Som v 5 týždni a býva mi veľmi zle. Ste na tom rovnako?

karolinava
19. jún 2012

ahojte dievčatá, som tehotná,ešte len v 5 týždni,býva niekomu tak neskutočne zle ako mne? Je to možné aby mi bolo tak hrooozne ked som ešte len na úúúplnom začiatku,dajte nejaký receptík ako sa dostat na nohy!!!!!!

xlucia
19. jún 2012

neskutocne zle? este sa to len zacne. precitaj si nejaku knihu pre tehule, aby si vedela co mas cakat. potom pochopis preco ti je zle. ziadny zazracny recept neexisuje, ved sa ti meni hormonalna hladina, a v 6tt sa dieta napaja na matku, na jej krvny obeh. s tym sa neda nic urobit. a do 12tt si sama od seba nedavaj absolutne ziadne lieky, vtedy sa tvoria organy, nech je dieta v poriadku

lutia
19. jún 2012

tak ja z vlastnej skusenosti mozem povedat ze ano asik bolo aj mne tak zo zaciatku zle...stale ma napinalo a bolo mi nevolno...a co my pomohlo - nic len som bola na pn (lebo sa vyskytli z vracania problemy) a stale som skoro 2m len lezala a bola rada ze som 🙂 obdobie mi pripadalo ako roky ale po trimestri sa to napravilo a potom som si uzivala 🙂) co sa tyka jedenia tak som bola stale hladna a teda jest som aj tak len po kusockoch....
takze treba vydrzat a vediet ze toto vse treba prekonat aby si sa stala mamou 🙂) drzim palceky a vedz ze sa to da vydrzat a nestracat usmev 🙂)

babatienko27
19. jún 2012

heeh no moja si zena vydrzis mne to prestalo v 6 mesiaci a amala som dost ... tie zeny co im bolo 9 mesiacov obdivujem

zigzag
19. jún 2012

ja som mala stastie, ja som ani nevedela,ze som tehotna nebyt velikanskeho brucha 😅 drzim palce.....

sssimi
19. jún 2012

Skús zázvorové cukríky http://www.zdravieaenergia.sk/gingerbon-zazvoro...
Síce po vložení do úst som si myslela, že sa povraciam, ale keď som to vydržala, tak mi bolo chvíľku lepšie. Tiež mi bývalo zle od 5tt.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduskatt
19. jún 2012

ja som si uzila nevolnosti do siedmeho mesiaca.a to celodenne....potom, ked to trosku ustalo, tak sup ho do konca tehu do nemocky lezat dole hlavou..........a na porodnej sale mi znova bolo zle od zaludka.ale my sme silneeee, vydrzime

prahaxx
19. jún 2012

skus zazvorniky alebo zazvorovy cas, napr. s citronom 🙂 a uz aj lizatka vyrabaju prave na potlacenie tychto tazkosti, Mozno sama casom prides na to, co Ti robi zle a co pomaha 🙂 navzdory vsetkym nevolnostiam je to krasne obdobie, co by sme pre zlaticka nevydrzali 🙂 nevzdavaj sa a nalad sa pozitivne, ta mala bublinka to citi 🙂

p.j.jacky
19. jún 2012

Ahoj ja som mala hrozne nevolnosti od 6tt do porodu.Vraciavala som den -noc.Cez den to bolo aj 24x,aj z vody,zo vsetkeho.Nemohla som ist ani na bezny nakup.V noci som sa budila na vracanie.2x som skoncila v nemocke na infuziach,na chvilu vzdy pomohli.Niekedy som mala pocit,ako by to bol moj koniec.Uf nerada na to vspominam...drz sa.

pitipitipa
19. jún 2012

Ahojky....ja mam tiez taku skusenost, len 11dni po ovulacii a bola som uz v spitali na infuziach...neustale som zvracala...nakoniec sa to ustalilo v 27tt a aj to nie uplne...jedz potroska...stale nieco supni do ust...na kazdom stoliku si nechaj kusok peciva, alebo cokolvek, co sa to ziada...najdolezitejsie su tekutiny, aby si nebola dehydrovana...vela pit...cokovelk co ti chuti...hoci mne nic nechutilo, nutila som sa pit vodu, ked vybehla aj ta von, skoncila som na infuzkach...a poviem ti ze raz mesacne som si par dni polezala na infuzkach len kvoli tomu...nesmies sa dehydrovat...plodova voda sa musi menit..,keby sa nemenila, babatko by...... Takze nech ti je akokolvek biedne, strc slamku do pohara ci flase, a cucaj cez slamku, mne to pomahalo...jedine co som nemala problem pit bolo mlieko, pila som aj 4litre denne...dr mi povedal, ze strava nie je az tak potrebna..je potrebna pre teba...ale babatko si vytiahne z teba vsetko co mu treba a tym padom, ked nejes, ty si vyslabnuta, tvoje vysledky su zle...takze odporucam, najst potraviny ktore ta tak nedrazdia, a potrosicku zobkat...aj ked si na ranajky len raz odkusnes z chleba, je uspech akoby si absolutne nic nezjdela...mne dr poradil, kazdu hodinu 200ml tekutin..je jedno, ci to bude slepaci bujon, mlieko, ci voda...
Drzim palce, nech ti to co najskor prejde...viem cim prechazdas..ale na konci tejto cesty ta caka to najuzasnejsie prekvapko..a zabudnes aj na vracanie 😉 x

sante81
19. jún 2012

pri synovi som pregrcala asi 4mes, 4x po tyždni na infuziach čo som sa nevládala postavit z postele, od 5teho mesiaca sa pridavali dalsie komplikácie. teraz mam do druhého pôrodu 22 dni, ale pri jednom dietati som nemala čas mysliet na to, ze mi je zle alebo ako sa cítim, treba sa mu venovat, treba navarit, v noci sa nedá spat a do toho tieto teplá. treba zatnut zuby a vydrzat, ked som to dotiahla ja az sem, tak to zvládnes aj ty 🙂

janninn
19. jún 2012

Je to individuálne, tie šťastnejšie majú po prvom trimestri pokoj... 🙂, ja som napríklad pri poslednom tehu zvracala ešte 4 dni pred pôrodom a to som vždy mala pocit, že ma rozdrapí, bolo to naozaj hrozné, ešte pred ukončením prvého trim mi dal doktor na to čapíky a tabletky /torecan/, ale veľmi to nezaberalo, ani suchá kôrka ráno nezabrala... Ale treba skúsiť, niečo možno zaberie.

janulap
19. jún 2012

ahoj,nepotesim ta,ja som v 17tt a zle mi byva este stale 😅 Skus jedavat menej a pravidelne,nesmies byt hladna,vtedy je to horsie.Mne pomaha aj vinea alebo kofola citrus.V lekarni dostat aj zazvorove lizatka proti tehu nevolnosti-vyskusaj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre