Som v prvom trimestri a cítim sa veľmi zle

lenkagol
14. júl 2011

ahojte mamičky tehuľky, chcem sa spýtať či ste sa aj vy na začiatku tehotenstva cítili tak ,,strašne,,. Som v 9 tt , bolia ma stále nohy ( len od členkov dole), cítim sa ako by som mala chrípku, mám nevoľnosti a som úplne bez energie, nič nevládzem..aj keď do toho 8 tt to bolo celkom v poho...krv aj tlak mám v poriadku.

zuzikkaa
14. júl 2011

@lenkagol ja som sa nejak zle necitila,,chcelo sa mi viac spat aj poobede.nebolelo ma nic ani som nevracala,,ale straasne mi smrdel dym z cigariet a turecka/zalievana kava 😅
ale kazdy to ma inac,,tie prve mesiace su najhorsie lebo telo si zvyka na nove obdobie,,hormony atd...niekomu byva zle aj 6mesiacov,,ma velku chut do jedla alebo nechuti nic a pod...
ved uz jedno babo mas,,ako si sa citila pri nom??

lenkagol
autor
14. júl 2011

@zuzikkaa veď práve pri grétke som sa cítila fajn, tak preto som zvedavá🙂))

habibi78
14. júl 2011

@lenkagol ja som sa takto citila do 6 mesiaca, plus vracala som cely cas.... niekolkokrat denne.... 😀
ale toto co popisujes je normalne, v druhom trimestri to vraj prejde, vydrz 😉

moncikyta
14. júl 2011

no mne na zaciatku nechutilo jest citila som sa stale ze na mna ide nejaka choroba vracala som a hlava ma bolela, vracala som do konca 5mesiaca, vyrdz to to prejde

sakura77
14. júl 2011

uplne normalny "tehu stav 😉 🙂 ",no ja som mala pri oboch,tento druhykrat do 16tt,bleee,"ranne nevolnosti" cely den aj noc 😉

daniela1974
14. júl 2011

@lenkagol ha - aj mne tak bolo. A je mi obcas tak dodnes. Musim vydrzat.
ja som sa od zaciatku tehotenstva citila, ze to nie som, uplne iny clovek, ine chute, ina nalada, ine pocity, iny dojem zo seba. Ostalo mi fakt dodnes a obcas ma to tesi a obcas ma to desi.
Hlavne ma desi to hrosie telo co mi ostalo 😉 ale to je asi to najjednoduchsie zhodit ako zmenit opat moju osobnost spat.
Mna nohy bolia kazdu noc a energiu mam iba tak posledne 3 tt, inak som len sedela a lezala, konec sveta. Neboj, neni to nic cudne ako sa citis 😉 .
Len sa musis premahat - mas domacnost a dietatko, poznam to.

lenkagol
autor
14. júl 2011

dievćatá ďakujem, aj ste ma celkom potešili, som myslela že už som do šrotu, a že som hypochonder najhypochondravejši 🙂 že to len ja tak zle znáśam, pri grétke mi bolo skvele, tehu som si užívala, tak mi nič neostáva len 🙂 čakať

lenkagol
autor
14. júl 2011

@daniela1974 to je to najhoršuie že sa niekedy nevládzem ani premáhať, ale tak ako píšete viaceré že je to normálne tak som rada, hádam to prejde ćím skôr 🙂

azarijka
14. júl 2011

@lenkagol vies ako mne bolo prve 3,4mesiaca? som skoro kazdy vecer plakala ze ja uz takto nevladzem. zle mi bolo, vracala som, unava, tocenie hlavy.... no katastrofa....

lenkagol
autor
14. júl 2011

@azarijka presne ako ja, na mna včera večer prišla taka slabosť že keby som neležala asi odpadnem...ani nestraš že do 4 mesiaca lebo ma porazíiiiiiiiii

ani3012
14. júl 2011

@lenkagol mne bolo otrasne pri druhom tehotenstve hneď od začiatku....som aj raz povedala,že keby som vedela,že mi bude tak strašne zle ,tak ani druhé nechcem..... zle mi po 1. trimestri bolo už menej,ale sem tam sa aj tak objavilo počas dňa vlnenie žalúdka,akoby som na lodi bola....ale nevracala som...

tigri
14. júl 2011

mne tiez bolo priserne pri druhom tehotenstve, ty mas aspon stastie ze dcerka ma uz 4 rocky a je urcite dost sebestacna, ja som vtedy mala doma 2 rocne dieta a fakt som "umierala" :( ale teraz zase pri tretom je to lepsie, akurat musim casto jest, aby mi zle nebolo 😉

gab
14. júl 2011

@lenkagol , bozinku ako keby to bolo o mne .......... 😀 , ja som sa prve mesiace citila fakt strasne,unavena v kuse, stale som chcela spat, bolelo ma cele telo, nic mi nechutilo, nemohla som skoro nic jest, zo vsetkeho mi bolo zle, hockedy som sa rozplakala, ze ma nikto nema rad, nikto na mna nemysli, ani mi nik nezavola, byt bol v hroznom stave, lebo som nevladala niekedy ani z postele vstat a priznavam, ani sa mi nechcelo, jednoducho ma to moje telo neposluchalo a rozum sa potom na to vykaslal, vsak nejako bude.......... a nepomahalo ani pozitivne myslenie, ani nic.........fakt je fakt, ze tie hormony robia svoje a neda sa to ovladat........... vtedy som kazdy den nadavala, ze kto tvrdi, ze tehotenstvo je najkrajsie obdobie zeny nie je asi kompletny......... a ked mi vsetci gratulovali a mne bolo len zle, tak mi aj ti vsetci liezli na nervy 😲 😎 , trvalo to do nejakeho 15-16tt, potom to preslo, aj ked pocit, ze som hrozna ma stale nepresiel......... takze si myslim, ze to co prezivas je uplne v pohode a viem presne ako sa citis.......... drz sa, prejde to jedneho dna.......... 🙂

lenkagol
autor
14. júl 2011

@tigri to máš pravdu, grétka má už 4,5 a je to takto super, netreba okolo nej behať, už vie aj pochopiť keď jej poviem že teraz sa s nou nejdem hrať lebo mi je veľmi zle kôli tomu že rastie babatko🙂 ty si to musela mať ťažké, už len predstava ma desí🙂)))))

lenkagol
autor
14. júl 2011

@gab som sa aj pobavila🙂)) ja stále drahému vravím že ma ani neśanuje, a nieje pozorný, cez deň nezavolá... a iné prehnané závery 😀 ..ale vždy ho aj upozorním že je to tým tehu, aby som ho neodplašila🙂))

gab
14. júl 2011

@lenkagol, moj muz bol "pouceny" od skusenych kamaratov, ze je to tym tehotenstvom,a co vsetko moze ocakavat, chudak, mal to tazke................ to radsej zaliezol pred telku a mal pokoj........ 😝

mamoka4
14. júl 2011

@lenkagol Ahoj, to poznám....mne bolo zle pri synovi, ktorý má už 9 r. ale tak ako mi bolo hrooooozne minulý rok od 6.-16 tt. to si neviete ani predstaviť.....a v tom tehu mi az 11 tt. povedali, že čakám dvojičky!! Dnes majú moje kočky 4,5 mes. Presne viem, čo preživaš, mne všetko smrdelo, vracala som kade som chodila, všetko ma bolelo a navyše som mala 2 staršie deti... 🙂

stvura
14. júl 2011

Ja som pri prvom vracala kade som chodila...kazdodenne cestovanie vlakom bolo mojou nocnou morou a pred vstupom do vagona som sa "prezehnala" nech si ku mne nesadne nikto smradlavy alebo prilis navonany. Fajciarov som citila na kilometer...no otras. Pri druhom to uz nebolo take zle {rozdiel mam dva roky} ale ziadne extra vone stale nemozem, vylucila som parfemy, vonave avivaze, sprchove gely...

milla11
14. júl 2011

Ahoj lenkagol, ano, aj ja som bola na tom ako Ty, ale neboj sa /strasne nevolnosti, nechut v ustach a unava/ - vsetko to prejde. Vela oddychuj a setri sa.

zlatka10
14. júl 2011

ahoj, mne bolo pri prvom synovi zle až do 7-meho mesiaca, neznášala som voňavky, cigaretový dym, vôňu kávy, vracala som, len čo som nejakú vôňu či už príjemnú alebo nepríjemnú zacítila, ani zuby som si poriadne nemohla umyť. Pracovala som vtedy ako asistentka riaditeľa a variť kávu bolo pre mňa hotovým utrpením. A pri druhom - úplná polahoda§ Nebolo mi zle ani jeden-jediný krát. Všetci známi mi predpovedali dievčatko, ale sono bolo neúprosné - chlapček. Tak mám dvoch synov s dvoma odlišnými tehotenskými skúsenosťami. 🙂

royalka
14. júl 2011

Ahoj. Mne do 4 mesiaca bolo strašne. Ležala som doma a vracala do vedra, lebo na WC by som nedobehla. Neznášala som voňavky, aviváže. Dokonca mi smrdela aj čistá voda, všetko. Musela som sa prikrývať dekou, lebo perina mi smrdela po aviváži. Zuby som si nemohla poriadne umyť. Jedine čo som udržala v žalúdku bol kaleráb, inak všetko som hneď alebo do hodiny vyvrátila.Po 4 mesiaci som už našťastie nevracala ale hocikedy počas dňa mi prišlo zle, cítila som sa unavená. Posledný trimester bol pre mňa najlepší..... 😉

lenkagol
autor
14. júl 2011

@royalka no tak to muselo byť riadne ťažké, keď ešte aj voda...tak ja som ešte hádam aj dobre 😀

monika127
14. júl 2011

Ahoj.Mne začalo byť zle cca v 2-3 mesiaci a vracala som kade som chodila, cez den a občas aj v noci až kym sa nenarodil drobec,takže až do 9. mesiaca.Nemohla som nič zjesť,nechutila mi ani voda a všetko mi smrdelo. Ked som zbadala zubnu kefku už ma napinalo.Nočnou morou bolo pre mna chodiť autobusom do práce a v práci som potom niekolkokrát za den odbiehala od zákazníkov na WC /som predavačka/ Všetci ma utešovali že onedlho to prejde ale prešlo to až po pôrode...

aleka
14. júl 2011

ja som mala teraz tretie tehotenstvo a to bolo najhoršie 😖 😖 😖 zle mi bolo ešte aj v deň pôrodu.......... ja som sa už modlila nech skončí tehotenstvo 😖 vracala som stále, smrdelo mi všetko, nevládala som nič, všetko ma bolelo, chcelo sa mi stále spať, keby som do toho dostala chrípku tak to asi nerozchodím. a a ko píše royalka ešte aj tá čístá voda mi smrdela......................... 9 mesiacov som sa nevedela ničoho najesť lebo mi všetko stranš smrdelo a následne mi bolo z toho zle. stále som čakala že po 1. trimestri to skončí, po 2. tiež a že si konečne v 3. vychutnám tehotenstvo......... och aká som len rada že naša babulka je na svete a mne už nič nie je 🙂 to bol pre mňa ako 9 mesačný sen 🙂

henikav
15. júl 2011

@lenkagol Vacsinou je zene zle koncom druheho a zaciatkom tretieho mesiaca, je to aj najkritickejsie obdobie, dieta produkuje hormony, telo si este nezvyklo ze tam ma nieco ako "cudzi predmet" (lebo telo to babatko tak vnima na zaciatku) a brani sa tomu, az neskor sa tie hormony babatka a maminky nejako zosuladia a nevolnosti prejdu. Samozrejme u kazdej maminky je to ine, niekedy to trva dlhsie a vynimocne aj cele tehotenstvo. Ja som od 8-11 tyzdnov takmer spavala na wc s hlavou v mise a potom sa to zrazu zlepsilo, vymizlo a ku koncu tehotenstva, okrem toho ze som sa gulala, som sa citila fantasticky. Tak drzim palce, aby sa to rychlo zlepsilo aj u teba. No a ak nie, tak len vydrz, kym bude treba, za ten nadherny pocit byt maminkou to stoji 😉

lenkagol
autor
15. júl 2011

@monika127 joooj monika, ani nestraš ☹ , ja len tak dni počítam kedy to už prejde 😉

lenkagol
autor
15. júl 2011

@henikav veď , ano to si vždy vravím že za to dieťatko to stojí, aj keď som na ňho niekedy aj ,,nahnevaná,, že ma takto skúša 🙂

lenkagol
autor
15. júl 2011

@aleka to muselo byť veľmi ťa&žké, keď celých 9 mesiacov, to si nielenže neviem ale ani nechcem predstaviť 🙂

tinki
15. júl 2011

@lenkagol pri oboch dievčatách mi bolo strašne..vôbec neviem ako prešiel prvý trimester, aj keď som rátala dni.. 😉

kamilka22
15. júl 2011

pri dcerke mi bolo doslova na skapanie, prevracala som zial celych 9 mesiacov. Aj ked cca od ukonceneho 4 mesiaca to uz bolo iba rano. Co sa mi zdalo uz super. Pri synovi som uz odmietla byt trpitelka a brala som cipky Torecan, predpisala mi ich moja gynekologicka, brala som ich do konca 1 trimestra pri nevolnostiach. Vzdy som si dala rano jeden a mala som cely den pokoj. Na vysvetlenie, ked som druhy krat otehotnela, mala som 48 kg a vaha mi kvoli zvracaniu sla dolu, tak som nechcela riskovat, ze pridem o babo a lekarka mi hovorila, ze Torecan babatku neublizi. Tak skus.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre