Som v 6. týždni a bábätku nebije ešte srdiečko

natally_261
2. apr 2015

Ahojte som prvý krát tehotná a som v 6. týždeni, viem to už viac ako týždeň a bola som už dva krát u doktora, ktorý mi potvrdil že všetko je ok som tehotná atd...a dnes keď som tam bola mi povedal, že bábo už má 4 mm čo ako na 6. týždeň pohode ale že ešte mi nedá tehotenskú knižku, pretože bábo ešte nereaguje, nebije mu srdiečko... Som z toho trošku mimo a bojím sa...
Mali ste niektorá takúto podobnú skúsenosť pri tehotenstve? Ďakujem

sonika696
20. apr 2015

@adulienka92 no ja som tiež v 8tt a este mi knižku nedal..sranda každý doktor je iný a vracias?

adulienka92
20. apr 2015

@sonika696 býva mi zle....nevraciam,skôr mi býva zle od hladu,ale keď sa najem tak všetko v normále.....a tebe? čo je také,tak viac spávam,niekedy sa nepostavím celý deň z postele,čo som taká unavená 🙂

lucinka3289
22. apr 2015

ahojte kedy videl u vas dr akciu srdiecka ja som bola na koc14.4. v 5tt+6 a este srdiecko nevidel mam ist za dva tyzdne teda pojdem 28.4. dufam ze uz to bude vidiet

sebaastian
24. apr 2015

Ahojte keď si tu citam vaše prispevky budem 7.5 nedočkavo čakať ci srdiečko už bude bit : -) mala by som byt v 4 tyzdni aj keď lekár tvrdil ze na štvrtý je to veľmi malicke tak som zvedava lieky poctivo beriem tak snáď bude bit a bude všetko okej: -) drzim palecky všetkým

nanervy_2
24. apr 2015

devy, ked si popozerate dalsie fora, je kopec pribehov, kde v 7tt nebolo vidno srdiecko, lekar odporucil kyret, na 10-11tt uz bolo.. kazde babo je trochu ine, doprajte mu cas, stres matky mu skodi 😎
takze doverujte sebe aj dietatu a teste sa.. u mna v 5tom jeden ani nevidel gestacny vek, na dalsiu kontrolu som sla az v 10tom, reku nebudem sa stresovat.. a oplatilo sa 🙂
a tehotensku knizku som dostala aj tak az v nejakom 14tyzdni...

bodkajp
24. apr 2015

Ahojte, u doktorky som bola minulý týždeň - bolo vidno len malinkú 3mm bodku 🙂 Teraz som 6+3 a najbližšiu kontrolu mám až 27.5. Každý týždeň sledujem ako by malo bábätko rásť a teším sa čoho je už schopné, ale musím povedať že zamýšľať sa nad tým či je naozaj všetko v poriadku ma nenapadlo. Nejako to beriem ako samozrejmosť. Možno na mňa vplýva aj optimistický prístup samotnej doktorky - knižočku som na moje prekvapenie dostala hneď. Všetko povysvetľovala a gratulovala. Hoci mám kontrolu až koncom mája, môžem prísť hocikedy ak chcem počuť srdiečko. Žiadne strašenie že vtedy musí byť to a to a ak nie tak kyretáž. Úprimne? Asi by som jej niečím tresla po hlave... Mrzí ma taký prístup lekárov a zaráža ma že zázrak života dokážu brať len ako štatistiku hoci oni sa s ním stretávajú každý deň. Určite sa nenechajte naľakať a užívajte si to - psychická pohoda je predsa dôležitá a všetko bude v najlepšom poriadku ;)

rena888
30. mar 2016

@sonika696 Ahoj chcem sa ta len spitat ako ti vtedy dopadlo to tehotenstvo...lebo mne ties doktor povedal ze som 6az 7tyzden tehotne na ultrazvuku..ale ze nevydi akciu srdiecka a ze pomaly to rastie😂😢moc sa bojim povedal mi ze mam prist o tyzden ak sa nic nezmeni tak ma posle na kiretaz😂😢😢😢😢😢💔

kvecia
30. mar 2016

no ja som bola som v 7 tt prvýkrát a bola akcia, ale knižku som dostala až v 11tt a to aj pri predchadzajucom tehotenstve. a tým srdiečkom sa ešte nestresuj... ešte sa kľudne môže objaviť akcia

sonika696
30. mar 2016

@rena888 ahoj ja som prisla po tom tyzdni na kontrolu a na ultrazvuku krasne buchotkalo len sa nestresuj mysli pozitivne

piacere
30. mar 2016

@rena888 ja som mala pri synovi srdečnú akciu na sone až v 6tt+2, čiže v 7tt.

petra932212
28. jan 2017

Ahojte baby, som rada ze u vas to skoncilo stastne ..dostala som sa k tejto diskusii pretoze uz neviem ako inak prekonat tie depky co mam...pred 4 dnami som utekala na pohotovost lebo som mala hnedy vytok...lekar povedal ze to neznamena nic ale potom mi urobil sono a povedal ze moje babatko je mensie akoby malo byt a ze mu nebije srdiecko...povedal ze to nevidi dobre a mam pockat tyzden..vtedy som bola na konci siedmeho tyzdna...a na kontrolne usg idem na konci osmeho tyzdna..stale verim ze srdiecko mojho drobca zacne bit ale som taka nestastna a zdeptana... mam hrozne velky strach ze pridem o dieta a vdaka vam , vdaka tejto diskusii dnes zaspim mozno skor... nedokazem sa zmierit s tym alebo uverit tomu , jednoducho to nejde :( verim ze to skonci stastne ako u vas a dufam ze sa stane zazrak ❤

jeemima
28. jan 2017

@petra932212 ahoj ja som sa tak ocitla v siedmom tyzdni (podla datumu poslednej MS) v nemocnici ...mala som nizke HCG na taky tyzden ale stupalo tak ma objednali na usg o tyzden a srdiecka o tyzden bili dve ;) drzim palce

petra932212
29. jan 2017

@jeemima dakujem velmi pekne. Po precitani prispevkov sa citim aspon trochu lepsie a verim ze ked tam pojdem vo stvrtok tak srdiecko mojho drobca bude bit tiez 🙂

simonkagasparova
21. sep 2020

Ahojte ženy chcem od vàs malu pomoc a chcem sa svami poradiť .. Som 6 tyždnou tehotna a ešte dochtor nema reakciu na srdiečko a chcu ma poslať na vyčistenie , zajtra mam isť na predoperačne vysetrenie a zajtra mi maju robiť zakrook , ktora zvas toto mala ? Prosim vaš ozvite sa mi lebo sa veľmi bojim nechcem prisť o svoje prve dieťa .. Ďakujem vopred

bodkajp
22. sep 2020

@simonkagasparova ak si fakt v 6t tak by som nesla ani nahodou. Je to este skoro, ved niektori dr ani neobjednavaju na prvu kontrolu skor ako v 9tt. Nechapem pristup tvojho lekara.

simonkagasparova
22. sep 2020

@petra932212 Ahoj petra mam taky isty pododny problem , ako si dopadla ?

simonkagasparova
22. sep 2020

@bodkajp Ani som nešla , lebo verim v tom najlepšom dufàm že mojmu dieťatu začne byť srdiečko 🙏

ttanickat
8. nov 2023

@natally_261 Ahoj. Ja som prave v podobnej situacii a zaujimalo by ma, ci si mala vyrazne tehotenske symptomy v 6tt+2. Chapem ze to bolo davno a mozno si uz na to uplne nespominas. Dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre