Švagrina má 4 roky problém s otehotnením. Ako jej oznámiť moje tehotenstvo?

15. aug 2022

Ahojte🙂 budem velmi rada ak mi napíšete vaše názory a čo by ste robili vy keby ste boli v takej situácii.
Som tehotna, som vo stvrtom mesiaci a už mi začína byt vidieť bruško. Mám svagrinu, ktorá už 4 roky sa snaží s bratom o dieťatko ale nedarí sa im. Doteraz som bola ticho. O mojom tehotenstve vie môj manžel a moji rodičia. V blízkych dňoch to oznámime svokrovcom a vlastne celej rodine. Ja nijako nechcem ublížiť švagrinke ale zas ani nechcem už byť ticho. Túžim po tom aby sa konečne so mnou tešili najbližší, vnímam, že dieťa je obrovský dar. Ako im to mám opatrne oznámiť? Čo mám robiť? Mám ju velmi rada, vychádzame spolu ako sestry a nechcem jej ublížiť. Nikdy by som nikomu nechcela ublížiť. Dakujem za každú radu, za váš názor🙂

marfa333
15. aug 2022

Ahoj, podľa mňa, ak to vníma rovnako ako ty, bude ťa podporovať a bude sa tešiť stebou. Nerobila by som si z toho nejaké starosti, predsalen je to tvoje bábätko a tehotenstvo. Ona to pochopí. Jasne zamrzí ju to ak majú problém s otehotnenia. Ale ak ta ma naozaj rada bude to okey 🙂

katarina1645
15. aug 2022

Pokiaľ spolu vychádzate a rozumiete si určite bude rada a dopraje ti to. Nemôžeš sa stále pozerať na šťastie iných ale aj na to svoje 🙂

3katka151
15. aug 2022

Pokiaľ je rozumná, bude ti to priať... Určite ju to aj zamrzí, ale pokiaľ jej to nepovieš, tak nevieš

matullienka
15. aug 2022

Normálne by som im pri najbližšej príležitosti povedala, ze čakáte bábätko a ze veríš, ze o chvíľu vám takúto správu oznámia aj oni. Ja som bola v situácii ako tvoja švagriná a keď mi sesternica, ktorú beriem ako sestru oznámila, ze čakajú bábätko tesila som sa s ňou a o rok sa už ona tešila so mnou

derdia
15. aug 2022

Poponahlaj sa, aby si nevysla ako zdrakyna, ze si to doteraz tajila...je to uplne rzpirodzene, nemusis sa citit vinna, ze im sa nedari a tebe sa podarilo.

marianeta
15. aug 2022

No normálne by som to oznámila..Prečo si okolo toho vyrábas stres..Ty predsa nemôžeš za to ,že im sa nedarí splodiť dieťa. Ak máte taký vzťah ako píšeš, tak sa bude tešiť s tebou.Iste ju to zamrzí, ale s tým ty neurobíš nič.

sense
15. aug 2022

Ak vchádza te ako sestry tak ti bude priať, rátaj ale aj s tým ze možno jej nebude vždy príjemné keď sa bude všetko točiť len kolo tehotenstva a nemaj jej za zlé ak nadšenie nebude také ako si ty predstavuješ alebo očakávaš. Aj keď ty za to nemôžeš ze sa im nedari

januska12323
15. aug 2022

Pozvi ich na návštevu a oznám. Zvyšku rodiny- svokrovcom by som až potom nech to zatiaľ švagriná spracuje.

anjelicek26
15. aug 2022

Suhlasim, ze taketo veci sa netaja... bude mat s toho ona zly pocit, ze preco si jej to - najblizsej osobe - nepovedala... bud sa bude tesit, alebo nebude, nechaj to na nu, mozno ta pozitivne prekvapi... odkladanim tento proces "spracovat to" u nej nijako neobijdes.

salamistka
15. aug 2022

určite ju to zabolí, ale zato ty nemôžeš...ja koľko krát som sa dozvedela o tehotenstve niekoho v rodine, toľko krát sa mi rozbilo srdce na márne kúsky, nikoho to ale netrápilo, všetci si len húdli svoje, že kedy už bude ďalšie, či čakáme na potlesk, prežila som aj blbé reči, sú aj horšie veci v živote...

melany4
15. aug 2022

V jednej knižke o neplodnosti som čítala, že najlepšie je oznámiť to cez správu alebo email ci fb,aby to ona mohla najskôr sama spracovať,možno preplakat,či prijať svojim spôsobom a potom sa bude určite tešiť,
Čiže moja rada je písomne a to ti radím tiež ako neplodná ,čiže vlastná skúsenosť.🙂

annamalaga
15. aug 2022

Oznam rodine, že si tehotná, môžeš aj cez mobil svokrovcom zavolať.

dominidi
15. aug 2022

Ja som tiez mala dlhsi problem otehotniet a musim ti povedat ze @melany4 ma 100% pravdu..oznam to skor takto aby mala cas sa s tym vysporiadat..ono to neznamena ze ti nepraje, alebo ze by bola zla, len je to velmi tazke pozerat sa na svoje okolie, rodinu a kamosky s bruskami ked tej osobe dopriate nie je..a mozno sa zadari aj jej nakoniec, u nas to tak bolo 🙂

katkaseiner
15. aug 2022

kamoska mala rovnaky problem... obe so sestrou mali problem otehotniet... mladsej sa to podarilo a este mi pisala ze sa boji co bude az jej sestra pride pozriet babo... jej sestra prisla pozriet babo uz tehotna... tak hadam aj u nich sa zadari

luccija
15. aug 2022

Ja by som to neoznamovala pisomne...poplace si to je iste, ale ty sa nemozes citit vinna, ze si tehotna a ona nie.

fatima30
15. aug 2022

Aj ja som to zazila, svagrina cakala babo a ja tiez, prisla som onho bolo to bolave obdobie, do toho casom otehotnela druhy krat ale co sa mi ratalo bolo,ze prisla za mnou sama a povedala mi to. Samozrejme,ze som jej to priala, ale aj tak to bolelo,ale to bolel ma aj pohlad do inych kocikov. Ze sa vsetci s nou tesili a ja som bola ta,ktora trpela. Ale bol to moj problem,moje trapenie..... a bum v 40 sa mi narodilo vytuzene dievcatko.. Mozno aj jej sa to podari...... U mna to trvalo 6 rokov a do toho este aj potraty. ..Bud k nej citliva...... Moja svokra ma nutila s nou tesit atd....... a ja som potrebovala by sama so svojou bolestou a svagrina to chapala.

1angelika
15. aug 2022

Záleží aj od toho či Vaše bábo bolo plánované a tiež si sa "snažila" otehotnieť alebo neplánované prekvapko. Ak vytúžené tak to určite zoberie dobre a bude sa tešiť s Vami. Povedala by som jej to čím skôr, ako píšu aj vyššie tak skôr by sa jej mohlo dotknúť, keby sa to dozvedela medzi poslednými. Držím palce 🙂

deti95060810
15. aug 2022

ja by som to radšej ani neoznamovala.... hádam na to príde aj sama...

beata_k
15. aug 2022

Prosim ta len jej nehovor, ze aj ona uz bude coskoro tehotna. To je take, ze ju lutujes, ze ona este tehotna nie je. Neupoznuj na to, ze sa im nedari. A nevies, ci vobec tehotna bude. Uplne by som to vynechala. Rec je o tebe a nie o nej ako sa im nedari.

kikuskab
15. aug 2022

Mala som ten isty problém ja tehotna s druhým babom a brat so svagrinou asi 5 nepodarený vklad. O druhé babo sme sa snažili /3 potraty/ ale aj napriek tomu som im to nevedela oznámiť. Poprosila som svoju mamku aby im to povedala. Po trištvrte roku sa im podaril umelé oplodnenie a dnes už sa naše detičky hrajúú spolu. Presne tento víkend sme riešili túto moju dilemu ako som to vtedy nevedela povedať. Švagriná tvrdila že ju to zamrzelo pretože sa snažili ale aj sa tešili pretože vedeli že sme sa snažili tiež :D :D určite to nenechávaj na poslednú chvíľku.

alison11
15. aug 2022

Ja som bola v situácii tej tvojej švagrinky tiež sanám takmer 4roky nedarilo bratranec so ženou sa brali o 3roky pozdejšie než my a čakali bábo zamrzelo ma to ale som sa snimi tešila a čakala snimi na bábo aké bude keď sa narodí a predstav si po jej pôrode sme zistili že čakáme bábo 🙂.Proste oznám jej to napríklad tak,že by mohla ísť za krsnú mamu a veľa pomáha takýto bez detným ak si môžu popestovať novorodenca pred tým ako sa bratrancovi narodilo som bola u maminej krsnej dcére popestovať jej novonarodenú dcérku o rok nato sesternicinho malého a potom mal môj bratranec proste pomáha to anjelika si k sebe privolať ztým,že sa usmievajú snažilky na bábo a majú plnú náruč z bábätkom po ktorom aj oni vnútri túžia 🙂.Prajem príjemné tehulkovanie a nech sa aj tvojej švagrinke zadarí tak ako to šlo aj k nám 🙂.

alison11
15. aug 2022

@fatima30 Božinku,tak to nie je férové čo sa týka tvojej svokry.Ja som z mužovej strany so švagrinou tiež čakala ona porodila 4dni po mojom kyrete a chodila so svokrou aj z malým k nám takmer každý týždeň sa vytešovali rpedomnou z malého kým,ja som prežívala smútok po strate a o rok nato sa jej zas podarilo dievčatko a mne sa nepodarilo za ten čas vlani v 6tt som zas potratila od vtedy som neotehtonela,chceli by sme ešte dievčatko synov máme už 11 a 8ročných medzi nimi 3potraty prvý sa na 4rok podaril snaženia sa a po druhom som kyret v 10tt mala keď mal 4,5roka druhý a ďalší v lani v 6tt.Teraz to nechávam tak ak sa zadarí budeme radi ak nie tak sa budeme tešiť aj ztoho že vôbec máme dvoch chalanov 🙂.Len keby neustále svokra nehovorila stále o jej vnučke ktorá už má 3roky aká je zlata v tutu sukienke atď. proste stále akoby mi nôž vrážala do srdca.Keby jej povieme že sa snažíme tak stále by sa vypitovala,že či už nečakáme ako aj pri synoch neustále donás húdla kedy bude,či už nečakám...

1angelika
15. aug 2022

@alison11 niektorí ľudia akoby mali o koliesko menej ...no čo už, aspoň poučenie pre nás aké nechceme byť. Držím palce, aby ešte princeznička priškla k Vám 🙂

hariet
15. aug 2022

Napis jej to v sprave, nech to najprv spracuje sama. Ked jej to oznamis osobne hrozi, ze neudrzi alebo bude mat problem udrzat svoje emocie (co by bolo pochopitelne) a to nechces ani ty ani ona.

bubinko1506
15. aug 2022

Ja by som to svagrinke povedala najskor osobne medzi 4 ocami. Iste ju to najskor zamrzi, poplace si, ale casom sa s tym vysporiada. Bola som v kozi tvojej svagrinky - nam sa uz 3 roky nedarilo a svagrinej sa podarilo na prvy sup. Povedala nam to na rodinnej oslave pred vsetkymi - myslim, ze vtedy to vedeli uz vsetci okrem nas. Nebolo mi to prijemne, musela som to predychat a hrat formu pred vsetkymi, ze wow, aka super sprava.

elenka.k
15. aug 2022

hore čo píšu dosť chladno, že no a čo? kľudne im oznam a bla, bla ... blbosť, hlavne citlivo treba oznámiť, možno bude smutná a možno sa bude aj s tebou radovať , nikto nevie ako bude ten druhý reagovať
Povedz jej to najprv osobne, iba jej. Aby vedela, že to chcete oznámiť ostatným.

tamvtme
15. aug 2022

Ja by som to oznamila normalne, tak ako zvysku rodiny len prosim ziadne reci v style "neboj, aj ty sa urcite coskoro dockas" a podobne...bola sol c situacii tvojej svagrinky a otehotnela sesternica, ktora mi je ako sestra, podarilo sa im velmi skoro.co sa zacali snazit a uprimne som sa s nou tesila, potom kamoska, co mala.roky problemy, tej som to.tiez velmi.priala 🥰

fatima30
15. aug 2022

@alison11 no tak vies o com som pisala☹(((

autor
15. aug 2022

ĎAKUJEM každej z vás za váš čas a vaše rady. Veľmi ste mi pomohli každá jedna 💓

melany4
15. aug 2022

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre