Som v 8 týždni a prestali ma bolieť prsia. Je to normálne?

nikasv29
11. apr 2012

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Veľmi sa strachujem lebo ma akosi prestali bolieť prsia a to som len v 8tt. Myslíte, že to je normálne? Veľmi sa obávam, či sa bábätko normálne vyvíja ako má. Bolesti nemám žiadne občas pobolievanie v podbrušku ako predtým a aj nevoľnosti. Chcela som ísť k dokymu ale má voľno až do budúcej stredy, tak neviem čo mám robiť. Ďakujem za každú odpoveď.

nikolx
22. apr 2014

Mile tehulky chcela by som vediet mam19 rokov som v 3 mesiaci na zaciatku mi bolo strasne zvracala som mala som bolesti bruska aj krce silne asi taky tyzden nemam ziadne bolesti bruska 😒 na ultrazvuku som este nebola no uz o dva dni pojdem dufam ze vsetko je v poriadku

myawilkinson
27. apr 2014

ahoj babulky chcem sa opytat mna neprestali boliet prsia ale prestalo ma boliet podbrusko preddtym ma pobolievalo tak na striedacky raz ano raz nie... ale mam pocit ze kazdy den a teraz prestalo :((((( moze to znamenat nieco ? prsia ma praveze stale boliaaa... strasne sa bojim ci nejde o potrat :( uz sa mi o tom aj sniva ku gyn. mam ist az o dva tyzdne :((((((dovtedy ma snad poraziii

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chris92
1. aug 2014

Ahojte..chcem sa s vami poradiť, na gynde som ešte nebola, lebo momentálne som odcestovaná na dovolenke v zahraničí, kde som aj zistila, že som v tom, podľa mojich výpočtov končím 7 tt 🙂 z celodenných nevoľností sa stali ranné + celodenné 😀 som strašne háklivá na pachy, zvraciam i vodu a preto chodím pomenej na wc, únava cez deň, v noci nespavosť a prosto všetkýýýýýýýýýý príznaky mám, ALE akosi ma nebolia extremne prsia, pričom pred ms ma vždy brutálne boleli, teraz si pravdupovediac ani začiatky nepamätám či ma boleli veľmi alebo nie, teraz mam citlivú oblasť bradaviek a pritom ich nemám vystúpené a prsia sú citlivé na dotyk, niekedy ma pichajú a niekedy mám pocit, že ma brutálne bolí raz jeden a potom začne druhý ..no koniec koncov nie je to nič moc 🙂 je to normálne? jje to vporiadku? 😕

wewe22
1. aug 2014

@chris92 ak by ti nebolo zle a nic ta nebolelo nebola by si tehotna? ja som pri prvej nemala ziadne bolesti nevolnosti presli po troch dnoch a jediny priznak tehu bolo behanie na zachod
v tehotenstve je normalne a nenormalne snad vsetko kym sa nezgrcias z podoby a nekrvacas je to ok na nevolnost skusk zohnat zazvorove cukriky

michaela138
1. aug 2014

panenka skákavá- tak, to si vážne myslíte, že keď vám zmiznú príznaky, ktoré btw ani nemusíte mať (čo je úplne bežné) tak sa hneď robí niečo zlé... veď je to hlúposť. Každej miznú príznaky inokedy, niekomu v siedmom, niekomu v desiatom, dvanástom týždni a niekomu nezmiznú až do pôrodu. V tehotenstve je nutné sa nestresovať a určite si nepripúšťať dve či tri zlé skúsenosti mamičiek z MK. Počas prvého trimestra je síce náročné byť trpezlivá a čakať zakaždým na sono u doktora, alebo treba si proste pripustiť, že čo sa má stať sa stane, a ak sa budete stresovať pre každé zmiernenie či stratenie príznakov to vám nijako nepomôže, len vystresuje bábo. A pri každej malej pochybnosti (nehovorím o krvácaní či špinení) utekať za doktorom tiež nie je riešenie- doktor vám nedá lieky na väčšiu bolesť pŕs a chodiť na sono každý týždeň nie je pre bábo vhodné.

julia92
3. aug 2014

Ja myslim, ze je to v pohode. Mna tiez v 8t prestali boliet prsia. Teraz som v 9t a az vo stvrok idem prvykrat k lekarke. Telo si postupne zvyka na tehotenstvo, takze sa nemusia vsetky priznaky drzat az do konca 1. trimestra. Kazda zena je ina, kazde tehotenstvo ine. Netreba sa stresovat a verit, ze vsetko bude dobre. 🙂

citta
3. sep 2016

Ahojte je normalne ze v 8tt ma nebolia prsia a ani sa nezvacsuju ?

wannda9184
27. okt 2017

Ahojte zienky...chcem sa opytat kedy vam ustupili bolesti prsnikov? Som v 8tt a uz 2 dni ma prestali boliet...len ked sa ich dotknem tak citim trochu bolenie ale nic moc....mate s tym niektore skusenosti?

didi2102
29. okt 2017

@myawilkinson ahoj ja som v 5tyzdni len ale do teraz ma dost bolievalo brucho niekedy aj tak ze som len lezala doktor povedal ze je to normlane ze sa nemam bat a telo len reaguje na tehotenstvo ... dneska ale zrazu ako keby utalo a neboli ma vobec tiez som mala strach najprv ... na kontrolu mam ist aj vo stvrtok ale berem to ze proste mam stastie a prestali mi tieto priznaky

wannda9184
31. okt 2017

@didi2102 ahoj ja mam podobny problem ale tyka sa prs...este pred MS ma zacali boliet a teraz cca tyzden uz nic....o tyzden mam kontrolu pevne dufam ze vsetko bude OK...

solene
31. okt 2017

@wannda9184 ahoj. nestrachuj sa 🙂 ja som mala presne ten isty problem. Bolest prsnikov sa vytratila vyslovene zo dna na den. Ani podbrusko ma nepobolievalo, vsetko z vecera do rana vymizlo. Len nehladaj info na nete, lebo najdes len same negativne skusenosti o zamlknutom potrate a budes sa len zbytocne stresovat.
Mne sa toto stalo, ked som bola v 8tt a teraz uz som v 5.mesiaci a babenko si do mna prave krasne kope 🙂 takze no stress, tvoje telo len pochopilo, ze si tehu 😉

wannda9184
31. okt 2017

@solene dakujem ti krasne samozrejme ze myslim pozitivne a uz sa nemozem dockat tej kontroly...vies ono sa to beda necitat my sme proste uz raz take 😄...moje prve tehotenstvo skoncilo zamlknutym potratom takze mam obavy 😯... uvidime ze co bude...

naty081
31. okt 2017

@nikasv29 mňa tiež trocha boleli hneď zo začiatku a potom prestali...teraz som v 20. tt a stále nebolia 🙂 dnes som bola na poradni, všetko v poriadku, tak sa z toho teším 🙂

wannda9184
31. okt 2017

@solene este som zabudla dodat kedze sa doktor bal aby sa znovu nieco nestalo tak mi nasadil progesteron 200mg 2x1 tab. Cize aj preto som pokojnejsia ze sa nemoze nic stat kedze je to preto aby sa to vlastne nestalo...+beriem aj Femibion...

solene
31. okt 2017

@wannda9184 no vidis, takze klud, vsetko je vporiadku. Len pozitivne mysli, ako ti krasne babenko v brusku plava 😉 mna uz odvtedy prsia ani nezacali boliet 😉

wannda9184
31. okt 2017

@solene po tejto tvojej odpovedi samozrejme ze budem...dakujem Ti karsne za pozbudive slova....po kontrole Ti napisem ako som dopadla...drz palce 😉 to uz by som mala byt 10tt

wannda9184
7. nov 2017

@solene ahoj dnes som bola na kontrole moje obavy sa skoncili...vsetko je v uplnom poriadku som 10tt+3 ...doktor mi povedal ze mam ukazkove tehotenstvo...tak som rada a uz ziadne stresovanie

solene
7. nov 2017

@wannda9184 supeeeer, teším sa s tebou 😊 ďakujem, že si dala vedieť. Užívaj si toto krásne obdobie 😘

wannda9184
7. nov 2017

@solene dakujem Ti krasne 😘

zvedavabuduca
7. feb 2018

Mňa prsia vôbec neboleli počas tehu , takže netreba hneď stresovať alebo to hneď neprikladat k potratu .

zoja31
25. nov 2018

@zvedavabuduca a v ktorom týždni si ?* Vôbec ale vobec ani v rannom štádiu ta neboleli ?

korytkaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moni1990
21. apr 2022

Pridam aj svoju skusenost.Moze a nemusi to nic znamenat. Ja som bola na zaciatku 7tt ked ma z vecera na rano prestali boliet prsia, ktore pretdtym boleli naozaj vyrazne. Vecer som zacala silnejsie spinit, isla som na pohotovost a bohuzial islo o spontanny potrat, na druhy den som uz silno krvacala. Ale naozaj je to velmi individulne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre