Som v 5. týždni a chcem ísť na maródku. Je to skoro?

nikusm
5. apr 2014

ahojte baby chcem sa vas spytat ,ktore s tym mate skusenosti, som asi v 5 tyž tehot. a chcešla by som ist na pn je to skoro???
cakaju ma totižto statnice v juli a v praci to mame s dovolenkami tažke , pracujem na 12-tky zacinam sa citit aj dost unavene.
tak neviem co mam robit ci sa doma nezblaznim, sice moja svokra pecie torty tak jej budem pomahat a ucit sa ale aj tak neviem ci spravim dobre, ale do prace sa mi už nechce nie je tam moc priatelska atmoska.

sweetangel20
5. apr 2014

@nikusm pri synovi som bola PN od 6 tt

ajjka87
5. apr 2014

@nikusm ja som pn od 7tt. Nedalo sa kvoli nevhodnemu prostrediu v praci kvoli chladu silny zapal.moc ciest.je to v pohode.a musim zaklopat do teraz ani jedna kontrola 😀

ivana1410
5. apr 2014

@sweetangel20
@ajjka87
baby prosiim a ako ste to mali s vychádzakmi??? mali ste ich stanovene alebo ste mali " voľný pohyb" ...díík ;)

bajana
5. apr 2014

netreba nahodou na PN nejaku pricinu? alebo stacia len 12h smeny? 😕 ... tehotenstvo predsa nie je choroba 😅

sansulinka
5. apr 2014

Tehotenstvo nie je choroba,ale ked su pracovne podmienky nevyhovujuce stavu a je tam hroziaci potrat tak treba byt pn urcite.ale ak sa iba citis byt unavena a pre nevyhovujucu atmosku, to myslim vazny dovod nie je.

sansulinka
5. apr 2014

@ivana1410 kedze som na rizikovom,doktor mi povedal ake by som ja chcela vychadzky,ze tam vy pekne sedte a lezte doma 🙂 takze u kazdej asi podla dovodu pnky,no u mna vychadzky ziadne 😒

ivana1410
5. apr 2014

@sansulinka 9mesiacov doma...sak to je na psychiatriu..

ynett
5. apr 2014

@nikusm ja som PN od 8tt. prvé dva mesiace som nemala vychádzky. Teraz mám od 10-12 a od 14-16. Našťastie o týžden už idem na materskú tak nebudem obmedzená časom, i ked vonku som tak max hodinku kedže ma hned bolia klby a som unavená🙂

sweetangel20
5. apr 2014

@ivana1410 tie vychádzky sú už presne stanovené : 10-12 a potom 14-16

ivana1410
5. apr 2014

baby ja robim len od septembra 2013 ešte som na pn nebola tak ja neviem ako to chodí s tými kontrolami počas pn,a ani ako môže určit lekár vychádzky ... plánujeme bejby a kedže je tu takáto tema tak sa spýtam, možno vam to pride hlúpe a ani neviem či sa to tak robíí ...
proste chcela by som vedeiť či vám lekár dal volne dni - celé dni -vychádzky. pr. ked bývate v meste a chcete ist počas tehotenstva niekam na chalupu na čerstvý vzuch ...
@ynett
@sansulinka
@sweetangel20
DIKY 🙂

ynett
5. apr 2014

@ivana1410 no počas PN určite nemôžeš ísť na chalupu a podobne. Je možné požiadať lekára a povolenie na celý den, napr. v prípade svadby ale to je na lekárovi. Takisto v prípade ak napr. tvoj partner pôjde na služobku a ty by si chceli na ten čas ísť napr. k rodičom aby sa o teba starali tak je možné takéto niečo nahlásiť sociálke len neviem či to musia schváliť alebo niečo také. Určite nemôžeš len tak ísť na chalupu či dovolenku atd. 🙂
Kontroly chodia, ja som mala zatiaľ dvakrát.

donna11
5. apr 2014

@nikusm tehotna zo zakona nesmie robit 12ky..pokial chces ist na PN, musis sa dohodnut s lekarom..prve 2mesiace sa nedavaju vychadzky a potom zalezi od lekara, ci ti 2x 2hodky prisposobi ako potrebujes, pocula som aj o takych, co davaju neobmedzene vyhcadzky..
@ivana1410 pokial chces zmenit na par dni pobyt na PN, musis to nahlasit dr..

sweetangel20
5. apr 2014

@donna11 no ja neviem, ale keď som bol nedávno pn, tak mne bolo povedané, že vychádzky sú pevne stanovené...

ynett
5. apr 2014

@sweetangel20 @donna11 baby tu spomínali, že vraj to záleží od posudkového lekára daného regionu či niečo také schvaľuje alebo nie. lebo naozaj tu boli baby, ktoré boli PN len nedávno a mali neobmedzené vychádzky. Iné zasa hovorili, že to záleží od lekára ako si to dokáže obhájiť. Tak ale je jasné, že ak ide niekto na PN pre hroziaci potrat tak tam nikto nedá neobmedzené vychádzky. Z dôvodu nevhodnej práce by to šlo skôr. 🙂

nini1010
5. apr 2014

No je to kazdeho osobna vec ale naozaj nechapem zeny ktore si myslia ze tehotenstvo je choroba.pracovala som naplno az do materskej,boli mensie zdravotne komplikacie tak som si doma polezala 2 tyzdne ale ist na pn len preto ze som zistila ze som tehotna???alebo preto ze som unavena??NEPOCHOPIM.Zblaznila by som sa doma od nudy,aj tych poslednych 8 tyzdnov mi bolo dlho.

donna11
5. apr 2014

@sweetangel20
@ynett je to pevne stanovene, ale zalezi to od lekara, ako si to zabezpeci s posudkovym..hadam v lete, v najvacsich horucavach nebude chodit tehotna na prechadzky, nie??treba sa nato lekara normalne spytat..

sweetangel20
5. apr 2014

@donna11 ak je to takto, tak super. Dik za info 😉

ynett
5. apr 2014

@nini1010 ja som PN z dôvodu hroziaceho potratu ale poviem ti že je to na palicu. hlavne zo začiatku ked bola jesen a zima. teraz je to už o niečo veselšie, vybehnem von na hodinku na slniečko a ubieha mi to lepšie. Ale prvé dva tri mesiace som myslela že sa zbláznim. 🙂

sweetangel20
5. apr 2014

@nini1010 nie je to choroba, ale sedela by si 8-12 hodín v prievane na pokladni? Preto som sa dala pred 6 rokmi v tehu na pn. A nie, nemohol ma zamestnávateľ presadiť na iné miesto, keďže toto moje bolo papierovo bez zdravotnej záťaže.

donna11
5. apr 2014

@nini1010 nie kazda ma bezproblemove tehotenstvo, nie kazda znasa tehotenstvo uplne v pohode!!je kopec diagnoz, kt ta mozu pocas tehu prekvapit, le to asi ty nepochopis, kedze NECHAPES!!!skus stravit 2mesiace v nemocnici a potom mozno pochopis!!

ajjka87
5. apr 2014

@ivana1410 mam stanivene hodiny.niektore maju volno cely den
Zalezi od lekara.mne to po pravde nevadi stale som u nejakeho lekara.

sweetangel20
5. apr 2014

@ajjka87 dokelu to ako vážne celý deň vychádzky? Mňa chce dať tiež dr na pn kvôli silným migrénam. A neviem si predstaviť len také stanovené vychádzky, keďže sa ešte musím venovať aj staršiemu synovi a aj behať s ním po výletoch a tak

ajjka87
5. apr 2014

@sweetangel20 moja kamoska ma volno cely den je v 7mes. Ale ona ma nejaku vaznejsiu pn. Ale maju niektore.ja osobme len hodiny dve doobedu a dve poobede. Porozpravaj sa s lekarom

sweetangel20
5. apr 2014

@ajjka87 práve som volala s otcovou priateľkou - je lekárka. a ona mi povedala, že neobmedzené sa dávajú len psychiatrickým alebo onkologickým pacientom. Inak to môže sociálna brať ako zneužitie systému. Toto mi povedala, tak ja už neviem teda

kiwi82
5. apr 2014

ahoj, pri dcérke som bola PN od 5 tt.

dobromila1111
5. apr 2014

@nikusm
Ahoj, ja som bola pn od 13.tt. Mala som vychádzky najprv od 10-12 a 14-16, to sú myslím take erarne. Potom som požiadala o zmenu tých poobednych kvôli predporodnej príprave. Hlasila som zmenu aj na socialke, niekoľko dni na to mi prišla kontrola.
V špeciálnych prípadoch sa da vybaviť na pár dni zmena adresy, kde sa zdržiavaš počas on, schvaľuje to dr a info na vymennom lístku nesieš na sociálku.
Ja som si pn tak dlho nevedela predstaviť..dovtedy som nebola ani raz za 4,5r. Neľutujem a vôbec mi nebolo dlho.

sansulinka
5. apr 2014

@ivana1410 😀 ano,cista psychiatria.ale cakam dvojicky a brusko uz mam pekne velke a aj ked idem na nepovolenu prechadzku alebo len do obchodu,uz fucim ako prasa a nevladzem 😀 a tak je uz teraz pre mna najpohodlnejsia poloha doma na pohovke 😀

sansulinka
5. apr 2014

@nini1010 prepac,ale ak by si mala problemy s otehotnenim,mala by si fakt problemy,ci by si bola po potrate (ako mnohe tu z nas vratane mna) tak by si si rozmyslela ci sa doma unudit a zblaznit alebo prist o dalsie dieta...

elje
5. apr 2014

@nikusm Ja som PN od 6tt, teraz som v 38tt. Mala som stresove zamestnanie a vobec som sa za tych 8 mesiacov doma nesla zblaznit, prave naopak 🙂 Vychadzky su 2 hodiny doobeda a 2 hodiny poobede, cas sa da prisposobit, zalezi na lekarovi.. Mala som aj celodennu vychadzku na svadbu, ale naozaj vela zavisi od lekara.. Ak sa na to necitis, tak do prace nechod, dobre to padne poriadne si oddychnut a pripravit sa na porod a aj na prichod babatka 😉

vejavika
5. apr 2014

@nikusm Ahoj nie je to tak davno,ked som sa pytala na rovnaku otazku v diskusii.Zacinala som akurat v novej praci ako dorucovatelka a mala som vazne obavy ci to zvladnem,bolo to konecne po 5 rokoch snazenia,no nejako som to zvladla do 28 tyzdna a som aj rada,asi mi to aj prospelo.Teraz som uz PN asi bol najvyssi cas nakolko som mala na sebe nejaku tu zataz,no nemala som zasa dovtedy nijake zdravotne problemy takze je to individualne,ak sa na to necitis tak sa dohodni s doktorom,no uvidis.vela stastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre