Stravovanie v tehotenstve

25. júl 2022

Čo si myslíte o raw , vegetariánskej či vegánskej strave v tehotenstve?? Nebudú chýbať živiny, ktoré má mäso, mliečne výrobky a pod?

lenuska9999
25. júl 2022

Budu. Ja som sa stala v tehotenstve nechcene vegetariankou, proste mi začalo smrdiet mäso. Hneď mi kleslo železo. V tehotenstve by som jednoducho nepozerala na žiadnu diétu, ale jedla by som vyvážené ak by to šlo, aby som nemusela dopĺňať živiny v tabletkách

lucia7933
25. júl 2022

tiez som proti takymto dietam v tehotenstve, malo by sa jest vsetko s mierou, vsetko na co ma zena chut by si mala dopriat samozrejme s rozumom...

cimage
25. júl 2022

Toto nie su diety, je to skor styl stravovania/zitia. Ja som porodila 2deti ako vegetarianka. Mala som nedostatok zeleza, ale to ma kazda druha aj maso jeduca zena. Pocas tehu robia rozbor krvy a tam zistia ci treba nieco doplnit.

elizabet173
25. júl 2022

moja bývalá kolegyňa je vegeteriánkou a v tehotenstve mala zlý krvná obraz. na druhej strane, nechápem, ako som ja mohla mať dobrý, keď som strávila prvú polovicu tehotenstva nad WC misou a v sebe okrem vody udržala chlieb vo vajci, coca colu a sme tam nejaký keks - toto bežne vôbec nekonzumujem. Žiadna zelenina, ovocie, mäso, syry, jogurty ani vidieť. Ja som za pestrú stravu, ale ak má aj vegeteriánka prísun všetkých živín, aj keď z rastlinných zdrojov, nevidím problém

lucia7933
25. júl 2022

@elizabet173 mozno telo malo zasoby, zo stravovania pred tehotenstvom? alebo s vitaminov pre tehotne? Lebo tiez som pocula ze stravovanie mali zeny strasne pocas prvych mesiacov ale vysledky super 🙂

elizabet173
25. júl 2022

@lucia7933 asi tie zasoby, aj ked ja som velmi masova nikdy nebola. Vitaminy som nebrala ziadne, sama som bola prekvapena, ze je vsetko v poriadku. Vyzerala som ako ziva mrtvola

sona96
25. júl 2022

Ja som vegetarianka a rodila som pred 3 rokmi. Pred tehotenstvom som bola nastavená tak, že ak príde chuť na mäso, dám si. Avšak, po celý čas som chuť na mäso nedostala a aj napriek tomu som mala ukážkový krvný obraz a to som nebrala ani žiadne doplnky stravy, okrem horciku. Pýtala som sa na to gynekológa, či je to tak v poriadku. On sa má spýtal, ako dlho som vegetarianka, keď som povedala (v tom čase to bolo 6 rokov), povedal, že za takú dobu určite viem, čo mám jesť, aby som bola v poriadku a aj moje telo je na to zvyknuté a zopakoval len môj pôvodný názor, že mám jesť to, na čo mám chuť. Takže určite by som s tým nezačala, počas tehotenstva alebo tesne pred plánovaným tehotenstvom, ale ak si si istá svojim jedálničkom a vieš, že ti nič nechýba, tak minimálne vegetariánstvo (s vegantsvom alebo raw stravou nemám skúsenosť), je aj počas tehotenstva bezpečné.

bessdonna
26. júl 2022

budu....treba trocha masa.porozmyslaj ako to dokazes zjest.aspon vyvar napr.a urcite uzivat vitaminy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre