Očkovanie v tehotenstve

budurko
17. nov 2013

Dobry den... Ked som bola naposledy v poradni ockovali ma... Chceli ma ockovat na chripku ale to som odmietla no dala som sa ukecat na trojvakcinaciu zakrt, tetanus, cierny kasel... Dr. mi to odovodnil ze cierny kasel je dost rozsireny a cakam dvojicky som v 27tt a ze im protilatky odovzdam a bude to pre nich lepsie.. Doteraz co som sa pytala kamaratok ktore su tehu ci ich ockovali alebo sa o tom bavili tak mi vraveli ze nie a ja som teraz na vazkach ci to bol dobry napad. Dakujem za nazory a rady

mamainprogress
17. nov 2013

To je americky trend ktory sa zacina sirit uz aj k nam. Podla mna to dobry napad ockovat sa v tehotenstve nie je. Odporucaju tehotnym zdravo jest, ale vakcinu plnu pridavnych latok nam kludne daju. Dalo by sa o tom pisat na strany a strany preco nie, o teorii budovania protilatok, o tychto chorobach z ktorych 2 su v podstate neexistujuce, atd atd. Mne vravi zdravy rozum neockovat a zvlast nie v tehotenstve.

iwesska
17. nov 2013

No, myslim, ze ked uz si zaockovana, tak uz je zbytocne to teraz riesit co by bolo lepsie. Uz len dufat, ze to nebude mat nejake neziaduce ucinky na babatka. Ja som tiez tehu, ale nedala by som sa. Ked si tak vezmes, ziadny liek, ziadna injekcia sa netestuje na tehotnych. Aj Paralen sa boja davat. Ockovacie latky su plne kadecoho a moze to zareagovat v tele tehotnej zeny kadejako...toho by som sa ja bala viac, ako toho ze dostanem momentalne cierny kasel, zaskrt uz vobec a tetanus som bola preockovana asi pred 4 rokmi. Nechcela som ta vyplasit, je to moj nazor.

budurko
autor
17. nov 2013

Nie to nie nevyplasili... Ja som prvorodicka a dr mi to vravel takym stylom akoby to bolo bezne ... Mam 20r a ze to kvoli tomu ciernemu kaslu bo ze je to teraz dost rozsirene a aby mali protilatky v sebe a pod... Vtedy ked mi to vravel mi to prislo ako dobry napad no teraz z odstupom casu nwm nwm... :-\

alena16
17. nov 2013

No ved to, ze tehotna si uz ani sprej do nosa nemoze streknut, ale vakcinu plnu chemikalii kludne pichnu... otras. 🙄 Podla mna si urobila dost velku blbost...

aristka
17. nov 2013

@budurko no a ja poznám mamičky a dokonca ,ktoré boli aj v anéstézii tehu ,dokonca aj v prvom trimesti ,alebo brali atb a detičky majú úplne v poriadku ....určite sa neplaš a kľúdne tehuľkuj....

siska53
17. nov 2013

@budurko ja osobne by som sa ockovat tehotna nedala a ked som sa pytala na ocko proti chripke,lebo som bola na,vazkach,pytala som sa viacerych lekarov -gynekologa,praktickej..,ich nazor bol neockovat.
ale zas..brala som atb,deti a narodili v poriadku. Verim,ze to tak bude aj u teba.

zuzkat1
17. nov 2013

@aristka atb a ockovanie by som neporovnavala

@budurko ani ako netehotna by som sa nedala ockovat. Ale ty uz neries stalo sa. Mysli pozitivne a bude to ok.

aristka
17. nov 2013

@zuzkat1 a to atb sa na čo dáva,bakteriálna infekcia. tak si zabila ...a celková anestézia a dokonca niekoľkorát za sebou ..... 😉

zuzkat1
17. nov 2013

@aristka tipujem ze ta anestezia bola nutnost... Ockovanie nutnost nie je a aj ked atb neznasam urcite je to mensie zlo nez toxiny z ockovania...

aristka
17. nov 2013

@zuzkat1 a čo tie toxíny v atb ,plus bakteríálna infekcia ... 😀 ,prosím ťa už to nechaj a nerob bu bu ....maminka to v kľude prežije a aj bábo....

zuzkat1
17. nov 2013

@aristka ty to rozmazavas. Jej som napisala nech nestresuje. Okrem teba vsetky napisali ze by to nerobili tak co...

bubulka722
17. nov 2013

@zuzkat1 Kašli na to, tá by zaočkovala aj mŕtveho.

zuzkat1
17. nov 2013

@bubulka722 vidis to je idealna cielova skupina😉

bubulka722
17. nov 2013

@zuzkat1 Myslím, že sa dočkáme rôznych absurdít... Ak je očkovanie v tehu o.k., tak ten dr. by mal odovzdať diplom.

bbarboraa
17. nov 2013

no uz je to tam cas nevratis 😉 snaz sa mysliet na to ze si sa rozhodla spravne ved prvotne si ti to dala preto pichnut ze si verila ze to ochrani teba aj deticky... tak naco zbytocne pochybovat a nejako hlbsie sa nad tym zatazovat... mysli pozitvne a nestresuj 🙂

aristka
17. nov 2013

@zuzkat1 ale na čo rozoberať či by robili alebo nie ,keď ona to už urobila .....a to je ten rozdieľ ....a inak choré mamičky ,ktoré denne musia jesť kvantum liekov ,porodia zdravé detičky a dokonca aj mamička mladá a bolo to v médiach ,ktorá bola denne na dialýze ,porodila zdravé dieťaťko a tá tých toxínov v sebe mala až až ....takže to nechaj tak ....

aristka
17. nov 2013

@bbarboraa som jej aj napísala ,načo to sem dávala ,už tú má neočko dievčatá a už robia bu bu ....a bude mať zbytočný stres...

zuzkat1
17. nov 2013

@aristka pytala sa... Co jej mam tlieskat? Napisala som nech nad tym uz nestresuje tak neviem aky mas problem. Ja nevravim ze nebude mat zdrave deti. A ano zazraky sa deju...dialyza atd.

budurko
autor
17. nov 2013

Juj baby nehadajte sa... Mna len tak nieco nevystresuje ... Verte.. Chcela som len veduet nazor bo jie vzdy sa z mojim gyn zhodnene... 100ludi i tolko nazorov... Ja napr. Este stale jazdim na koni sice opatrne a hipoterapeuticky... Niektore ma mozno odcudzite no pimaha mi to... Bola to jedina doba kedy my netvrdlo brusko a pod... A jazdim doteraz a budem do dna porodu... Denne sa staram o 4 kone ( hnojenie, cistenie, napajanie a pod ) trenujem deti v mojej skole jazdy... Stretla som sa s nazormi ze boze ty si nezodpovedna a nwm co.... Nie ja nie som nezodpovedna ja len neberiem tehu ako chorobu ako poniektore.. Ale mimo temu... Kludne puste aka som a nwm co len ma zaujima skusenost vakcinacie u ineho gyn .. Ci to teda je take raritne alebo ni... Dakujem za nazor 🙂

aristka
18. nov 2013

@budurko opýtam sa ťa ,nie je toto umelo vytvorená téma .....,ktorý gyn.očkuje maximálne proti HPV ,kľudne do ip ,očkuje všeobecný lekár ,maxim. ,pľúcny lekár proti TBC a moja odpoveď je raritou na slovensku očko tehu a aj gynekológom ....

budurko
autor
18. nov 2013

@aristka nwm ako myslis ze umelo vytvorena... Ale nie mba vazne ockoval gynekolog... Vravel mi ze to kvoli tomu vo cierny kasel je mom rozsireny a ockuje sa az od 2heho mesiaca zivota a ze ked ma zaockuju tak jrpci dostanu protilatky odo mna a budu inunnejsie v pripade ze by sa v porodnici rozsiril cerny kasel... Tak sim chcela vediet nazory ... 🙂

mira5
18. nov 2013

@budurko v UK sa ockuju vsetky tehotne proti ciernemu kaslu...

aristka
18. nov 2013

@mira5 bolo to tu napísané od jednej mamičky už dávnejšie a nikto to tam nerieši a asi nemajú ani žiadne problémy či mamičky ,či detičky ....

mira5
19. nov 2013

@aristka ja som to skor myslela ze to nie je az taka rarita ze sa ockuju tehotne zeny.. ale ci je to spravne alebo nie tak to ja uz neviem posudit lebo nie som odbornik..

aristka
19. nov 2013

@mira5 na slovensku určite je...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
budurko
autor
16. apr 2016

@peter952 ano ukecal 🙂 nemal byt preco idiot ... ja som to chcela lebo som vedela ze budem mat predcasnikov :D deti su plne zdrave a vitalne 🙂 denno denne v hnoji, so zvierami, senom a pod 🙂 a ziju

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
budurko
autor
30. máj 2016

@peter952 juuuj to ma mrzi, ale myslim ze je to vakcinovanie DOBRE!!! tie eko a bio maminky, ktore neockuju teraz robia problem nakolko sa znizuje percento vakcinacii a vracaju sa tympadom stare choroby!. dam deti aj na vlastnu zodpovednost zaockovat proti TBC je otazkou casu kedy sa vrati lebo uz sa neockuje... keby sa nedam v tahu zaockovat je viac ako 80percentna moznost ze dvojicky maju cierny kasel a ako predcasniatka by to neprezili!!! dala som si dobre poradit a som rada ze my to dr umoznil dat sa zaockovat, ubiehanie ocka podla mna nema nic spolocne s vakcinaciou lebo keby tak by jej utekalo od narodenia nakolko 4 dni po narodeni sa davaju prve vakcinacie dietatku. ale toto je len moj osobny laitsky nazor.... ja som ockovana na vsetko a nemam alergiu na nic dokonca ked som bola tehu do 27 tyzdna som sedela a plne jazdila na koni chodila na vychadzky, trenovala, kydala, seno nosila, s ryzikovym rehotenstvom... som nazoru ked sa ma stat stane sa a oni sa udrzali a osudnym by bola obycajna prechadzka na vianocnych trhov lebo som dostala vysoky krvny tlak a uz som si lahla do nemocnice... 🙂 ano nebyt mna asi by my mali v brusku umrel keby sa neozvem dr ale oni su ties len ludia a nemozu za vsetko co sa deje! ... kazdpadne k teme ja som ZA OCKOVANIE!!!!

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre