a planoch porozpravat kedy chcete. budte si oporou, a myslite na dobru stranku veci. ver mi, ked budes mat svoje dietatko pri sebe, ani ta tieto veci nenapadnu.
ked som otehotnela prvykrat, bola som mlada. tiez som nevedela, ako to pojde, aka budem mama, ako to vsetko budeme zvladat. ale ver mi, pride to same. po porode nebudes o veciach uvazovat rovnako.
mat babatko je tak silna emocia a tak nadherna vec, ze potom nebudes riesit, ci bude o euro viac alebo menej, alebo ci mas strie. postavu si po porode das rychlo dokopy ak chces.porod, nech si citala akekolvek hororove scenare, prinasa nadherny okamih, kedy prvykrat uvidis svoje dieta. kazda normalna mamicka je na seba a svoje babatko hrda. je to totiz to najvzacnejsie, co si v zivote "urobila" a da ti to iny rozmer a zivotu zmysel.
neboj, nikdy svoje rozhodnutie lutovat nebudes.prave naopak

bubla30
autor
12. jan 2012

kaktusik, dakujem🙂uz mi to parkrat aj povedal, len mam z toho celeho strach a zmatok...určite je to aj kus sebectva, že sa človek zdava mnohych veci, ale samozrejme, mnohe krasne pridu. dik za radu, budem sa snazit to neriesit, normalne som pozitivny clovek, len toto cele ma nejako zobralo..🙂

sisaha
12. jan 2012

@bubla30 tvoje pocity su uplne normalne. Myslim, ze kazda mama, hoci si dietatko zela, ked zrazu zisti, ze bude mama, tak ju prepadnu obavy ako to cele zvladne, ako to zatazi ich rozpocet, konicky, volny cas... Je to uplne, ale uplne normalne.. Postupom casu, ako ti bude rast brusko a na tehotenstvo si zvyknes sa zacnes tesit, zariadovat, vybavovat. Neboj sa nicoho, zvladli to iní, zvladnes aj ty. 😉

kacsik
12. jan 2012

@bubla30 myslím že skoro každá tehuľka má občas takéto stavy...aj mňa to chytá raz za čas ale ver mi, keď bábo uvidíš na sone alebo budeš cítiť pohyby všetko ťa to prejde a budeš myslieť len na to pekné 🙂 ja už mám teraz aj výčitky svedomia že občas tak rozmýšľam 🙂

mihouk
12. jan 2012

@bubla30 Je uplne normalne ze si zmatena. Uz ti zacinaju blbnut hormony, porozpravaj sa s mm a pomoze ti to. Ale nepotesim ta, ja mam 2dni do porodu a stale si davam otazky tipu ake to bude a ako to zvladneme, je to normalne a hlavne vec ze ked sa to male narodi, tak to nikdy neolutujes. Akurat minule sme viedli rozhovor s manzelom, ze ci by sa rozhodol inak, keby mal na vyber, lebo po dietati sa ti zivot komplet zmeni a ci by sme krpca vymenili za pohodlny zivot a dovolenky a tak. Vysledok bol ze nikdy, aj ked ja som zo srandy povedala ze v ten den bol taky protivny ze aj dovolenka na Balatone by sa mu vyrovnala 😝 😝

bubla30
autor
12. jan 2012

dakujem, tea- určite mas pravdu. asi najhorsia vec je zacat si studovat veci o porode a tak🙂) to da asi depku každej. budem sa snažiť menej myslieť na somariny a byť pozitívna. nechcem,aby moje dieťa nejako cezo mna vnímalo, že mám takéto stresy a stavy. každý sa s tým asi vyrovnáva inak, niekto lahsie, iny tazsie. viem, ze teraz bol ten spravny cas, len ma prekvapilo, ake pocity to vo mne dodatocne vyrojilo...

tilly
12. jan 2012

ja myslim, ze je to uplne normalne, je to vzdy tak trosku sok, clovek moze tehotenstvo planovat, vymodlit si ho, vysnivat si ho, ale ked zbada tie dve palicky na teste, tak je to vzdy taky divny pocit, na jednej strane radost, na druhej obavy... ale postupne to vsetko prejde a zostane len radost, toto tu take tie prvotne pocity, ked si povies, fakt som toto chcela??? 😀 alebo co som to urobila... ale to prejde 😵
gratulujem k tehu a prajem hladky priebeh 😉

bubla30
autor
12. jan 2012

🙂) baby, ste skvelé, dakujem vám za podporu. v mojom okolí mám totiž mamičky, ktoré boli permanentne tak vytešene a napichane z toho, že cakaju, ze ked som im toto moje trapenie povedala, nechapavo pozerali. pripadala som si ako blbec. takze to mavame takmer vsetky. som rada, ze v tom nie som sama. dakujem este raz!

bubla30
autor
12. jan 2012

tilly, ale to si presne vystihla:DDD presne toto si hovorím už asi tri dni: Toto som chcela? a nebolo to lepsie doteraz ako to bolo?🙂)

poleva
12. jan 2012

@bubla30 prajem ti dvojičky 🙂 uvidíš potom koľko myšlienok ti prejde hlavou
teš sa z tehotenstva,užívaj si to,,vieš koľké by s tebou menili?

gemini2
12. jan 2012

@bubla30 ahoj, presne viem ako ti je. aj ja s priatelom som to v podstate nechala na pridodu- pride, ci nie.......a odrazu bum!!! Ale ja som sa dozvedela, ze cakam dvojicky... rozdychavam to takmer do teraz 😀
ale nie,.....ono to prejde. hormony sa buria, citis, zmätok, strach....to sa ukludni, prajem ti krasne a bezproblemove tehotenstvo a uzivaj si tieto krasne chvile..... 🙂 🙂 🙂

lenka268
12. jan 2012

Ano mala som to aj ja, a preslo to, budes lubit svoje dieta najviac na svete, budes sa tesit vsetkemu co bude suvisiet s nim. Drzim palce 😉

janka_pn
12. jan 2012

@bubla30 take stavy som mala cely prvy a posledny trimester 😉 uplne normale, i ked chapem, ze si "na palicu" 😝 nemaj strach, ak ste chceli a chcete dieta obaja, vsetko bude fajin 😉

bubla30
autor
12. jan 2012

@poleva ale ved ja to dobre viem- ja kazdy den za to dakujem! naozaj, ale pocity su jedna vec, ktorym sa neubranim a ide to mimo mna, preto som aj napisala na forum, pretoze som chcela vediet, ci je to normalne alebo len moj problem. a tie dvojicky si nechaj, dakujem 😉

yashmin
12. jan 2012

@bubla30 ahoj hlavu hore podla mna to preziva asi kazda jedna ostala som tehotna nesutocna radost ale po par tyzdnoch prisli obava strach uzkost ako to zvladnem co bude po tom ze nikam nebudem chodit (my s manzelom sme strasne moc cestovli)aj a este ked mi byvalo spatne uffffffffffffff tak to bola depka ze co teraz a manzel stale prec...neboj nic to vsetko úrejde inak odporucam zacni chodit na nejaky predporodny kurz zoznamis sa tam s inymi babami a bude lepsie mne to dost pomohlo 😀 😀

tea333
12. jan 2012

@bubla30 tie pocity su normalne u kazdej z nas 🙂 a porodu sa neboj, ja som mala taky ten zly, akutne cisarskym, a po dvoch rokoch na to pojdem znova. uplne kludne aj tisickrat, lebo aj keby to bolo neviemake strasne (pricom nie je a v pohode sa to da prezit a prezut)lebo mi to prinieslo mojho nadherneho syna, najvacsi dar na svete.
ja som tiez nikdy nebola na deti, nevedela som sa s nimi rozpravat, babatka ma nefascinovali 😀 ale s tvojim vlastnym to bude uplne ine. je to ako ked si myslis, ze mas vsetko stastie,spokojnost a lasku, ale zrazu po porode pochopis, ze kym si nemala deti, tak si poriadne nevedela, co to je. partnerstvo vie byt krasne a trvacne, ale deti su korenim zivota.

poleva
12. jan 2012

@bubla30 o to viac ti ich prajem 🙂) a je super byť maminou dvojičiek,ak by si bola,súhlasila by si so mnou,svoje deti milujem nadovšetko od 1 sekundy
ved som ti písala,keby si čakala dvojky,videla by si tie myšlienky ešte viac,,chapandos??
takže je to u teba normálne

anieli_1
12. jan 2012

@bubla30 ahoj no ja ti poviem moju skusenost........pri alexovi som sla k dr ze mam zapal vobec nic som si nepripustala a doktor mi hned ale ze ja som tehotna 6tt normalne sok prve co som sa rozplakala ze "mama ma zabije".....mm bol velmi stastny ale mne v hlave co teraz mali sme akurat odchadzat do zahranicia obaja teda nezamestnany byvali sme v prenajme s mmojou sestrou a jej tiez uz teraz manzelom ze co bude velmi som plakala ze to teraz nemoze byt ze to nejde neni som na to pripravena nic s mm sme sa strasne za to pohadali ze ked si to dam vziat okamzite sa so mnou rozchadza stale som si ale vravela co bude a tak a uz nebude taky zivot no ked som uvidela na sone bit srdiecko uplne ma to preslo vsetko som hodila za hlavu hned sme naplanovali svadbu lebo som nechcela s bruchom a potom by sme dlho cakali kym nevyrastie a tak tesila som sa na kazde sono kedy uvidim moje babo a velmi ma podrzal aj manzel ze sa tak velmi tesil........a teraz mam doma chlapca bude mat uz 2 roky a za nic na svete by som ho nevymenila aj ked da poriadne zabrat............neboj sa to prejde je to zmena a pochopia to len matky co si tym uz presli prajem krasne tehulkovanie neboj sa ukludni sa chod na stranky s detskymi vecickami a hned ta to upokoji 😉

matkokrtko
12. jan 2012

@bubla30 tiež som mala 31, keď som bola tehu.. Tie pocity sú normálne. Tiež sme mali s manželom svoje zvyky, svoj zabehnutý život a zrazu zmena... Aj keď sme sa veľmi tešili a dlhšie plánovali, strach a obavy predsa len boli. Ale to všetko len na chvíľočku. 🙂 Nie je nič krajšie na svete ako keď cítiš prvé pohyby dieťatka v brušku a to, keď ho prvýkrát držíš v náručí. Obaja sme plakali od dojatia. Všetky tie nádherné dovolenky a lyžovačky vo dvojici nikdy neboli také nádherné, aké sú teraz, keď ich prežívame aj s naším synčekom. Užívaj si tehotenstvo a mysli len na pekné veci, ktoré budeš so svojím dieťatkom prežívať. Držím palčeky. 🙂

tinika
12. jan 2012

@bubla30 a počkaj čo si budes hovorit ked v noci ti bude male nariekat a ty budes tuzit spat :D :D ale nie moja jasne ze ta čakaju aj krusne chvile ale veeela nadhernych chvil a okamihov, ja uz mam dve a tiez si niekedy hovorim ze ako mi bolo fajne ked sme boli s muzom sami, valala som sa pred telkou, sli sme kedy a kam sme chceli, ale poviem ti určite je to preto ze teraz sa to neda, vtedy ma to uz nudilo hehe takze vzdy chceme to čo nemame alebo aspon dlhsie nemozme mat :D neboj, ked ten bobak ta kopne v brusku ked ho chytis do naruče ked hodi prvy usmev, zahreje ta pri srdiečku a nemenila by si. ja teraz take obdobie prezivam, maly po nociach nespi, a vzapate hodi taky neodolatelny usmev :D ze proste na vsetko zabudnem

yashmin
12. jan 2012

presne tak za ten usmev co na mna hadze to stoji alebo ked sa zacne liskat 😀

lenka_enka
12. jan 2012

Tak nie som jedina 😀 ? dlho tuzime po dietati a ked sa koooonecne rozhodneme ze ideme na to, tak sa mi v hlave zatiahla rucna brzda 😠 nespim, stale len citam veci o rodicovstve na nete a TOP bol dnesny "youtubacky" zazitok - porod :D taaaaaky blby napad 🙂 som rada, ze si zalozila tuto temu, je to povzbudzujuce vediet, ze niesom sama a "zistit" co uz davno viem - ze to bude fajn ......ale ked emocie si robia svoje a hlavu nepocuvaju 😝 Pozdravujem a prajem vela odvahy a sily 😉

melonik7
12. jan 2012

@bubla30 uplne ti rozumiem..uvidis, ze prve sono (myslim ze si ho este nemala) to zlomi..ked uvidis to minibabenko, budes dojata a pride ten pocit ulavy..jasne, ze existencne otazky ostanu, ale tie ostatne zmiznu.. dnes ma moj 7m syncek prvykrat chytil oboma ruckami za tvar a dal mi mokru pusinu..toto krasne ta caka 🙂 vela stastia..

romanakatka
12. jan 2012

@bubla30 ... bude z Teba skvelá mama 😵 máš obavy, ktoré sú prirodzené, pretože sa k tomu staviaš zodpovedne... uvedomuješ si, že Tvoj život sa zmení, nič už nebude také ako predtým a ideš do neznámeho preto sú obavy na mieste... možno to nezmení ani prvé sono... ale ver, že keď budeš mať ten krásny, malý, voňavý a tak bezbranný uzlíček v náručí, vtedy to príde... uvedomíš si, že je len Tvôj a prišiel na svet z Vašej lásky a pre Vašu radosť... uvedomíš si, že je úplne závislý na Tebe a pocítiš obrvoský strach o neho no zároveň túžbu dať mu aj modré z neba... nakoniec sa staneš závislá Ty na ňom 😵 budú dni krásne, ale aj ťažšie, no vždy si spomeň, že pre svoje dieťa si všetkým na svete... bude Ťa milovať bezhranične... vychutnávaj si to stískanie a maznanie 😵 uvidíš, že nič na svete sa tomu nevyrovná... a to bude Tvoja odmena, za to všetko čo pre svoje dieťa obetuješ 😉 tá najkrajšia, najsladšia, najhodnotnejšia odmena 🙂
Takto to cítim ja... a tiež som mala obavy počas tehotenstva... tiež som mala 31 a to sme sa 2 roky o babo snažili... teraz čakáme druhé, tiež plánované, a obavy sú tu zase 😉 teraz už ale viem, že príchodom toho malého uzlíčka sa všetko zmení 😉
Držím palce aj Tebe 😉

katana11
12. jan 2012

je to isto v poriatku... neboj cim viac budes ku terminu porodu tym tie obavy budu aj vacsie ale uz aj ten pocit bude taky uvolneny... nakolko drobca pod srdieckom budes citit, brusko bude uz pekne gulate, radost budes mat len ked sa pozries do vykladu s deckym oblecenym, a to kopkanie v brusku a odozvy maleho cloviecika v podobe kopcekov ktorymi ti bude davat na javo ze je len a len tvoj. A ked sa narodi uvidis ako budes lipnut na nom, ta bezmocnost a naviazanost na maminku a jej teplo tela... je to krasne, krasny pocit na ktory mozes byt hrda. Nie je nic krajsie ako ked mas pod srdcom svoju najvacsiu lasku, ktoremu mozes dat zivot... Narocne ale krasne... Neboj ja viem co prezivas aj ja mam dilemu, lebo tak moc chcem druhu babiku pssst mozno uz je aj na ceste, ale aj ja sa bojim 😅 😕 a pritom tak tesim...

bubla30
autor
13. jan 2012

dakujem dievcata este raz, je fajn zdielat svoje pocity a vediet, ze nie som sama...V tehotenstve asi zenu vela veci prekvapi🙂 vratane vlastnych pocitov🙂

sandy3911
13. jan 2012

@bubla30 mám podobné stavy ako ty ..

bozkavatko
4. mar 2016

Ako baby az mi slzy vyhrkli ako krasne ste to napisali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre