Švagrina má 4 roky problém s otehotnením. Ako jej oznámiť moje tehotenstvo?

15. aug 2022

Ahojte🙂 budem velmi rada ak mi napíšete vaše názory a čo by ste robili vy keby ste boli v takej situácii.
Som tehotna, som vo stvrtom mesiaci a už mi začína byt vidieť bruško. Mám svagrinu, ktorá už 4 roky sa snaží s bratom o dieťatko ale nedarí sa im. Doteraz som bola ticho. O mojom tehotenstve vie môj manžel a moji rodičia. V blízkych dňoch to oznámime svokrovcom a vlastne celej rodine. Ja nijako nechcem ublížiť švagrinke ale zas ani nechcem už byť ticho. Túžim po tom aby sa konečne so mnou tešili najbližší, vnímam, že dieťa je obrovský dar. Ako im to mám opatrne oznámiť? Čo mám robiť? Mám ju velmi rada, vychádzame spolu ako sestry a nechcem jej ublížiť. Nikdy by som nikomu nechcela ublížiť. Dakujem za každú radu, za váš názor🙂

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka175
17. aug 2022

@1angelika cca 2 a 1/2 roka... ale oni preskočili pomerne veľkú časť poradovníka, keďže mali uvedené, že môže byť aj rómske dieťa... a keďže malý je z utajeného pôrodu a o pôvode matky nemali doklad, tak ho nemohli ponúkať rodičom ako "biele" dieťa... inak by čakali ešte možno aj ďalšie dva roky

akbara77
17. aug 2022

@bykaterina 10 rokov som nemala deti....napriek tomu som sa dokázala tešiť s druhými,keď čakali babo...

bykaterina
17. aug 2022

@akbara77 však aj ona sa bude tešiť ale ten prvotný šok potrebuje vstrebať človek. A veľa ľudí žiaľ o samote

lucka1789
18. aug 2022

Ja viem úplne ako ti je. Ja som so švagrinou super vychádzala super vzťah sme mali medzí sebou ešte sme spolu aj v robote spolu robili na jednej zmene. Ona sa vydala a terajším mužom chceli veľmi bábätko mať spoločné bábätko len sa im nedarilo ja som mala dve dievčatá a my sme už tretie nechceli. Ja som ostala tehotná ,, človek mieni Pán Boh mení '' . Keď som jej to povedala tak sme si obidve poplakali začali riešiť umelé oplodnenie a nevyšlo im to. Celých 9mesiacov sa mi vyhýbala mrzelo ma to aj som si poplakala keď sa mala narodila tak ani gratulujem nič 😔. Zlomilo ju to keď mala mala 1mesiac a sme sa porozprávali o tom nevedela sa zmieriť s tým že ja som nechcela a otehotnela som a ona chce a nedarí sa im. Už akokoľvek to dopadne nechaj ju musí sa s tím vysporiadať sama

mircalla
18. aug 2022

Uplne jednoducho a priamo bez dalsich zbytocnych reci. Pokial sa svagrinej po 4 rokoch nezadarilo, bude tam nejaky problem a mali by to riesit (pokial to este neriesili).
Ja som sa tiez musela zmierit s tym, ze vsetci okolo mna su tehotni....Cim jednoduchsie, tym lepsie.

mairi1
18. aug 2022

7 rokov sme sa snazili o babatko a okolo mna vela kamaratok postupne otehotnievali. Mna sa skor viac dotklo, ked mi to nepovedali. Bolo mi luto, ked som sa ako posledna dozvedela o kamaratkinom tehu, mrzelo ma, ze si mysleli, ze im to neprajem, alebo zavidim. Jasne, ze mi trochu bolo luto, ale predsa, co teraz, ked ja nemozem, to nebude nikto...? Alebo, ze ked ja nemoze, tak to nebudem nikomu priat?

andreatytler
18. aug 2022

@lienka175 Tak je to najlepsie, ked adoptovane dieta vyrasta s vedomim ze je adoptovany a ked to beru rodicia ako uplne beznu a normalnu vec. Vtedy sa aj dieta k tomu postavi tak ze byt adoptovany nie je nic zvlastne.

andreatytler
18. aug 2022

Autorka, uz si jej to povedala? Napis nam ako to dopadlo.

rebeka6615
19. aug 2022

@melany4 presne toto som chcela napisat. Prezila som si a vrelo odporucam tento sposob.

melany4
19. aug 2022

@rebeka6615 keď mi moja najlepšia kamarátka osobne oznámila,keď sme boli na káve, že je tehotná,mala som co robiť aby som zdržiavala plač aj keď som sa tomu veľmi tešila. Mali sme obidve svadbu v ten istý mesiac. Potom som sa doma trosku vyplakala nad svojím osudom.🙃
Už ma väčšie bábätko a my stále nič 😴

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre