Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 6 týždni a mám pocit, že budem chorá

pepepepa
21. jan 2013

Ahojte, som v 6 tt a mám pocit, že budem chorá, myslím, že mám aj teplotu, bojím sa, doma nemám asi ani vhodnú tabletku ☹ ale zajtra idem na prehliadku ku gynekoloicke, čo mám zatiaľ urobiť, ďakujem :-*

sabina1975
21. jan 2013

paralen mozes ale az nad 38stupnov a vela pi a lez

zivika
21. jan 2013

@pepepepa ahoj, v prvom rade sa upokoj, stresy robia babatku horsie, ako prechladnutie 😉 odmeraj si teplotu, ak nemas nad 38°C nic sa nedeje, urob si caj, lahni si a odpocivaj...keby sa ti nejako dramaticky pohorsilo, mozes ist na pohotovost, ale to si myslim, ze nebude treba 😉 rano skoc doktorke...vsetko bude ok, babatku sa nic nestane 😉

glowix
21. jan 2013

Neboj sa vobec, ja som bola chora prvych 8 tyzdnov , mala som oslabeny organizmus z tehotenstva a malinka je zdrava ako repa hehe...Mala som zapal priedusiek a nadchu a vpbec mi to nechcelo ustupit..ATB som brat nechcela , strasne vela som kaslala, nie a nie sa toho zbavit..

lubaska
21. jan 2013

ahoj, ja ked som v tehu citila, ze na mna nieco lezie, tak mi 100% pomohol tento recept: vytlac pol citrona do hrnceka, pridaj velku lyzicu medu (aby bol tekuty) - spolu to zmiesaj na kasicku a zalej teplejsou vodou - najlepsie vypit pred spanim a rano mi hned mi po tom bolo lepsie

lienockak
21. jan 2013

Niektore bylinkove caje sa nemozu, najma nie salvia a mata (vo vacsom). Nakrajaj si napr. jablcko a zalej horúcou vodou, nechaj vyluhovat a to pi.

anjelicek26
21. jan 2013

@pepepepa - pit, lezat, nad 38 nesmis dovolit teplote stupnut, tam paralen. Tie prve tyzdne su kriticke, ja som dost presvedcena, ze kvoli mojej angine v 11.tyzdni ma maly razstep na chrbatiku 😖 Proste lezat, vitamin c vysoke davky, cajikovat, med, oddych naplno.

didi44
22. jan 2013

@pepepepa ..nuž ja osobne naozaj ak nie je teplota príliš vysoká, neodporúčam ani paralén...a ak už budeš prinútená užívať nejaký liek na zrazenie teploty, tak možno je lepší panadol, alebo sirup, ktorý môžu užívať aj deti...Ale jednoznačne sa poraď s lekárom aby si náhodou neurobila viac zla...Baozaj v takomto prípade je najlepší čaj s citrónom a dávkovaním celaskonu, ale ani s celaskonom nie je to treba preháňať...ženské telo..v tehotenstve si vytvára proti chorobe protilátky...a zápal ustúpi

nufficek
22. jan 2013

@pepepepa ahoj, paralen mozes ako tehotna 2x denne. tj. kazdych 12hod. bez obav. o ostatnych liekoch sa porad s gynekologom. ale nestresuj, ja som v 6tt. chytila brusnu chripku a sanitka ma viezla do nemocnice co som dehydratovana odpadavala... a lezala som 4 dni na infizkach... revala som jak tur lebo sestricka mi povedala, ze to moze vazne poskodit babatko... a aha... dnes mam doma 5mes. opicu zivu a zdravu 🙂 nebojaj 🙂 a ten paralen si kludne daj, viac ublizis babinu teplotou ako paralenom, lebo paracetamol neprechadza do mlieka ani cez placentku k mimcu, a kedze prvy trimester placka este ani vyvinuta neni tak sa neboj 🙂 drzim palce a skore uzdravenie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli