Sú bolesti podbruška v 9 týždni normálne?

bojka22
29. júl 2019

Ahojte len sa chcem spýtať. Som na začiatku 9 týždňa tehotenstva (doktor mi to určil podľa veľkosti keďže menštruaciu som mala nepravidelnú) beriem aj duphaston 2x1 a femibion raz denne. Keďže čakám prve babo tak samozrejme čítam veľa článkov o tehotenstve a potratoch. Posledne tri týždne mi bolo dosť zle celé dni. Občas som vracala. Inokedy len prelezela v posteli celý deň lebo som bola vyslabnuta. Ale včera večer som mala bolesti v podbrusku ako pred menštruáciou. Dnes zas cítim bolesti, ale aj občas do chrbta mi to ide. Nie je to silné je to ako bolesť v prvých dňoch menštruácie. Len sa bojím ci by tie bolesti mohli znamenať aj niečo iné. Mate skúsenosť nejaku aj vy? Niekto píše ze je to normálne niekde bolo ze potrat :/. A dnes mam tiež tak ze ma napína tak len dúfam ze je všetko ôk :/

paulinkaa2
29. júl 2019

@bojka22 rozťahuje sa ti maternica. Ja som sa od bolesti až zvijala. Napinalo aj mňa. Bolo to až nepríjemné. Keď som išla po meste a naplo ma. 😀

bojka22
autor
29. júl 2019

@paulinkaa2 veď aj mňa napína. Niekedy len tak. Niekedy keď jem. Najviac mi chuti mlieko lenže vždy po ňom vraciam. Len som čítala o tom rozťahovani maternice ale predsa obavy mam. Ja viem ze je to na prírode. Ze možno tomu ak je to potrat nijak nezabranim len sa bojím

nikk1
29. júl 2019

@bojka22 ak ti môžem poradiť nečítajú žiadne články 🙏 ja som mala v decembri mimomaternicové tehotenstvo, to má celkom položilo. A keď som čítala kadejaké články bolo to ešte horšie... V máji keď mi meškal menzes bola som vystrašená pretože som sa bála či to bude prebiehať v poriadku a nevedela som sa tešiť. Neskôr sa zistilo že čakám dvojičky 🙈 3 mesiace som v kuse zvracala schudla som 4kg a mala som aj bolesti čo popisujes ty. Doktorka mi povedala že to je normálne že sa zväčšuje maternica a bábätká rastu. Teraz som v 17tt a poviem ti že tie bolesti mám stále ... Nemysli hneď na to zle, ale teš sa z bábätká 🙈 každá žena je iná, máme iné telo a inak prežívame tehotenstvo. Každá žena ti tu napíše svoju skúsenosť a to tá ešte viac rozrusi, takže sa zbytočne nestresuj 🙂

thoughtfulweirdo
29. júl 2019

Ja som mala az do nejakeho 11-12.tyzdna kazdy vecer uplne strasne krce, az ma vzdy prehlo od bolesti. Zo zaciatku som sa hrozne bala, ze to nemoze byt normalne take bolesti, ale vsetko bolo ok, takze to bola zrejme len ta potvora maternica 🙂 zbytocne nic necitaj, lebo budes v strese a tym si najviac uskodis.

bojka22
autor
29. júl 2019

@nikk1
@thoughtfulweirdo
doktor hneď povedal ze žiadne články nečítat na modrom koníku. Ale tak každá sa boji a niekedy fakt človek hľadá možno radu takto od ludi. Aj keď tu nie sú doktori. Ale možno aspoň nejaká odpoveď tak podporí 🙂

nikk1
29. júl 2019

@bojka22 ja si tu tiež nechám občas poradiť a je to fajn si popísať so ženami, ale každé sme fakt iná 🙂 nemusíš sa ničoho báť tá bolesť je v úplnom poriadku 🙂

bagre
29. júl 2019

áno, môže to byť aj potrat, ale keďže je všetko ok, tak to bude zrejme tá lepšia možnosť - čiže rastúca maternica. Ja som tiež mala také bolesti zakaždým. Pri potratoch to malo iný priebeh. Máš lieky, doktor ťa pozrel, takže sa neboj. Keď pôjdeš na kontrolu tak povedz, alebo zavolaj, ale povie ti to isté 🙂

bojka22
autor
29. júl 2019

@bagre ďakujem. Tak len dúfam ze je všetko poriadku. Minulý týždeň v stredu som bola u doktora a povedal ze vsetko poriadku srdiečko bije . Mam prísť 9.8. A tam mi dá tehotensku knižku aj. Teda ak sa nič nepokazí 🙂

macko1007
29. júl 2019

@bojka22 do 12tt som to citila dost intenzivne lebo sa roztahuje maternica...tersz som v 14tt a bola som vo stvrtok na pohotovsti kde si ma aj chceli nechat..dnes som bola u mojej dr a vsetko je ok,vraj jr to normalne aj teraz,lebo maternica sa stale roztahuje..predpisala mi nejake cipky od krcov

bojka22
autor
29. júl 2019

@macko1007 a slabá bolesť pri močení môže co znamenat? Môže to byť zápal?

macko1007
29. júl 2019

@bojka22 moze veru aj zapal,ale ja osobne tym ze som stale chodila cikat tak ma bolel aj mocak aj moc.trubica

baskaa_1998
29. júl 2019

@bojka22 vôbec sa nestresuj ale ako ti už povedali,radšej nič nečítaj😁ja som tiež čítala ,bála sa a bolo to zbytočne. Ja som v 19TT a bolesti v podbrušku mám stále. Niekedy slabšie,inokedy žiadne a potom zase také silné že má až trasie 😂ale vždy na každej kontrole je všetko v poriadku a bábätko si krásne rastie. Jednoducho každá žena má inú panvu a tak to aj každú boli inak ,alebo niektoré aj nijak. Tiež som sa bála ale upokoj sa je to úplne normálne. Kým nekrvacaš,nič sa nedeje 😊pekné tehotenstvo prajem

bojka22
autor
29. júl 2019

@baskaa_1998 ďakujem a podobne nech sa darí naďalej 😌 nech ste obaja zdraví...
Ja som bola na pohotovosti v NR a zistili mi nejaký zápal zospodu. Tak mi dali čipky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre