Som v 5 týždni a mám myóm na maternici

sestrickapg
3. apr 2012

Ahojte dnes som bo na gynde som v 5 tt tehu a doktorka mi našla aj myom na materinici, má 15mm je na dobrom mieste a že si nemám robit starosti že t budeme sledovať, aj tak sa bojím aby nerastol a aby to neskodilo bábätku
Máte niekto s tým skúsenosť ?ak áno napíšte mi ďakujem🙂)

strapco13
3. apr 2012

@sestrickapg poznam viacere co mali aj viac myomov a donosili dietatko uplne bez problemov..aj v mojom blizkom okoli...len nebudem menovat

sestrickapg
autor
3. apr 2012

Dúfam že to bude aj nás prípad, a nevieš či im že myomAhojte rástli počas tehu

jannika
15. apr 2012

ahoj tak aj mne dali tuto jobovu spravu som v 9tt a mam myom velkosti 1,5cm dost zle to znasam nakolko mam uz jedno babo a tehu prebehlo ukazkovo a teraz mam same otazky ako to zvladnem a ako to bude :(

miskafl
10. máj 2012

Ahojte. Ja som uz v 23tt, na uzv v 20tt mi nasli myom na zadnej stene maternice 3cm... Doktorka mi povedala ze vraj si z toho nemam nic robit, babo neohrozuje a len na dalsom uzv, ktory zrejme budem mat v normalnom termine niekedy o tyzden dva sa pozrie ci nahodou nevyrastol... Ja sa aj tak trosku obavam, aj ked asi naozaj nemam preco... Tazkosti nemavam, akurat este predtym nez mi to povedala, som citila ze nieco je cudne - pri cikani mam problem, zrejme tlaci myom na mocovy mechur a a mne to vzdy dost trva ... ale inak sa citim ok.
Tak ma zaujimalo, ako ste dopadli na dalsej kontrole? Kde sa nachadza vas myom? Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.
😉

miskafl
10. máj 2012

@jannika Jannika, ja si myslim ze sa nemusis tolko strachovat, mne nasli 3cm ako som pisala, a vraj to nic nie je...stat sa samozrejme moze vselico, aj ja mam ako vidis zmiesane pocity, tiez je to moje druhe dieta, ale verim doktorke a uvidim co povie na dalsej kontrole

woman04
10. máj 2012

@sestrickapg neboj..mám vysoký vek a mala som vcestnú placentu,myóm a aj hematóm a máme doma krásneho valibuka..držím palce 😉 ..ku koncu sa buď vstrebala,alebo ho malý prekryl,nebolo ho vidieť...

sestrickapg
autor
10. máj 2012

@woman04 ďakujem tak sa ma potesila dobrou správou 😀

sestrickapg
autor
10. máj 2012

@miskafl ahoj no ja mám myom že vraj na "dobrom mieste" mám ho nižšie uz v pôvodných cestách vraj takze je dobre že asi nebude tak vyzivovany ako priamo v materinici ale zas môže robit neplechu pri pôrode pri otvárani pôvodných ciest takze tak ale ja som aj prve dieťa rodila cisarskym tak uvidíme

elvera
10. máj 2012

Ja som tych myomov mala pocas tehotenstva viac, tiez som sa velmi zlakla, ak mi to gynekologicka povedala, ale nic zvlastne sa nedialo. Maly ako rastol, tak ich vlastne vytlacal bokom a riesilo sa to po porode. Bola som len viac sledovana. Drzim prsteky, nech vam to vsetko dobre dopadne a mate doma krasne deturence 🙂.

mirip
10. máj 2012

@sestrickapg ja som otehotnela aj porodila 2deti s myomom v maternici a stále ho tam mám, ak ti Dr povedala že je na dobrom mieste tak aj rodiť budeš normálne mocť, ak by bol na zlom mieste tak maximálne rodiš sekciou, tak si nerob starosti a užívaj si tehotenstvo 😉

stankatt
10. máj 2012

@sestrickapg ja mam 2 myomy a mam krasnu a zdravu dceru :DDD takze klud 😉

nervo
18. apr 2014

Ahojte,a som podla sona12+3a nasli mi myom na zadnej strane fundu neviem co to znamena a ake mam sance porodit zdrave babo.som po dvoch potratoch tak mam strach.

stellamaris
18. apr 2014

@nervo ahoj,ja mam tiez myom v maternici,malinky....snazim sa otehotniet,mne lekar vravel,ze myom nemusim riesit,on sice v tehu porastie,ale to nie je problem. 😉

nervo
18. apr 2014

Dakujem trocha som sa ukludnila keby aspon nebola ta velka noc nikde sa nerobi nikto ti neda ziadne info hrone

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre