Tehotenstvo a očkovanie

pepusa1
22. dec 2017

Dobré ránko
Chcem sa opýtať mamičiek ktoré žijú v UK ci sa dali počas tehotenstva očkovať proti chrípke a čiernemu kašľu keďže tu to žiadajú. Proti chrípke som očkovana ešte som nevedela že som teho.ani neviem vi som bola už ale-bo iba na samom začiatku ale proti č.kašlu sa nechcem dať. Ake máte názory? ďakujem 🙂

pepusa1
autor
28. dec 2017

@extrate áno však to ze na riedenie krvi to chce pre mna ale aj tak neviem prečo to potrebujem v letaku píšu není vhodný pre tehotne a železo užívam len od dnes

pepusa1
autor
28. dec 2017

@lavieenrose je to aspirin žiaden ascorutin a citam aj pribalovy midwife vravela ze na riedenie krvi ja to zatiaľ neberem som iba 11tt5 dni

pepusa1
autor
28. dec 2017

Akur

pepusa1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pepusa1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavieenrose
28. dec 2017

@pepusa1 no to u nas na slovensku sa bere magnezium na prevenciu preeklampsie..aj ja som bola v tom rizikova..vysoky tlak a opuchy..nastastie ma obisla..ale znama nemala take dlhodobe problemy a preeklampsia sa dostavila hned aj bolet hlavy tlak vysoky a babo umrelo..urcite by som to konzultovala s dr na slovensku..tam maju predpotopnr zdravotnictvo...aj segra robila tam v nemocnici prisla zenska so svrabom nieze by ju izolovali..ale polke nemocnice rozdali sampon ze sa v tom maju okupat tiez aby ten svrab nedostali...

pepusa1
autor
28. dec 2017

@lavieenrose ja som mala problémy s obličkami tak som puchla v prvom tehotenstve -vysoký tlak a opuchy mi začali v piatom mesiaci .ale teraz som v poriadku som na konci prvého trimestra a už mi chcú pchať aspirin.

pepusa1
autor
1. feb 2018

@extrate áno ten aspirin mám brať kvôli tomu aby som predišlá možnej preklampsii ale žeby aapirin fakt zabral? Neberem ho som 17tt zatiaľ je všetko OK a očkovať proti č.kašlu som sa rozhodla dať pretože je tu veľmi rozšírený

extrate
2. feb 2018

@pepusa1 ja neviem či to treba brať alebo nie... Keď nemáš dôveru vo svojho lekára tak skus sa opýtať iného. Ja len že tu ti asi nikto neporadi odborne, každý len svoj názor alebo skúsenosť. ..ale nikto nepozná tvoj zdravotný stav takže na tie rady tu sa nespoliehaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre